0
Farba Lateksowa Prolatex Baza A Mat 3l Kabe
Producent:
Kabe
Cena:101,05PLN / szt
Cena za 1 L - 33,68 PLN
Dostępność:W MAGAZYNIE Produkt dostępny na naszych magazynach. Wyślemy go najszybciej jak to możliwe. Dotyczy płatności przy odbiorze i szybkiej płatności on-line. Przy przelewie, wysyłamy po zaksięgowaniu płatności.
ILOŚĆ:
Do listy życzeń

Farba Lateksowa Prolatex Baza A Mat 3l Kabe

Baza A służy do barwienia na odcienie pastelowe oraz biel.
Tylko Baza A nadaje się do bezpośredniego nałożenia na ścianę bez potrzeby barwienia!
Baza B służy do barwienia średnich odcieni.
Baza C służy do barwienia na odcienie intensywne oraz ciemne kolory.


Bazowy środek wiążący

Spoiwo syntetyczne

Pigmenty

Biel tytanowa i barwne pigmenty

Zawartość lotnych związków organicznych LZO

kat A/a. Produkt zawiera poniżej 0 g/l LZO

Gęstość

ok. 1,45 g/cm³

Kolory

Biała oraz kolory wg wzornika KABE, NCS lub dostarczonego wzoru

Stopień połysku

Matowy i półmatowy

Rozcieńczalnik

Woda

Średnie zużycie

ok. 0,22 l/m² (przy dwukrotnym malowaniu na gładkim podłożu)

Temperatura stosowania (powietrza i podłoża)

od +5°C do +25°C

Względna wilgotność powietrza

≤80%

Odporność na szorowanie na mokro

Farba klasy I (wg normy PN-EN 13300) i klasy I (wg normy PN-C-81914

Opakowania

Jednorazowe opakowania plastikowe zawierające 2.5, 5 i 10 l produktu

Przechowywanie

Przechowywać w szczelnie zamkniętym opakowaniu w pomieszczeniu chłodnym, lecz zapewniającym ochronę przed mrozem. Opakowanie napoczęte szczelnie zamknąć i jak najszybciej zużyć

Okres przydatności do stosowania

18 miesięcy od daty produkcji podanej na opakowaniu wyrobu, przy oryginalnie zamkniętym opakowaniu

Wysokiej jakości lateksowa farba nawierzchniowa do wykonywania ochronnych i dekoracyjnych powłok malarskich wewnątrz budynków. Farba dyspersyjna przeznaczona do malowania podłoży mineralnych, jak i pokrytych powłoką, wyprawą na bazie tworzyw sztucznych oraz pokrytych tapetami z włókna szklanego. Szczególnie polecana do malowania ścian w pomieszczeniach o dużym natężeniu ruchu (jak np.: korytarze, klatki schodowe itp.) oraz w pomieszczeniach „mokrych” (jak np.: kuchnie, łazienki, pralnie). Może być również stosowana w budynkach użyteczności publicznej, placówkach służby zdrowia oraz w zakładach produkcyjnych przemysłu spożywczego. Przeznaczona do malowania podłoży mineralnych (jak np.: beton, tynki cementowe, cementowo-wapienne, wapienne i gipsowe oraz płyty gipsowo-kartonowe), jak i pokrytych powłoką, wyprawą na bazie tworzyw sztucznych oraz pokrytych tapetami z włókna szklanego. Stosowana jest zarówno do malowania pierwotnego, jak i renowacyjnego na podłożach o jednolitej bądź zmiennej strukturze i barwie. Przed nanoszeniem farby podłoża chłonne wymagają zagruntowania preparatem BUDOGRUNT WG lub podkładem AQUALIT.

PRZYGOTOWANIE PODŁOŻA: 
Podłoże musi być nośne (bez rys i spękań), odtłuszczone, czyste i suche oraz wolne od plam i wykwitów pochodzenia biologicznego i chemicznego. W przypadku występowania porostu grzybów, podłoże należy oczyścić mechanicznie, a następnie zmyć wodą i odkazić preparatem ALGIZID. Przebarwienia, plamy nikotynowe i wykwity po zaciekach wodnych należy wcześniej przemalować farbą izolującą MILAMAT. Wszelkie luźne, niezwiązane z podłożem warstwy (jak np.: odspojone tynki lub złuszczone powłoki malarskie) trzeba usunąć. Pozostałości farb klejowych lub wapiennych należy dokładnie usunąć, a podłoże zmyć wodą. W sytuacji, gdy nierówności podłoża są znaczne, ścianę należy wstępnie wyrównać zaprawą KOMBI FINISZ, a następnie całą powierzchnię wygładzić masą szpachlową PROFINISZ. Przy małych nierównościach można od razu zastosować szpachlówkę PROFINISZ. Podłoża chłonne przed nakładaniem mas i/lub zapraw szpachlowych należy zagruntować preparatem BUDOGRUNT WG. Świeże tynki cementowe i cementowo-wapienne można malować po upływie 3÷4 tygodniowego okresu sezonowania, tynki gipsowe po 2 tygodniach, natomiast tzw. „suchą zabudowę” bezpośrednio po przeszlifowaniu i odpyleniu.
Uwaga: Masa szpachlowa PROFINISZ może być stosowana tylko w pomieszczeniach, w których wilgotność względna powietrza nie przekracza 70%.

