Farba Lowicyn-Sx Zielona Ciemna 0,8L Polifarb ŁódźBLACK WEEKEND
Darmowa dostawa
Producent:
Polifarb Łódź
Cena:36.76PLN / szt

Dostępność:W MAGAZYNIE Produkt dostępny na naszych magazynach. Wyślemy go najszybciej jak to możliwe. Dotyczy płatności przy odbiorze i szybkiej płatności on-line. Przy przelewie, wysyłamy po zaksięgowaniu płatności.
ILOŚĆ:

Farba Lowicyn-SX Polifarb Łódź

LOWICYN-Sx jest gruntoemalią przeznaczoną do bezpośredniego malowania powierzchni stalowych ocynkowanych w celu zabezpieczenia przed korozją i dekoracyjnym oraz do renowacji powierzchni uprzednio pomalowanych farbami rozpuszczalnikowymi grupy LOWICYN.

Do stosowania:

  • w budownictwie do malowania dachów, rynien, parapetów, ogrodzeń itp.,
  • w przemyśle do malowania konstrukcji stalowych ocynkowanych (mosty, wiadukty, słupy, barierki) oraz ocynkowanych elementów maszyn, urządzeń itp.
  • Można nią pomalować również elementy stalowe, aluminiowe, z drewna i materiałów drewnopochodnych oraz tynku i betonu po odpowiednim zagruntowaniu podłoża.
Pojemność:0,8L
Kraj pochodzenia:Polska
Zalecana liczba warstw:2-3
Czas schnięcia:3 godziny
Wydajność:11 m2/L
Kolor:Zielony Ciemny
Powłoka:Połysk

Przygotowanie podłoża do malowania :

Powierzchnie ocynkowane zanurzeniowo (ogniowo) i galwanicznie - nowe mogą być malowane przed eksploatacją ale korzystniej, po wysezonowaniu na powietrzu (ok. 1 rok). Podłoże przed malowaniem odtłuścić. Użyć do tego celu wodnego roztworu preparatu EMULSOL RN-1 (można go nabyć w sklepie lub hurtowni, w której dokonywany jest zakup farby), sporządzonego zgodnie z instrukcją stosowania podaną na jego opakowaniu. Produkty korozji cynku (biały nalot) można usunąć przecierając powierzchnię syntetyczną włókniną z wprowadzonym ścierniwem nasączoną 5 %-owym roztworem amoniaku. 
Powierzchnie ocynkowane metodą metalizacji natryskowej – w celu doszczelnienia powłoki cynkowej pomalować farbą LOWICYN-SX w możliwie krótkim czasie po operacji cynkowania (do 4 godz.). Powierzchnia przed doszczelnieniem powinna być odkurzona i osuszona. Przed nałożeniem farby LOWICYN-SX porowatą powłokę cynkową można zaimpregnować Lakierem dyspersyjnym akrylowym ogólnego stosowania.
Powierzchnie ocynkowane eksploatowane i przeznaczone do malowania renowacyjnego przed malowaniem oczyścić z przylegającego brudu i luźno trzymającej się powłoki starej farby (dot. renowacji), a następnie odtłuścić (zmyć) wodnym roztworem preparatu EMULSOL RN-1 i spłukać czystą wodą. Ubytki powłoki – w przypadku braku korozji stali - uzupełnić farbą LOWICYN lub LOWICYN-SX.
Elementy aluminiowe i aluminiowane natryskowo po oczyszczeniu i odtłuszczeniu jw. można pomalować bezpośrednio farbą LOWICYN-SX lub po uprzednim zagruntowaniu farbą poliwinylową do gruntowania przeciwrdzewną LOWIKOR-2 postępując zgodnie z zaleceniami zawartymi w instrukcji stosowania tej farby.
Powierzchnie z drewna i materiałów drewnopochodnych można bezpośrednio malować farbą LOWICYN-SX lub po ich uprzednim zaimpregnowaniu odpowiednim preparatem chroniącym przed rozwojem szkodliwych mikroorganizmów.
Powierzchnie tynku i betonu przed malowaniem zaimpregnować Lakierem dyspersyjnym akrylowym ogólnego stosowania lub rozcieńczoną (5 % obj.) farbą LOWICYN-Sx.

Warunki malowania :

Do malowania można przystąpić, kiedy powierzchnie są czyste i suche.
Temperatura podłoża powinna być wyższa od punktu rosy co najmniej o 3oC. Farbę przed użyciem dokładnie wymieszać, nawet gdy osad nie występuje. Niedokładność wymieszania może spowodować różnice w wyglądzie powłoki objawiające się zróżnicowaniem połysku oraz koloru dla farby pochodzącej z tego samego opakowania.

Sposób aplikacji :

Farba o lepkości handlowej nadaje się do malowania pędzlem, wałkiem oraz natryskiem bezpowietrznym. Do natrysku powietrznego (pneumatycznego), i elektrostatycznego oraz malowania zanurzeniowego, farbę należy rozcieńczyć ( do 10 % wag.). Natrysk pneumatyczny, elektrostatyczny oraz malowanie metodą zanurzeniową można stosować wyłącznie w instalacjach. Przy malowaniu blach ocynkowanych korzystne jest malowanie pierwszej warstwy pędzlem. Do malowania używać pędzli miękkich. Przy malowaniu warstwy drugiej i następnych poprzednie warstwy mogą ulegać zmiękczaniu, co ogranicza możliwość wielokrotnego pociągania pędzlem. 
Farba LowicynSx Czarna 0,8L Polifarb Łódź
BLACK WEEKEND
Darmowa dostawa
Farba LowicynSx Czarna 5L Polifarb Łódź
BLACK WEEKEND
Darmowa dostawa
Farba LowicynSx Mahoń 5L Polifarb Łódź
BLACK WEEKEND
Darmowa dostawa
Farba LowicynSX Brąz Czekoladowy RAL8017 0,8L Polifarb Łódź
BLACK WEEKEND
Darmowa dostawa
Farba LowicynSX Brązowy RAL8016 0,8L Polifarb Łódź
BLACK WEEKEND
Darmowa dostawa
Farba LowicynSx Czerwona Tlenkowa 5L Polifarb Łódź
BLACK WEEKEND
Darmowa dostawa
Farba LowicynSx Zielona Ciemna 5L Polifarb Łódź
BLACK WEEKEND
Darmowa dostawa
Farba LowicynSx Brązowa Czekoladowa 5L Polifarb Łódź
BLACK WEEKEND
Darmowa dostawa
Żel Dezynfekujący PROHYGIENIC 100ml Śnieżka
BLACK WEEKEND
Promocja-14%Darmowa dostawa

9.99PLN 8.50PLN
5.00(2)
W MAGAZYNIE

Dodaj własną opinię

0.00 / 5 (0 głosów)
VIVERTO ©2017. Wszelkie prawa zastrzeżone