Brodziki

Brodzik to bardzo istotny element kabiny prysznicowej. W zależności od indywidualnych potrzeb i możliwości metrażowych, oferujemy różne brodziki, dopasowane do Twojej łazienki. Kwadratowe, prostokątne, półokrągłe; wysokie lub niskie – wszystkie najwyższej jakości i piękne. Lubimy takie połączenia, bo dzięki nim możesz wybrać produkt, z którego będziesz zadowolony! Koniecznie sprawdź, co dla Ciebie przygotowaliśmy!
Brodzik Niski Półokragły Sense 90x90 BREX.SEN09WHN Excellent
Darmowa dostawa
Brodzik Kwadratowy Lavano 90x90 Excellent
Darmowa dostawa

1035.00PLN / szt
W MAGAZYNIE
Brodzik Kwadratowy Forma Niski BREX.FOR10WHN 100x100 Excellent
Promocja-20%Darmowa dostawa
Brodzik Kwadratowy Forma Biały Niski BREX.FOR09WHN 90x90 Excellent
Promocja-15%Darmowa dostawa
Brodzik Półokrągły Sense Wysoki BREX.SEN10WHC 100x100 Excellent
Promocja-15%Darmowa dostawa
Brodzik Kwadratowy Forma Biały Wysoki BREX.FOR09WHC 90x90 Excellent
Promocja-15%Darmowa dostawa
Brodzik Kwadratowy Wysoki Forma BREX.FOR08WHC 80x80 Excellent
Promocja-15%Darmowa dostawa
Brodzik Kwadratowy Forma Biały Niski BREX.FOR08WHN 80x80 Excellent
Promocja-15%Darmowa dostawa
Brodzik Półokrągły Sense Niski BREX.SEN10WHN 100x100 Excellent
Promocja-15%Darmowa dostawa

Brodzik idealnie dopasowany

Może się wydawać, że kupno brodzika prysznicowego to prosta sprawa, która nie wymaga zbytniej refleksji. Okazuje się jednak, że w sklepach jest bardzo dużo różnych brodzików, a wybór wcale nie jest taki prosty. Odmienne kształty, materiały, różne głębokości i wiele innych czynników sprawia, iż podjęcie decyzji może być naprawdę trudne. Z drugiej zaś strony, szeroki wybór daje możliwość stworzenia dokładnie takiej aranżacji łazienki, jaką chcemy. Na co więc zwrócić uwagę podczas zakupu brodzika?

Kształt

Obecnie na rynku jest bardzo dużo różnych opcji. Podobnie jak w wypadku umywalek, bez problemu znaleźć można brodziki prostokątne, kwadratowe, brodziki półokrągłe, a nawet okrągłe. Najczęściej wybieranym kształtem brodzika do małej łazienki jest półokrągły, ponieważ z łatwością można zamontować go w rogu (brodzik narożny) lub umieścić we wnęce. Łatwo też do wnętrza dopasowują się brodziki kwadratowe i prostokątne. Coraz częściej można się spotkać z brodzikami o niestandardowych kształtach. Brodziki asymetryczne wyglądają ciekawie, ale nie są już uniwersalnym rozwiązaniem, pasującym do każdego wnętrza.

Wymiary

Brodziki łazienkowe mogą mieć bardzo różne wymiary. Najczęściej na rynku spotyka się brodziki 80x80, brodziki 90x90 oraz brodziki 100x100. Odpowiedni dobór wymiarów zależy przede wszystkim od wielkości łazienki oraz komfortu kąpieli, jaki chcemy uzyskać. Do łazienek o niewielkiej powierzchni nadają się kabiny z małym brodzikiem 80x80. Są już wystarczająco przestronne, aby móc wygodnie wziąć prysznic, a nawet zamontować małe krzesełko bez utraty funkcjonalności. Nadal jednak są niewielkie, przez co zmieszczą się tam, gdzie niewiele jest miejsca. Większy brodzik łazienkowy (90x90) daje już dużo większy komfort kąpieli, jednak w małej łazience raczej się nie sprawdzi. Kabiny prysznicowe z takim brodzikiem są przestronne i wygodne. Swoboda ruchów nie jest absolutnie ograniczona, więc osoby, które nie lubią ciasnych przestrzeni będą czuć się swobodnie.
W większych wnętrzach częściej można spotkać się z kabinami prostokątnymi. Brodzik 100x80 czy brodzik 120x80 stosowany jest zwłaszcza wtedy, gdy aranżuje się kabiny z hydromasażem. Większa kabina przyda się także tym, którzy lubią wspólne kąpiele. Niestety, by zamontować duży brodzik, potrzeba także dużo miejsca w łazience. Jeśli jednak wolna przestrzeń jest – wtedy zawsze warto zdecydować się na brodzik większy niż mniejszy.

