0
Mozaika Szklano-Aluminiowa GL-14009  30x31x0,8 Barwolf
Mozaika Szklano-Aluminiowa GL-14009  30x31x0,8 Barwolf
Mozaika Szklano-Aluminiowa GL-14009  30x31x0,8 Barwolf
Mozaika Szklano-Aluminiowa GL-14009  30x31x0,8 Barwolf
Producent:
Barwolf
Cena:153,00PLN / szt
Dostępność:DOSTĘPNE
NA ZAMÓWIENIE
po złożeniu zamówienia, w ciągu 24h otrzymasz informację o planowanym terminie realizacji. Możesz też skontaktować się z nami i uzyskać informację o terminie: 12 345 13 38
ILOŚĆ:
Do listy życzeń

Mozaika GL-14009 30x31x0,8 Szklano-Aluminiowa Barwolf

Mozaika to ciekawa opcja urozmaicenia monotonnych, nudnych ścian. Jest to element ozdobny, który nadaje pomieszczeniom wyrazu. Mozaika GL-14009 od producenta Bärwolf to ciekawe połączenie dwóch materiałów – szkła i aluminium. Składa się ona z połączonych ze sobą, prostokątnych elementów, które przybierają różne wymiary, odcienie i formy. Dzięki temu ma ona biżuteryjny charakter, który udoskonali każde wnętrze. Mozaika Barwolf świetnie sprawdzi się w pełnych luksusu i blasku projektach w stylu glamour, jak również jako uzupełnienie domowych, ciepłych aranżacji, takich jak nasza łazienka w stylu amerykańskim. Barwolf mozaika szklana przeznaczona jest do montażu ściennego. Jako że jest ona wykonana z nieco delikatniejszych od ceramiki materiałów, podczas jej układania należy przestrzegać zaleceń producenta.

Barwolf mozaika – zasady dotyczące montażu i użytkowania:

Układanie mozaik szklanych z folią metalizowaną na tylnej stronie jest równie proste jak układanie płytek ceramicznych i kamienia naturalnego. Pomimo dużej uwagi podczas produkcji mozaik i gwarantowanej ich jakości prosimy o sprawdzanie ewentualnych widocznych uszkodzeń i braków przed jej przyklejeniem. Zgłaszane widoczne usterki mozaiki po jej ułożeniu nie będą rozpatrywane przez producenta. Prosimy pamiętać o tym, żeby przy układaniu zawsze mieszać plastry mozaiki z różnych kartonów, dla otrzymania jednorodnego widoku powierzchni. Należy przestrzegać następujących wskazówek:

PRZYGOTOWANIE PODŁOŻA

Jakość podłoża decyduje o skuteczności układania mozaik szklanych. Podłoże musi zostać wstępnie zaszpachlowane do lica tak, aby mozaika tworzyła jednolitą powierzchnię i można było dokładnie wykonać fugowanie. Aby nierówne podłoże nie powodowało załamywania się światła, miejsce układania mozaiki należy zaszpachlować szpachlą białą lub zagruntować.

UKŁADANIE

Idealna temperatura podczas układania to 20° C. Mozaikę układa się za pomocą kleju na bazie żywicy reaktywnej białej lub dopasowanej do koloru fugi. Klej należy nanieść pacą zębatą (4 mm do 6 mm) i od razu wygładzić. Pozwala to na ułożenie mozaiki bez pęcherzyków powietrza. Plaster mozaiki ułożyć na kleju i przyklepać pacą do fugowania (z twardej gumy). Przy układaniu kolejnych plastrów mozaiki należy zwrócić uwagę, aby odległość między plastrami była taka sama, jak szerokość spoin między poszczególnymi elementami mozaiki. Przy układaniu łuków z mozaiki trzeba pamiętać, że z przyczyn technicznych nieuniknione są niewielkie niedokładności w wyglądzie spoin. Należą one zresztą do pożądanych cech mozaik z małych elementów (naturalny wygląd). Klej, który został wciśnięty w przestrzenie przeznaczone na fugi, należy usunąć, aby uzyskać jednolity wygląd fugi. Należy pamiętać, aby pracować na produktach jednego producenta (masa szpachlowa, klej, fuga i inne).

FUGOWANIE

Do fugowania należy używać fug na bazie żywicy reaktywnej. W przypadku użycia nieprawidłowych narzędzi spoiny z grubszymi dodatkami mogą spowodować zadrapania powierzchni. Po utwardzeniu kleju i usunięciu ewentualnych jego resztek z przestrzeni fugi, mozaikę należy zafugować przy użyciu pacy gumowej. Nadmiar materiału usnąć za pomocą przeznaczonej do żywicy reaktywnej pacy z gąbką lub gąbki. Aby uniknąć niepożądanego załamywania się światła, należy zwrócić uwagę, aby szczeliny były całkowicie wypełnione. Mozaikę należy czyścić na wilgotno, ukośnie do przebiegu fug. Proszę używać tylko czystych, bez resztek materiału narzędzi, przeznaczonych do tego typu materiału.  Należy pamiętać, aby pracować na produktach jednego producenta (masa szpachlowa, klej, fuga i inne).

CIĘCIE

Należy używać diamentowego noża do szkła. Zanurzyć nóż w niewielkiej ilości oleju lub terpentyny. Rozpocząć cięcie od przedniej strony szkła. Rozdzielić obie części, lekko stukając w przednią stronę.

WIERCENIE

Przed układaniem: użyć odpowiedniego do szkła wiertła diamentowego. Nawiercić najpierw od spodu, a następnie dokończyć wiercenie otworu od przedniej strony. Po przewierceniu oszlifować i fazować krawędzie.

CZYSZCZENIE

Proszę uważać przy wszystkich środkach czyszczących na instrukcje użytkowania i ostrzeżenia podawane przez producenta. Za szkody wynikające z niestosowania się do nich nie ponosimy żadnej odpowiedzialności. Informacje dotyczące właściwego produktu można otrzymać u producenta lub w punktach sprzedaży. Proszę używać dostępnych w sklepach środków do czyszczenia szkła oraz czystej, miękkiej szmatki. Nie używać alkalicznych środków czyszczących ani ścierających (mleczek do szorowania itp.) oraz wysokociśnieniowych urządzeń do czyszczenia. Nie gwarantuje się kompletności w przypadku niniejszej dokumentacji. W związku ze specyficznymi warunkami panującymi w miejscu zastosowania produktu może zaistnieć konieczność odmiennego postępowania.

Zobacz także pozostałe produkty z kategorii dekory i mozaiki i spraw, by Twoje otoczenie nabrało wyrazistości.

Gatunek:1
Rozmiar:30x31 cm
Zastosowanie:Wewnętrzne
Rodzaj powierzchni:Połysk
Sztuk w kartonie:11
Grubość:8 mm
Kolorystyka:Szary
Kod producenta:GL-14009
Tonalność:Tak
Rodzaj płytki:Mozaika
Położenie:Ściana

Dodaj własną opinię

0.00 / 5 (0 głosów)
VIVERTO ©2022. Wszelkie prawa zastrzeżone