0

Akcesoria do tapet

(3 produktów)

Przed rozpoczęciem tapetowania warto zadbać o odpowiednie akcesoria. Ich użycie pozwala wykonać pracę profesjonalnie i znacznie skrócić jej czas. Nawet najdroższe okładziny ścienne wymagają odpowiedniego przygotowania, dlatego w tym dziale znajdziesz narzędzia do tapetowania, dzięki którym stworzenie wymarzonej kompozycji na ścianie będzie proste i przyjemne. Sprawdź naszą ofertę!

Akcesoria do Tapetowania – zadbaj o niezbędne narzędzia

Jeżeli wybór tapety do salonu, sypialni czy kuchni masz już za sobą, warto zadbać o niezbędne narzędzia oraz właściwe przygotowanie powierzchni ścian. Niezależnie od tego, czy decydujesz się położyć tapetę na nowej ścianie, czy odnowić płaszczyznę za pomocą okładziny, najważniejszym krokiem poprzedzającym kładzenie tapety jest odpowiednie przygotowanie podłoża. Dzięki temu użyta okładzina równo pokryje ściany i dobrze do nich przylegnie, zachowując swój wygląd na lata. Jakie akcesoria do tapet będą niezbędne podczas pracy? Podpowiadamy!

Poziomica i ołówek

Narzędzia te pomogą Ci wyznaczyć linię prostą, która znacznie ułatwi równe przyklejenie pierwszego i kolejnych pasów tapety.

Wiadro do rozrabiania kleju do tapet

Czyste wiadro do kleju przyda się do podzielenia substancji na mniejsze części, a także w niektórych przypadkach do rozrobienia jej do postaci roboczej.

Pędzel lub wałek do nanoszenia kleju

W zależności od rodzaju tapety, środek klejący nakładany jest za pomocą dedykowanego narzędzia. Warto sprawdzić zalecenia producenta i przygotować odpowiedni wałek lub pędzel ławkowiec, który pozwoli równomiernie pokryć nim pasy tapety bądź podłoże.

Nóż tapicerski

Nóż do tapet pozwala idealnie dociąć rolkę do rozmiaru ściany. Narzędzie to jest przydatne do każdego rodzaju tapety, zachowując swoją ostrość dzięki łamanej budowie.

Szczotka lub wałek do dociskania tapety

To akcesoria przydatne w końcowej fazie przyklejania tapety. Przeznaczone są do delikatnego dociśnięcia powierzchni okładziny do podłoża i pozbycia się pęcherzyków powietrza.

Nie można zapominać także o wygodzie pracy, którą zapewnią inne przybory do tapet. Drabinka lub stopień pozwolą Ci sięgnąć do wyższych części ściany, stół do tapetowania będzie przydatny podczas pasowania wzoru i docinania okładziny, a gąbka i czysta woda pozwolą Ci w szybki sposób usunąć nadmiar kleju.

Akcesoria do Klejenia Tapet – o czym pamiętać przed położeniem tapety?

Przed przystąpieniem do pracy warto sprawdzić stan tapety. Szczególnie ważną kwestią jest w tym przypadku numer seryjny okładziny. Wybierając rolki z jednej serii, unikniesz ryzyka różnic w ich kolorze lub designie. Należy także rozwinąć bryty i sprawdzić ich jakość – jakiekolwiek skazy mogą bowiem znacząco wpłynąć na ostateczny, wizualny efekt końcowy. Jeżeli tapeta spełnia wymogi, ściany zostały odpowiednio przygotowane, a wszystkie niezbędne akcesoria do kładzenia tapet masz pod ręką, możesz rozpoczynać pracę.

Przybory Do Tapetowania – kup w viverto.pl

Szukasz akcesoriów najwyższej klasy w atrakcyjnej cenie? Poznaj ofertę tego działu i sprawdź nasz wciąż powiększający się asortyment. Znajdziesz u nas gumowy wałek do tapet, noże, a także piękne wzory okładzin od znanych producentów.

Zapraszamy na zakupy!

RozwińZwiń

Filtry

PLN -PLN
Statusy
VIVERTO ©2024. Wszelkie prawa zastrzeżone