Głębokość

Bardzo ważnym elementem, od którego w dużym stopniu zależy wygoda korzystania z kabiny prysznicowej, jest głębokość brodzika. Brodziki głębokie polecane są do mieszkań, w których prysznic jest jedynym miejscem kąpielowym. Sprawdzą się zwłaszcza tam, gdzie z prysznica korzystają małe dzieci. Płytsze brodziki z powodzeniem można zamontować w łazienkach, gdzie dodatkową opcją jest możliwość skorzystania z wanny. Są tańsze, a zarazem nieco mniej praktyczne – w płytkim brodziku nie umyjemy zakurzonych rzeczy czy nie zrobimy szybkiego ręcznego prania. Do nowoczesnych wnętrz coraz częściej wybiera się z kolei brodziki niskie lub brodziki bezprogowe. Dzięki braku progu nie przytłaczają, dzięki czemu bardziej wpisują się w minimalistyczny wystrój. Najniższe brodziki mogą mieć jedynie 2 cm głębokości, a wpuszczone w posadzkę będą niewiele wystawać ponad powierzchnie podłogi! Taki brodzik idealnie będzie współgrał z delikatną, prostą formą miski WC czy bidetu.

Materiał

Brodziki mogą różnić się pomiędzy sobą także tworzywem, z jakiego zostały wykonane.

Brodziki z akrylu sanitarnego są lekkie, gładkie i bardzo łatwo się je czyści. Ich znajdziemy najwięcej na rynku, a co za tym idzie – spokojnie można dobrać model w niższej cenie. Akryl sanitarny ma jednak pewne wady, ze względu na które nie zawsze są chętnie wybierane. Chodzi o podatność na zarysowania, a także fakt, że na ich powierzchni czasem powstają przebarwienia.

Brodziki z odlewów mineralnych są łatwe w utrzymaniu czystości oraz są antybakteryjne, co jest istotne w utrzymaniu odpowiedniej higieny. Tego typu brodziki są solidne i odporne na środki chemiczne, dzięki czemu nie są tak podatne na zniszczenia. Co prawda ich cena jest wyższa od brodzików akrylowych, ale w parze z nią idzie też lepsza jakość. Brodziki ceramiczne wyróżnia trwałość oraz wysoka odporność na zarysowania. Łatwo też utrzymać je w czystości. Wadą może być ich waga, jednak to z kolei wpływa na ich stabilność i wytrzymałość. Ze względu na ciężar montowane są bezpośrednio na podłożu.

Brodzik z konglomeratu charakteryzuje się dużą wytrzymałością, która spowodowana jest obecnością dużej ilości marmuru obecnego w składzie tego tworzywa. Niewątpliwą zaletą brodzików z konglomeratu jest fakt, że są one przyjemne, ciepłe w dotyku. Materiał ten cechuje się także idealnie gładką, równą powierzchnią, dzięki czemu na brodziku nie rozwijają się grzyby i bakterie. Oprócz tego, konglomerat jest trwały i odporny na środki chemiczne oraz zaplamienia. Niezależnie od materiału, kształtu oraz wielkości brodzika ważne jest, by był on przede wszystkim dopasowany do naszych codziennych potrzeb. Warto dobrze przemyśleć sprawę, by w przyszłości nie denerwować się z powodu źle podjętej decyzji. Zwłaszcza, że brodzik to wybór na lata!

RozwińZwiń

Filtry

PLN -PLN
Statusy
Rodzaj
Kolorystyka
VIVERTO ©2021. Wszelkie prawa zastrzeżone