0

Kleje do tapet

(3 produktów)

Tapety powróciły do wnętrz w wielkim stylu. Aby zachowały one swój wygląd i trwałość na lata, należy skupić się na odpowiednim wyborze kleju – dopasowanym do rodzaju okładziny oraz podłoża. W naszej ofercie znajdziesz produkty od sprawdzonych marek (np. Wallfix), które pozwolą Ci stworzyć idealne kompozycje na ścianach. Sprawdź dostępny asortyment!

Klej Do Tapet – jak wybrać?

Wysokiej klasy produkty do klejenia znacznie ułatwiają pracę i pozwalają położyć tapetę na ścianie niczym profesjonalista. Czym kierować się podczas ich wyboru, by uzyskać najtrwalszy i zadowalający rezultat? Klej Do Tapety wybierany jest na podstawie rodzaju tapety. Z reguły do wyboru są jego trzy rodzaje: gotowa masa, żel lub proszek. W zależności od okładziny i podłoża możesz postawić na:

Klej Do Tapet Papierowych

Tapety papierowe są łatwe w klejeniu, ponieważ są lekkie i cienkie. Materiał ten łatwo nasiąka, dlatego rozprowadzanie środka na jego powierzchni idzie gładko. Samo klejenie tapety do ściany jest płynne, a czas pracy krótki. Najlepszym wyborem do okładziny papierowej będzie klej o stosunkowo rzadkiej konsystencji – wyjątkiem w tym przypadku są jednak grubsze lub tłoczone bryty – w ich przypadku przed rozpoczęciem klejenia warto zasięgnąć opinii producenta bądź specjalisty.

Klej Do Tapet Winylowych

Tapety winylowe są obecnie bardzo popularne. Ich szeroki wybór może jednak sprawiać problemy w doborze odpowiedniego kleju. Poszukując odpowiedniego środka, należy więc zawsze wziąć pod uwagę parametry samej tapety – jej grubość, materiał podkładu oraz wagę. Co do reguły kleje do tapet winylowych są nieco gęstsze od tych przeznaczonych do papieru.

Klej Do Tapet Flizelinowych

W przypadku tapet wykonanych na podkładzie z flizeliny (włókien syntetycznych) klej nakładany jest na powierzchnię ścian, a nie okładziny. Z tego względu powinien on posiadać zupełnie inne właściwości od środka nakładanego bezpośrednio na tapetę. W przypadku okładzin na flizelinie warto sięgnąć po dedykowany preparat, o odpowiedniej gęstości i specjalnym składzie.

Klej Do Tapet z Włókna Szklanego

Tapety wykonane z włókna szklanego są jednymi z najtrwalszych dostępnych na rynku. Z tego względu do ich klejenia niezbędne jest użycie specjalnego preparatu klejącego. W przypadku tego typu brytów najlepiej kierować się zaleceniami ich producenta.

Uniwersalny Klej Do Tapet

Ostatnią grupą są uniwersalne kleje do tapet. Sprawdzą się osobom, które nie mają pewności co do rodzaju kleju potrzebnego do przyklejenia wybranej przez nich tapety. Uniwersalne środki do klejenia powinny być używane i rozrabiane zawsze zgodnie z załączoną instrukcją – tylko w takim przypadku można uzyskać zadowalające efekty pracy.

Jaki klej do tapet – gotowy czy w proszku?

Podczas wyboru środka klejącego często pojawia się pytanie, czy wybrać gotowy produkt, czy preparat do samodzielnego przygotowania. Zaletą gotowego kleju jest możliwość jego aplikacji natychmiast po zakupie. Sprzedawany jest najczęściej w wiaderkach średniej wielkości. Klej do tapet w proszku służy do rozrobienia – jest łatwy w przechowywaniu – w postaci suchej można go zachować na wiele miesięcy. Środek w postaci żelu stosowany jest najczęściej do podklejania odstających fragmentów tapety i ich naprawy.

Dobry klej do tapet – poznaj sposób na szybką i efektywną pracę

Samodzielne przyklejenie tapety może wydawać się ciężkie i czasochłonne. Tymczasem ogromny wpływ na całą pracę ma odpowiednio dobrany i przygotowany klej. Potrzebujesz pomocy w jego wyborze? Zebraliśmy dla Ciebie najczęściej zadawane pytania oraz odpowiedzi na nie.

Jak rozrobić klej do tapet w proszku?

Proces ten jest bardzo prosty. Wystarczy wsypać ilość proszku wskazaną przez producenta do zimnej wody, a następnie energicznie zamieszać środek, w celu jego ujednolicenia i pozbycia się grudek. Następnie należy odczekać czas wskazany w instrukcji (najczęściej pomiędzy 15 a 30 minut) i ponownie zamieszać zawiesinę. Po tym czasie klej jest gotowy do użytku.

Czy klej do tapet flizelinowych nadaje się do papierowych?

Klej do tapet papierowych powinien mieć rzadką postać, natomiast ten przeznaczony do okładzin na flizelinie – gęstą. Preparaty te różnią się także składem, czasem schnięcia i nośnością. Aby uzyskać zadowalające efekty, rekomenduje się stosowanie wyłącznie zalecanych klejów do danego rodzaju tapet.

Jaki klej do tapet winylowych na flizelinie?

Wybór tapety winylowej na flizelinie wiąże się z koniecznością zakupu specjalnego kleju. Ponieważ ten rodzaj okładziny przyklejany jest inaczej niż standardowe tapety (klej umieszczany jest na ścianie bezpośrednio przed położeniem tapety), podczas pracy należy stosować wyłącznie specjalny, dedykowany do tego celu środek klejący.

Cena kleju do tapet – zobacz ofertę viverto.pl

Odpowiednio dobrany klej do tapet na ścianę stanowi jeden z elementów, który może być decydujący podczas odświeżana wyglądu powierzchni. Warto więc zdecydować się na zakup produktów od producentów, którzy znają się na swojej branży. Sprawdź ofertę środków klejących, akcesoriów oraz tapet dostępnych w naszym sklepie internetowym, a w przypadku pytań skontaktuj się z naszymi doradcami. Odmień z nami wygląd ścian w swoim domu.

RozwińZwiń

Filtry

PLN -PLN
Statusy
Zastosowanie
Kolorystyka
VIVERTO ©2024. Wszelkie prawa zastrzeżone