Zestawy prysznicowe

Zestawy prysznicowe – kompletne rozwiązanie pod prysznic

Decydując się na zakup baterii prysznicowej, często zastanawiamy się nad poszczególnymi jej elementami – dobieramy słuchawkę, deszczownicę, drążek; myślimy nad odpowiednią długością węża i wymiarach, które sprawią, że korzystanie z kąpieli będzie komfortowe. Na szczęście na rynku dostępne są gotowe zestawy, które ułatwiają proces podejmowania tych trudnych decyzji. Jakie rozwiązania są najciekawsze?

Zestawy prysznicowe z deszczownicą

Zestaw prysznicowy z deszczownicą to świetna alternatywa dla tradycyjnych słuchawek prysznicowych z długim wężem. Deszczownica zapewnia wygodę podczas kąpieli na stojąco oraz wyjątkowo przyjemne doznania, które pozwalają na relaks pod prysznicem. Dzięki rozproszeniu strumienia wody lejącego się z góry z dużej powierzchni, prawie cała powierzchnia ciała znajduje się pod ciepłą wodą, co dla wielu jest bardzo miłą alternatywą dla kąpieli w wannie.
Deszczownice wybierać można spośród tych montowanych na drążku (inaczej mówiąc kolumnie), które znajdują się zazwyczaj w zestawie ze zwykłą słuchawką prysznicową, montowanych na specjalnym panelu prysznicowym lub podtynkowo. Co ciekawe, deszczownica nie musi znajdować się wcale na ścianie – z łatwością znajdziemy modele montowane także na suficie.

Zestawy prysznicowe podtynkowe

Dla tych, którzy kochają minimalizm, idealnym rozwiązaniem jest zestaw podtynkowy prysznicowy. W tym przypadku duża część mechanizmu baterii ukryta jest w ścianie, a na zewnątrz zostają tylko elementy niezbędne, takie jak wylewka, prysznic, pokrętła czy dźwignia regulująca strumień oraz temperaturę wody. Decydując się na zestawy podtynkowe należy zwrócić szczególną uwagę na jakość kupowanego produktu, ponieważ potencjalna awaria części znajdujących się w ścianie wygenerować może duże koszty naprawy.

Różni producenci i ich rozwiązania

Producenci prześcigają się z niestandardowymi rozwiązaniami, ponieważ doskonale zdają sobie sprawę z tego, że wybór na rynku jest duży. Nieraz proponują dodatkowe opcje pozwalające na oszczędność wody czy łatwiejsze czyszczenie zestawów. Oto kilka z nich.

Zestawy prysznicowe Hansgrohe są estetyczne i praktyczne, a w ofercie producenta każdy może znaleźć coś dla siebie. Od rozwiązań standardowych, przez bardziej designerskie, zaskakujące formą po najbardziej nowoczesne, wpasowujące się w najnowsze trendy. Prawie każda główka prysznicowa dostępna jest w zestawie z dopasowanym drążkiem prysznicowym, a te dostępne są w standardowych wariantach o długości 65 lub 90cm.

Szeroki asortyment marki Hansgrohe obejmuje nie tylko różnorodne zestawy prysznicowe ze standardowymi słuchawkami prysznicowymi, ale także zestawy natryskowe z deszczownicą. Oprócz tego, znaleźć można kombinacje z termostatem, który pozwala na dostosowanie temperatury wody do indywidualnych potrzeb. A jakie najważniejsze zalety mają zestawy prysznicowe Hansgrohe? Drążki prysznicowe są łatwe w montażu, proste w czyszczeniu oraz płynne w obsłudze. Z ich pomocą można umieścić główkę prysznica na wybranej wysokości. Niektóre z drążków posiadają dodatkową opcję, która pozwala na regulację kąta nachylenia oraz kierunku na trzy różne sposoby. Główki z kolei posiadają regulacje strumienia wody oraz wyposażone są w innowacyjne rozwiązania, które napowietrzają wodę, ułatwiają czyszczenie, a także są przyjazne dla środowiska.

Zestawy prysznicowe Grohe – ten producent w wszystkich systemach prysznicowych oferuje specjalną technologię, która gwarantuje regularny strumień wody. Dzięki temu możemy mieć pewność, że woda będzie wypływać równomiernie ze wszystkich otworów natrysku. Wśród rozwiązań proponowanych przez Grohe na szczególną uwagę zasługują specjalne systemy prysznicowe z natryskami pod ciśnieniem, dzięki którym można uzyskać efekt hydroterapii, a także fakt, że ramię prysznica może być obracane o 180 stopni, co wpływa na duży komfort użytkowania. Inną ciekawą opcją są zestawy prysznicowe Grohe z termostatem, które gwarantują stałą temperaturę wody. Takie rozwiązanie sprawia, że woda lecąca z prysznica nigdy nie będzie zbyt gorąca lub za zimna. Dodatkowo, w razie awarii powodującej odcięcie zimnej wody odpływ prysznica po prostu się zamyka. Zestawy prysznicowe z baterią termostatyczną wyposażone są w specjalne chłodzące kanaliki, które chłodzą korpus baterii. Dzięki temu nie ma możliwości poparzenia się poprzez dotknięcie baterii.
RozwińZwiń

Filtry

PLN -PLN
Statusy
Pomieszczenie
Rodzaj
Kolorystyka
Kraj pochodzenia

VIVERTO ©2017. Wszelkie prawa zastrzeżone