0
Farba Drewno I Metal Popielaty 5L Jedynka-Tikkurila - OUTETOUTLET
Producent:
Jedynka
Cena:99,00PLN / szt
Zostało jeszcze:4 szt
ILOŚĆ:
Do listy życzeń

Farba pochodzi z wyprzedaży końcówek magazynowych
Lekko pogięta puszka
Brak wycieku
Data ważności: 02.06.2026


Jedynka Drewno i Metal Połysk

  • łagodny zapach
  • trwałe kolory
  • wysoka siła krycia
  • odporność na czynniki mechaniczne i atmosferyczne
  • szybkie schnięcie
  • super wydajność: ok. 14 m2/l przy jednokrotnym malowaniu

Niskoaromatyczna, olejna emalia alkidowa ogólnego stosowania. Tworzy gładkie, połyskowe powłoki o wysokich walorach dekoracyjnych. Dzięki nowoczesnej recepturze, pomalowana powierzchnia jest odporna na wgniecenia i uderzenia oraz zabezpieczona przed działaniem czynników atmosferycznych. Charakteryzuje się ponadto bardzo dobrą przyczepnością do podłoża. Nie zawiera szkodliwych dla zdrowia związków chromu i ołowiu.

PRZEZNACZENIE

Emalia przeznaczona jest do dekoracyjno-ochronnego malowania: powierzchni drewnianych (drewnopochodnych), tynków zewnętrznych (podmurówki, elementy fasad), zabezpieczonych antykorozyjnie elementów stalowych i żeliwnych, wewnątrz i na zewnątrz budynków mieszkalnych, w obiektach użyteczności publicznej: ośrodkach szkolno-wychowawczych, budynkach służby zdrowia, zakładach usługowych i produkcyjnych, w tym obiektach branży spożywczej (bez bezpośredniego kontaktu z żywnością). Nadaje się także do renowacji starych wymalowań alkidowych, poliuretanowych, poliwinylowo-akrylowych, nitrocelulozowych i styrenowanych.

PRZYGOTOWANIE PODŁOŻA

Powierzchnie przeznaczone do malowania powinny być suche, oczyszczone z brudu, kurzu i innych zanieczyszczeń oraz odtłuszczone.

Emalię należy nanosić na powierzchnie zagruntowane:

• metalowe – antykorozyjną farbą podkładową JEDYNKA® ANTYKOROZYJNA (do wnętrz oraz na zewnątrz) lub NEOKOR® (wyłącznie na zewnątrz);

• drewniane i drewnopochodne – produktem JEDYNKA® POKOST LNIANY, rozcieńczonym w stosunku 1:1 ROZCIEŃCZALNIKIEM NISKOAROMATYCZNYM DO WYROBÓW FTALOWYCH I ALKIDOWYCH marki JEDYNKA®;

• tynki zewnętrzne (podmurówki, elementy fasad) – produktem JEDYNKA® POKOST LNIANY.

W przypadku renowacji starych wymalowań przed nałożeniem emalii należy usunąć wszystkie łuszczące się fragmenty starej powłoki, a dobrze przyczepne do podłoża przeszlifować, oczyścić i odtłuścić, np. za pomocą benzyny ekstrakcyjnej. Zaleca się wykonać malowanie próbne. Uzyskanie pozytywnego wyniku decyduje o ostatecznym zastosowaniu produktu.

MALOWANIE

Można aplikować: pędzlem, wałkiem lub natryskiem pneumatycznym (aplikacja natryskiem może być używana wyłącznie na instalacjach, w których stosuje się przepisy w sprawie standardów emisyjnych). Produkt przed użyciem należy dokładnie wymieszać. Nanosić 1-2 cienkie warstwy emalii w odstępach min. 24 godzinnych. Czas schnięcia powłoki w optymalnych warunkach atmosferycznych (temp. +20±2°C i wilgotność względna powietrza 55±5%) wynosi 24 h. Podany odstęp ulega odpowiedniemu wydłużeniu w niższych temperaturach i przy wyższej wilgotności względnej powietrza. Emalii nie należy stosować przy temperaturze podłoża i powietrza poniżej +5°C i wilgotności względnej powietrza powyżej 80%. Producent nie odpowiada za jakość wymalowań w przypadku nieprzestrzegania podanych zaleceń.

CZYSZCZENIE NARZĘDZI

Przed przystąpieniem do mycia narzędzi należy je dobrze wytrzeć, w celu usunięcia możliwie największej ilości produktu.

Czyścić ROZCIEŃCZALNIKIEM NISKOAROMATYCZNYM DO WYROBÓW FTALOWYCH I ALKIDOWYCH marki JEDYNKA®.

Zastosowanie:Wewnętrzne, Zewnętrzne
Pojemność:5 L
Kolorystyka:Szary
Zalecana liczba warstw:2-3
Czas schnięcia:24 h
Wydajność:14 m2/L
Sposób aplikacji:Pędzel, wałek, natrysk
Kolor:Popielaty
Przeznaczenie:Do drewna i metalu
Rodzaj farby:Emalia alkidowa
Powłoka:Połysk
Wykończenie:Połysk
Powierzchnia aplikacji:Drewno
Czas nakładania kolejnej warstwy:24 h
Rozcieńczalnik:Rozcieńczalnik wyrobów ftalowych i alkidowych Jedynka
Stosować z podkładem:Nie

Dodaj własną opinię

0.00 / 5 (0 głosów)
VIVERTO ©2024. Wszelkie prawa zastrzeżone