0
Farba Lateksowa Super White  10L Tikkurila
Producent:
Tikkurila
Cena:153,41PLN / szt
Cena za 1 L - 15,34 PLN
Dostępność:W MAGAZYNIE Produkt dostępny na naszych magazynach. Wyślemy go najszybciej jak to możliwe. Dotyczy płatności przy odbiorze i szybkiej płatności on-line. Przy przelewie, wysyłamy po zaksięgowaniu płatności.
ILOŚĆ:
Do listy życzeń

Super White 10l Tikkurila Farba Lateksowa

Tikkurila Super White to wysokogatunkowa farba lateksowa przeznaczona do dekoracyjnego i ochronnego malowania ścian i sufitów, które znajdują się wewnątrz pomieszczeń. Wodorozcieńczalna formuła zapewnia łatwą i szybką pracę. Pozwala uzyskać jednolitą powłokę, bez smug i zacieków, która zachowa swój doskonały wygląd na lata. Tikkurila Super White 10l zapewnia trwały efekt śnieżnobiałej powierzchni o głębokim, matowym wykończeniu.

Tikkurila biała – przyjazna Tobie i naturze

Farby z tej kolekcji posiadają pozytywną rekomendację Polskiego Towarzystwa Alergologicznego. Jest on bezpieczny dla osób wrażliwych, ze skłonnościami do alergii. Dodatkowo posiada niską zawartość Lotnych Związków Organicznych. Jest to więc doskonały wybór dla rodzin z małymi dziećmi, osób starszych oraz wszystkich, którym zależy na zdrowiu.

Tikkurila Biała 10l – łatwość aplikacji, trwały efekt

Odpowiednio dobrane składniki sprawiły, że farba ta nie kapie i nie rozlewa się, pozwalając Ci na jej niezwykle łatwą aplikację. Dodatkowym atutem jest także krótki czas schnięcia wynoszący od 1 do 3 godzin.

Farba Biała Tikkurila – do wielu pomieszczeń

Produkt ten doskonale sprawdzi się w formie tła do dalszych aranżacji. Jej matowy efekt doskonale odnajdzie się wśród drewna, kamienia, betonu i fantazyjnych dodatków. Długotrwały efekt zapewni Ci eleganckie wykończenie domowych pomieszczeń na wiele lat.

Super White Tikkurila – przykłady zastosowania

Malowanie płyt kartonowo - gipsowych, tynków cementowo-wapiennych oraz zagruntowanych małych elementów z drewna i metalu po uprzednim zagruntowaniu odpowiednim gruntem. Farba może być stosowana do dekoracyjnego malowania betonu.

Farba Tikkurila Super White – warunki nakładania

Wszystkie powierzchnie malowane muszą być suche, stabilne, pozbawione elementów luźno związanych z podłożem, temperatura powietrza od +5° C do +25° C, przy wilgotności względnej powietrza poniżej 80%.

Przygotowanie:

