0

Budziki

(14 produktów)
Poranne wstawanie może być koszmarne – to fakt. Warto więc umilić sobie tę nieprzyjemną czynność, choćby poprzez wybór pięknego budzika. A możliwości jest sporo. W Viverto.pl znajdziesz budziki, które nawiązują wyglądem do klasycznych budzików sprzed lat, ale także bardziej nowoczesne i designerskie. A na jaki zdecydujesz się Ty? Zobacz, co dla Ciebie przygotowaliśmy i wybierz model idealny dla siebie!
Zegar 5175 VooDoo Nextime
Darmowa dostawa

Zegar 5175 VooDoo Nextime

249.00PLN / szt
5.00(1)
Zegar 5111 CO Wake Up Nextime
Darmowa dostawa

Zegar 5111 CO Wake Up Nextime

149.00PLN / szt
5.00(1)
Zegar 5112 CO Wake Up Nextime
Darmowa dostawa
Zegar 5113 CO Wake Up Nextime
Darmowa dostawa
Zegar 5111 ZI Wake Up Nextime
Darmowa dostawa

Zegar 5111 ZI Wake Up Nextime

149.00PLN / szt
4.00(1)
Zegar 5111 ZW Wake Up Nextime
Darmowa dostawa
Zegar 5112 ZI Wake Up Nextime
Darmowa dostawa
Zegar 5112 ZW Wake Up Nextime
Darmowa dostawa
Zegar 5113 ZI Wake Up Nextime
Darmowa dostawa

Zegar 5113 ZI Wake Up Nextime

299.00PLN / szt
5.00(1)
Zegar 5113 ZW Wake Up Nextime
Darmowa dostawa
Zegar 5171 ZW Be Square Nextime
Darmowa dostawa
Zegar 5147 Aaltje Nextime
Darmowa dostawa
Zegar 5148 Aaltje Nextime
Darmowa dostawa
Zegar 5149 Aaltje Nextime
Darmowa dostawa

POBUDKA! Jaki zegar z budzikiem kupić?

Czy jest ktoś, kto choć raz w życiu nie miał problemu z porannym wstawaniem? Dla wielu z nas budzenie się o poranku to prawdziwy koszmar niezależnie od tego, czy kładziemy się wcześnie spać, czy siedzimy do późna oglądając TV lub ciężko pracując. Pobudka naprawdę może być nieprzyjemna, dlatego warto umilić sobie ją na tyle, na ile się da. Oprócz dobrej motywacji, przyda się też odpowiednio głośny budzik, który z powodzeniem pomoże wstać z łóżka. I choć wiele osób obecnie korzysta z alarmów w telefonach i smartfonach, warto zastanowić się nad tradycyjnym zegarkiem budzikiem, który oprócz codziennego budzenia może być także piękną ozdobą.

Stylistyka

Kupując zegar, warto dobrze się zastanowić i wybrać model, który będzie pasował do stylistyki całego wnętrza. W zależności od tego, jaki wystrój panuje w danym pomieszczeniu, taki zegar powinniśmy kupić. A opcji jest naprawdę sporo – od budzików małych, w tradycyjnym stylu, przez bardziej nowoczesne, aż po zegary ścienne z funkcją budzika. Niektóre z nich są tak designerskie, że przypominają małe dzieła sztuki, inne zaś mogą swoim wyglądem nawiązywać do stylu retro. Zegarki budziki mogą stać się prawdziwą ozdobą sypialni lub pokoju dziecięcego. Jeśli ktoś nie lubi dobierać dodatków i nie czuje się dobrze w aranżowaniu przestrzeni, powinien postawić na modele w stonowanych barwach lub najbardziej klasycznych, jak czerń czy biel. Wtedy można mieć praktycznie pewność, że zegar budzik wpasuje się w wystrój prawie każdego wnętrza.

Na co zwrócić uwagę?

By wstawanie nie było uciążliwe i stało się bardziej przyjemne, należy zwrócić uwagę na kilka ważnych czynników. Pod uwagę należy przede wszystkim wziąć dobrą widoczność godziny. Unikniemy w ten sposób poirytowania, gdy półprzytomni o poranku sprawdzamy, która jest godzina i ile snu jeszcze pozostało. To ważne szczególnie w przypadku budzika ściennego. Istotną rzeczą jest też kwestia doboru odpowiedniego typu zegarka. Na rynku dostępne są bowiem modele elektroniczne oraz bardziej tradycyjne – ze wskazówkami. Niektórzy wolą budziki cyfrowe, na których łatwiej odczytać godzinę. Niezależnie od tego, który typ bardziej do nas przemawia, ważne jest, by budzik był po prostu czytelny.

Niektóre z modeli są wyposażone w dodatkowe programy. Przykładowo, niektóre budziki na baterie mają specjalne opcje intensywnego budzenia z wyjątkowo głośnym alarmem, inne z kolei budzą zaczynając od dźwięków cichych, by po chwili stały się one coraz głośniejsze. Tego typu dodatkowe opcje zainteresują jednak wyłącznie najbardziej wymagające osoby, które mają szczególne problemy ze wstawaniem o poranku.

Gdzie umieścić budzik?

To wbrew pozorom bardzo ważne pytanie, nad którym należy dobrze się zastanowić. Jedni twierdzą, że budzik powinien znajdować się jak najbliżej łóżka tak, by móc go jak najszybciej wyłączyć. Wtedy istnieje jednak duże ryzyko szybkiego zaśnięcia, zaraz po wyciszeniu alarmu… Dla innych najlepszym rozwiązaniem jest umiejscowienie budzika w drugim końcu pokoju. Kiedy budzik jest z dala od łóżka, trzeba wstać, by go wyłączyć. Pozostaje trzecia, pośrednia opcja – ustawienie budzika blisko łóżka, jednak w takiej odległości, która wymusza podniesienie się (bez możliwości wyciszenia go na leżąco). Umiejscowienie budzika to sprawa bardzo indywidualna, na którą nie ma jednoznacznej recepty.

Budzik – cena

Sklepy z budzikami oferują przeróżne modele, które można kupić już nawet za kilkanaście złotych. Tanie budziki nie będą jednak charakteryzować się dobrą jakością, ani estetyką. Najlepszy budzik to taki, który jest solidnie wykonany, praktyczny, a przy tym pięknie się prezentuje. Dobry budzik w sklepie internetowym Viverto.pl można kupić już za około 150zł. W naszym sklepie oferujemy jedynie zegary sprawdzonych producentów, którzy kładą nacisk nie tylko na funkcjonalność, ale także na jakość i najlepszy design. Dlatego wśród różnych modeli znaleźć można zarówno te w stylu retro (przypominające swoim wyglądem stare, tradycyjne budziki ze wskazówkami), jak i bardziej nowoczesne, jak np. zegar z funkcją budzika w formie przypominającej dyskotekową kulę. Bez wątpienia każdy powinien znaleźć coś dla siebie!
RozwińZwiń

Filtry

PLN -PLN
Statusy
VIVERTO ©2024. Wszelkie prawa zastrzeżone