Lazury do drewna

Szukasz skutecznego preparatu do ochrony i pielęgnacji drewna? Chcesz, aby działał on nie tylko zabezpieczająco, ale także dekoracyjnie? Wśród szerokiej oferty Viverto.pl znajdziesz nie tylko farby do drewna, lakierobejce czy impregnaty do drewna, ale także lazury do drewna, czyli preparaty, które odznaczają się świetnymi właściwościami ochronnymi i dekoracyjnymi. Jeśli szukasz czegoś, co pozwoli Ci cieszyć się piękną i trwałą powierzchnią drewna, farba do drewna lazur będzie doskonałym rozwiązaniem. Zapraszamy!

Lazura Uniwersalna Mahoń 0,75L Bondex
Wyprzedaż

27.04PLN / szt
zostało:5szt
Lazura Uniwersalna Brzoza Biała 0,75L Bondex
Wyprzedaż
Lazura Uniwersalna Modrzew Palony 0,75L Bondex
Wyprzedaż
Lazura Uniwersalna Orzech Laskowy 0,75L Bondex
Wyprzedaż

27.04PLN / szt
5.00(1)
zostało:3szt
Lazura Uniwersalna Orzech Laskowy 2,5L Bondex
Wyprzedaż
Lazura Uniwersalna Brzoza Biała 2,5L Bondex
Wyprzedaż
Lazura Uniwersalna Dąb 0,75L Bondex
Wyprzedaż

27.04PLN / szt
zostało:1szt
Lazura Uniwersalna Naturalne Drewno 0,75L Bondex
Wyprzedaż
 

Lazury do drewna - właściwości

Na produkty z kategorii ochrona i pielęgnacja drewna, które są dostępne w ofercie Viverto.pl, składa się wiele różnego rodzaju preparatów. Wśród nich znajduje się także lazura do drewna, która pod względem swoich właściwości najwięcej wspólnego ma z lakierobejcami. Wszystko dlatego, że lazury do drewna także zabezpieczają drewno przed wilgocią i promieniowaniem UV, a przy okazji pozwalają na zmianę koloru pomalowanej powierzchni. Powłoka lazury jest jednak z reguły cieńsza niż lakierowana i odznacza się delikatnym, satynowym połyskiem. Przy czym lazury, podobnie jak lakierobejce, są transparentne, co pozwala cieszyć się pięknym rysunkiem drewna.

Gdzie można stosować lazury do drewna i jakie mają kolory?

Tego typu produkty można stosować do elementów drewnianych znajdujących się zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Jeśli chodzi o kolory lazury do drewna, to paleta dostępnych barw jest z reguły inspirowana naturalnym kolorem poszczególnych rodzajów drewna, np. lazura biała do drewna wzorowana jest na kolorze brzozy, a ciemnobrązowa lazura do drewna inspirowana jest np. barwą orzecha.

Co do składu lazury, to wszystko zależy od producentów, którzy wzbogacają swoje preparaty o różnego rodzaju dodatki, podstawą są jednak żywice. Natomiast do zalet lazur zaliczyć można to, że są trwałe, mrozoodporne, nie pękają i nie łuszczą się, a ich kolory przez wiele lat pozostają żywe. Można nimi pokrywać wszystkie rodzaje drewna - przy czym, jeśli zawierają w sobie biocydy, chronią drewno również przed grzybami i pleśnią.

Lazura czy impregnat?

Zastanawiasz się, w jakiej sytuacji sprawdzi się lazura do drewna, a kiedy lepiej wybrać impregnat? Jednym z kluczowych czynników, które mają znaczenie przy wyborze konkretnego preparatu, jest to, czy masz do czynienia z drewnem szlifowanym, czy nieszlifowanym. W przypadku drewna nieszlifowanego lepiej jest zdecydować się na impregnat. Natomiast lazura do drewna świetnie sprawdza się jako preparat ochronno-dekoracyjny w przypadku drewna szlifowanego. Przy czym warto tutaj jeszcze zaznaczyć, że lazura do drewna daje lepszą ochronę przed zabrudzeniem, a jej jednolita powierzchnia ułatwia jego codzienną pielęgnację.

Lazura do drewna - opinie

Jeśli przed zakupem wybranego produktu interesują Cię opinie na jego temat, to trafiłeś w dobre miejsce! Znajdziesz je bowiem także na Viverto.pl, gdzie nasi klienci dzielą się swoimi spostrzeżeniami, mając do dyspozycji system punktowy (1-5 gwiazdek) oraz komentarz z opinią. Ogólnie lazury do drewna cieszą się dużą popularnością ze względu na swoje świetne właściwości ochronno-dekoracyjne i atrakcyjne ceny. O czym przekonasz się po dokładnym zapoznaniu się z naszą ofertą.

Co ważne, jeśli lubisz drewno i czerpiesz z niego inspiracje przy wystroju swojej przestrzeni, to w naszym pozostałym asortymencie znajdziesz też podłogi drewniane, panele podłogowe oraz prawdziwy hit ostatnich lat - płytki drewnopodobne. Zapraszamy!

 

RozwińZwiń

Filtry

PLN -PLN
Statusy
Pojemność

VIVERTO ©2017. Wszelkie prawa zastrzeżone