  • Podłoże przeznaczone do malowania musi być czyste, suche i odtłuszczone, oczyszczone z pyłu i luźno z nim związanych elementów. Usunąć pleśń oraz wszelkie zanieczyszczenia ograniczające przyczepność farby do podłoża za pomocą odpowiednich preparatów. Do wypełnienia ubytków i pęknięć w podłożu oraz wyrównania powierzchni ścian i sufitów należy zastosować odpowiednią szpachlówkę. Upewnić się, czy wszystkie powierzchnie szpachlowane lub wcześniej malowane farba z połyskiem są zmatowione. W przypadku luźno związanych i skredowanych podłoży zagruntować preparatem Tikkurila SUPRABILIT.
  • Powierzchnie niemalowane - Tynki mineralne i podłoża można malować po minimum 4 tygodniach sezonowania. Powierzchnie oczyścić z kurzu i brudu, nierówności i ubytki wygładzić szpachlówką, w razie potrzeby zagruntować preparatem Tikkurila SUPRABILIT lub farbą Tikkurila SUPER WHITE rozcieńczoną 10% wody. Stabilne, niepylące tynki cementowe i cementowo-wapienne malować dwu/trzykrotnie farbą Tikkurila SUPER WHITE bez uprzedniego gruntowania.
  • Powierzchnie uprzednio malowane - Tynki mineralne i podłoża można malować po minimum 4 tygodniach sezonowania. Powierzchnie oczyścić z kurzu i brudu, nierówności i ubytki wygładzić szpachlówką, w razie potrzeby zagruntować preparatem Tikkurila SUPRABILIT lub farbą Tikkurila SUPER WHITE rozcieńczoną 10% wody. Stabilne, niepylące tynki cementowe i cementowo-wapienne malować dwu/trzykrotnie farbą Tikkurila SUPER WHITE bez uprzedniego gruntowania.
  • Powierzchnie malowane farbą klejoną lub wapienną - Farbę wapienną lub klejową usunąć całkowicie. Powierzchnie oczyścić z kurzu i brudu, nierówności i ubytki wygładzić szpachlówką, w razie potrzeby zagruntować preparatem Tikkurila SUPRABILIT lub farbą Tikkurila SUPER WHITE rozcieńczoną 10% wody. Jeżeli powierzchnia jest jednolita, dobrze przyczepna, nie jest pyląca lub uszkodzona pomalować dwu/trzykrotnie farbą Tikkurila SUPER WHITE bez uprzedniego gruntowania.
  • Uwaga: Należy sprawdzić, czy malowany element jest stabilny i spójny np. czy zastosowana gładź/masa szpachlowa po lekkim przetarciu ręką „sypie się” pyli i pozostawia na dłoni wyraźny ślad – to oznacza, że podłoże jest sypkie, niespójne i należy zastosować preparat Tikkurila Suprabilit.
  • Na podłożach uprzednio malowanych należy wykonać wymalowanie próbne na małej powierzchni. Uzyskanie pożądanego efektu decyduje o zastosowaniu produktu.

Rozcieńczanie:

W razie potrzeby do 5% wodą.

Nakładanie:

Bezpośrednio przed malowaniem farbę należy dokładnie wymieszać. W zależności od chłonności podłoża należy nałożyć 2-3 warstwy Tikkurila SUPER WHITE. Taśmę malarską odkleić natychmiast po zakończeniu malowania, zanim farba wyschnie.

Czyszczenie narzędzi:

Narzędzia należy czyścić wodą, bezpośrednio po zakończeniu prac. Przed umyciem narzędzia należy dobrze wytrzeć, w celu usunięcia możliwie największej ilości farby.

*Farba Tikkurila Biała dostępna również w pojemności 2,5L

Kolorystyka:Biały
Wykończenie:Mat
Pojemność:10 L
Zalecana liczba warstw:2
Czas schnięcia:1 h
Wydajność:12m2 / L
Sposób aplikacji:Pędzel, wałek, natrysk
Przeznaczenie:Do ścian i sufitów
Rodzaj farby:Farba lateksowa
Zastosowanie:Wewnętrzne

Opinie użytkowników

Informujemy, że opinie publikowane w serwisie nie są przez nas weryfikowane i nie mamy wiedzy o tym, czy pochodzą one od konsumentów, którzy rzeczywiście używali danego produktu lub go kupili.
2019-09-10 12:25:41
Super biel. polecam
2019-08-13 09:24:23
Super farba za przystępną cenę. Polecam.
2018-01-19 11:52:22
Bardzo dobra jakość i fajna cena. Łatwo się maluje czyli oszczędzam na fachowcach ;)
2017-11-06 15:50:29
Poki co najlepsza biel jaka uzyskalem dzieki farbom
2017-11-03 09:17:17
Bardzo dobrze kryje. Fajny ocień bieli.

Dodaj własną opinię

5.00 / 5 (5 głosów)
VIVERTO ©2024. Wszelkie prawa zastrzeżone