0

Grzałki i sterowniki

(106 produktów)

Grzałki i sterowniki to dział, w którym znajdziesz praktyczne akcesoria przeznaczone do łączenia z grzejnikami łazienkowymi i dekoracyjnymi. Ich użycie zapewni Ci wygodę i dodatkowe oszczędności, sprawiając, że źródło ciepła znajdujące się w Twoim domu stanie się nowoczesnym systemem. Poznaj propozycje marek Excellent, Vasco, Sunherzha i podnieś funkcjonalność domowych grzejników.

Grzałka Elektryczna Westa 400W Biała GREX.400W.WH Excellent
Promocja-15%

Grzałka Elektryczna Westa 400W Biała GREX.400W.WH Excellent

470.00PLN / szt 399.00PLN / szt
W MAGAZYNIE
Grzałka Elektryczna Westa 400W Czarna GREX.400W.BL Excellent
Promocja-15%

Grzałka Elektryczna Westa 400W Czarna GREX.400W.BL Excellent

470.00PLN / szt 399.00PLN / szt
W MAGAZYNIE
Grzałka 300W Czarny Z Maskownicą 19930 Emporia
Darmowa dostawa
Grzałka 300W Biały Z Kablem 19924 Emporia
Darmowa dostawa
Grzałka 300W Czarny Z Kablem 19926 Emporia
Darmowa dostawa
Grzałka 600W Biały Z Maskownicą 19929 Emporia
Darmowa dostawa
Grzałka 600W Biały Z Kablem 19925 Emporia
Darmowa dostawa
Grzałka Biały 19928 Emporia
Darmowa dostawa

Grzałka Biały 19928 Emporia

345.00PLN / szt
W MAGAZYNIE
Grzałka 600W Czarny Z Kablem 19927 Emporia
Darmowa dostawa
Grzałka 600W Czarny Z Maskownicą 19931 Emporia
Darmowa dostawa

Grzałka do grzejnika – dlaczego warto w nią zainwestować?

Chłodne, wiosenne wieczory lub jesienne poranki stanowią czas, w którym szczególnie doceniamy ciepło. Nagłe spadki temperatury, po których następuje równie zaskakujący jej wzrost, czasem wywiera potrzebę uruchomienia instalacji grzewczej. To generuje dodatkowe koszty, ma także negatywny wpływ na środowisko naturalne. Jak temu zapobiec, aby jednocześnie nie marznąć? Z pomocą przyjdą grzałki do grzejników, czyli niewielkie akcesoria, które łączy się z kaloryferem. Dzięki nim grzejnik działa niezależnie od instalacji grzewczej. Takie rozwiązanie sprawdzi się przede wszystkim w łazience, podczas suszenia ręczników czy drobnych tekstyliów.

Instalacja grzałki to opcja ekonomiczna (pozwala uruchomić tylko jedno źródło grzewcze), co przekłada się na oszczędności – uruchomienie jednego grzejnika jest znacznie tańsze niż włączenie całej instalacji. Dodatkowo nowoczesne grzałki są urządzeniami o niewielkim poborze energii, które mogą posiadać opcje czasowego wyłączania.

Grzałka do grzejnika łazienkowego – którą wybrać?

Chociaż mogłoby się wydawać, że wybór grzałki do kaloryfera to sprawa drugorzędna, tak naprawdę wcale tak nie jest. Decyzja o potencjalnym zakupie powinna zostać podjęta już podczas kupna grzejnika, ponieważ nie każdy model jest przystosowany do łączenia z tym akcesorium.

Kolejną ważną kwestią jest moc grzałki oraz samego grzejnika. Aby uniknąć uszkodzenia instalacji grzewczej oraz kaloryfera należy stosować grzałki o mocy niższej od zużycia energii, jakie posiada grzejnik. W tym wypadku nie musisz martwić się o wydajność takiego połączenia – grzałki są bowiem użytkowane w celu dogrzania pomieszczenia lub wysuszenia ręczników, prania w jednym pomieszczeniu, do czego ich nieco mniejsza moc jest wystarczająca.

Grzałka elektryczna do grzejnika może być urządzeniem prostym, regulowanym za pomocą pokrętła lub nieco bardziej rozbudowanym, z panelem dotykowym oraz szeregiem wygodnych rozwiązań. To, którą z nich wybierzesz, zależy wyłącznie od Ciebie. W naszej ofercie znajdziesz zarówno jednofunkcyjne, minimalistyczne urządzenia, jak i te, które pozwolą Ci na większą personalizację źródła ogrzewania. To między innymi grzałka MOA od marki Terma. Wyposażono ją w możliwość regulacji 5-stopniowego zakresu temperatur, funkcję Antifreeze, która zapobiega zamarznięciu wody w instalacji, funkcję suszenia, wyłącznik czasowy oraz szereg opcji, zapobiegających jej przegrzaniu.

Ostatnią ważną kwestią podczas wyboru grzałki elektrycznej do grzejników jest jej design. Chociaż urządzenia te są niewielkie, warto zadbać, by ich wygląd nie zaburzał spójnego projektu pomieszczenia. W naszej ofercie znajdziesz wiele modeli podgrzewaczy – od tych, których budowa przypomina tarczę zegara, po te, które licują się z kształtem kolektora grzewczego. Mamy modele białe, czarne, chromowane, a nawet dwukolorowe.

Grzałka grzejnikowa – czy to wybór bezpieczny?

Oczywiście, że tak! Wiele z nowoczesnych modeli dostępnych w naszym sklepie internetowym zostało wyposażonych w czujniki, które zapobiegają przegrzaniu się instalacji. Dodatkowo mają one opcję czasowego załączania, a nawet delikatnego suszenia, dzięki któremu grzejnik nie nagrzewa się zbyt mocno. To wszystko sprawia, że bez obaw możesz uruchomić grzałkę i opuścić pomieszczenie lub zająć się innymi sprawami. Bezpieczeństwo przede wszystkim.

Sterownik do grzejnika – nowoczesne rozwiązanie grzewcze

Sterowniki stanową drugą, dużą grupę produktów dostępnych w tym dziale. To urządzenia pozwalające na regulację mocy grzewczej – są proste w obsłudze i bardzo praktyczne. Sterownik grzejnika może być wyposażony w podstawowe funkcje lub być urządzeniem bardziej rozbudowanym, posiadającym w dodatkowe opcje. To między innymi możliwość zdalnej obsługi poprzez aplikację, możliwość programowania harmonogramu pracy, funkcja suszenia, licznik czasu pracy, opcja zapobiegająca spadkowi temperatury grzejnika – znajdziesz je w modelu KTX 4 Blue od Terma.

Grzałka do grzejnika drabinkowego, sterownik do kaloryfera – kup w Viverto

W naszym sklepie internetowym znajdziesz stylowe grzejniki oraz praktyczne akcesoria, które podniosą ich funkcjonalność. Rozejrzyj się wśród asortymentu działu wyposażenie łazienek i stwórz z nami projekt, pełen indywidualnych rozwiązań.

Zapraszamy!

RozwińZwiń

Filtry

PLN -PLN
Statusy
Rodzaj
Kolorystyka
Wykończenie
VIVERTO ©2024. Wszelkie prawa zastrzeżone