GRUNTOWANIE: 
Przed nanoszeniem farby podłoże chłonne lub pyliste (silnie kredujące) należy zagruntować preparatem BUDOGRUNT WG. Podłoża gipsowe lub niejednorodne zagruntować podkładem AQUALIT. Okres wysychania zastosowanego na podłożu preparatu lub podkładu w optymalnych warunkach (w temperaturze +20°C i wilgotności względnej powietrza 55%) wynosi ok. 3 godzin. Po całkowitym wyschnięciu naniesionego na podłoże preparatu lub podkładu można przystąpić do nanoszenia farby PROLATEX.
Uwaga: Podłoży o niskiej chłonności (jak np.: wyprawy tynkarskie na bazie tworzyw sztucznych lub dyspersyjne powłoki malarskie) nie należy gruntować, a jedynie zmyć wodą. Przed przystąpieniem do malowania podłoży na bazie tworzyw sztucznych zaleca się przeprowadzić próbne malowanie.

PRZYGOTOWANIE FARBY: 
Opakowanie zawiera produkt gotowy do stosowania. W razie potrzeby farbę można rozcieńczyć niewielką ilością wody, dodając do pierwszego malowania 10% objętościowych, a do drugiego 5% (przy ustalaniu ilości wody należy uwzględnić rodzaj podłoża, warunki wysychania i technikę aplikacji).
Uwaga: Mieszanie farby PROLATEX z innymi farbami może spowodować obniżenie parametrów technicznych produktu.

NANOSZENIE:
Farbę nanosić na podłoże w dwóch warstwach za pomocą pędzla, wałka lub przez natrysk (w tym także metodą „airless”). Zaleca się zastosowanie wałka z runa owczego o dł. włosia 18 mm. Drugą warstwę farby nanosić dopiero po wyschnięciu pierwszej warstwy.

WYSYCHANIE: 
Czas schnięcia naniesionej na podłoże jednej warstwy farby (w temperaturze +20°C i przy wilgotności względnej powietrza 55%) wynosi ok. 3 godzin. Pomieszczenia zamknięte należy po malowaniu wietrzyć aż do zaniku specyficznego zapachu.
Uwaga: Niska temperatura i wysoka wilgotność powietrza wydłużają okres wysychania farby.

WSKAZÓWKI WYKONAWCZE: 
W celu uniknięcia różnic kolorystycznych niezbędne jest wykonanie powierzchni stanowiącej odrębną całość architektoniczną w jednym cyklu roboczym materiałem z tej samej partii produkcyjnej. Podczas nanoszenia i wysychania farby powinna występować temperatura powietrza powyżej +5°C. Bezpośrednio po wykonaniu prac narzędzia należy umyć wodą. W przypadku malowania powierzchni o niekorzystnym oświetleniu zalecamy zastosowanie farby głęboko matowej AQUATEX lub OPTILATEX.

Zastosowanie:Wewnętrzne
Pojemność:3L
Kolorystyka:Biały
Zalecana liczba warstw:2
Czas schnięcia:3 h
Wydajność:4,55 m2/L
Sposób aplikacji:Wałek
Kolor:Biały
Przeznaczenie:Do ścian i sufitów
Rodzaj farby:Farba lateksowa
Temperatura aplikacji:od + 5°C do + 25°C
Wykończenie:Mat
Czas nakładania kolejnej warstwy:3 h
Okres przechowywania:18 miesięcy od daty produkcji
Rozcieńczalnik:Woda
Typ bazy:Baza A - Kolor Biały i wybrane kolory wg wzornika KABE do zabarwienia

Dodaj własną opinię

0.00 / 5 (0 głosów)
VIVERTO ©2024. Wszelkie prawa zastrzeżone