0

Grunty i zaprawy

(28 produktów)
Grunt to element chemii budowlanej, który zdecydowanie przyda się na każdej budowie oraz podczas remontu. Zanim bowiem przejdziemy do malowania, szpachlowania, kładzenia tapet czy kafelek, musimy koniecznie przygotować w odpowiedni sposób podłoże. Właśnie w tym momencie będziesz potrzebować gruntu, który to umożliwi. W tej kategorii, oprócz gruntów, znajdziesz także zaprawy murarskie, tynkarskie oraz montażowe. A czego potrzebujesz Ty?
Posadzka Cementowa 25kg Goldmurit

14.00PLN / szt
5.00(1)
W MAGAZYNIE
Grunt Uniwersalny Goldmurit 5L

18.00PLN / szt
5.00(1)
W MAGAZYNIE
Zaprawa Tynkarska 25kg Goldmurit

12.00PLN / szt
W MAGAZYNIE
Grunt Uniwersalny 1L Goldmurit

8.00PLN / szt
W MAGAZYNIE
Zaprawa Wyrównawcza 25 Kg Goldmurit

19.00PLN / szt
W MAGAZYNIE
Zaprawa Montażowa CX 15  25 kg Ceresit

82.50PLN / szt
W MAGAZYNIE
Zaprawa Murarska 25kg Goldmurit

12.00PLN / szt
W MAGAZYNIE
Grunt Eco Prim Grip  5 kg Mapei

90.00PLN / szt
W MAGAZYNIE
 
 

Grunt to… grunt!

Czeka nas remont lub budowa? Zanim zaczniemy malować, szpachlować, kłaść panele, tapety i posadzki, musimy przygotować podłoże w odpowiedni sposób. Jak? Niezbędne będzie zagruntowanie powierzchni specjalnymi środkami.
Gruntowanie polega na nakładaniu preparatu gruntującego w miejsca, które następnie będziemy wykańczać. Można to robić za pomocą wałka lub pędzla malarskiego, a duże powierzchnie najwygodniej gruntuje się stosując metodę natryskową. Emulsja gruntująca wzmacnia powierzchnię oraz przygotowuje ją do dalszych prac.
Preparaty gruntujące znaleźć można w dwóch wersjach. Pierwsze z nich to gotowe grunty, które gotowe są do użycia bezpośrednio na docelowej powierzchni. Drugie to preparaty skoncentrowane, które należy najpierw rozcieńczyć wodą.

Różne rodzaje gruntów

Decydując się na odpowiedni grunt, trzeba zwrócić uwagę na trzy podstawowe elementy: cechy materiału, jakim wykończymy wnętrze, rodzaj powierzchni oraz specyficzne właściwości wnętrza, takie jak duża wilgotność czy zmiany temperatur. Dopiero po uwzględnieniu tych parametrów można dobrać odpowiedni grunt.

Grunt wzmacniający wytwarza na powierzchni mocną, trwałą i elastyczną powłokę. Nie ma dużej zdolności wnikania w podłoże. Stosowany jest przede wszystkim po tynki gipsowe, różnego rodzaju kleje, pod ceramikę , a także pod podłoża z cegieł czy płytek cegłopodobnych. Charakteryzuje się jasnym, mlecznym kolorem.

Grunt głęboko penetrujący – jak sama nazwa wskazuje – przenika w powierzchnię głęboko, przez co ogranicza jej chłonność i pylenie. Doskonale nadaje się pod tynk, a także do różnego rodzaju szpachlowanych powierzchni. Sprawdza się także przy zabezpieczaniu płyt kartonowo-gipsowych. Kolor tego gruntu może być lekko mętny, ale zazwyczaj jest prawie przezroczysty.

Grunt szczepny charakteryzuje się tym, że wyrównuje chłonność powierzchni, które pokrywa oraz poprawia ich przyczepność. Pokrywa się nim podłoża gipsowe, cementowe, wapienne, a przede wszystkim betonowe. Tworząc lekką i wytrzymałą warstwę, idealnie nadaje się pod tynki, kleje, płytki ceramiczne, posadzki oraz farby wodne.

Po co właściwie gruntować ściany?

Najważniejszą funkcją, jaką spełnia grunt do ścian, jest poprawienie ich parametrów, wzmocnienie i utwardzenie. Gruntowanie ścian przed malowaniem ogranicza ich chłonność oraz sprawia, że ściany nie pylą i zmniejszają porowatość. Dzięki temu możemy równomiernie rozprowadzić farbę, która lepiej „trzyma się” ściany, a co za tym idzie jest bardziej wydajna. Powierzchnia pokryta farbą staje się także bardziej jednolita.

Grunt do ścian - cena

Na rynku znaleźć można wiele różnych preparatów przeznaczonych do gruntowania. Najtańsze charakteryzują się mniejszym stężeniem wiążących cząsteczek, a im droższa cena, tym zazwyczaj zdolności wiążące większe. Istnieją także wygodne, uniwersalne preparaty, które można wykorzystać do gruntowania różnych powierzchni – pod farby, gładzie, panele, tynki, płytki, terakotę itd. Jeśli nie wiemy jaki wybrać – warto spytać o radę fachowca!

RozwińZwiń

Filtry

PLN -PLN
Statusy
Mrozoodporność
Rodzaj
Kolorystyka
VIVERTO ©2021. Wszelkie prawa zastrzeżone