0

Krzyżyki glazurnicze

(15 produktów)

Krzyżyki do płytek, czyli najprostsze, a jednocześnie niezbędne narzędzie pracy każdego glazurnika. To plastikowe elementy, bez których ciężko jest sobie wyobrazić równe ułożenie płytek ceramicznych, glazury, gresu i mozaiki. W tym dziale znajdziesz szeroki wybór krzyżyków – od tych najbardziej podstawowych po te, wyposażone w wygony uchwyt. Mamy także krzyżyki w kształcie litery T. Zobacz naszą ofertę!

Jakie krzyżyki do płytek? Dlaczego ich wybór jest taki ważny?

Chociaż krzyżyki stanowią takie narzędzia, które często luzem zaprzątają warsztat glazurnika, podczas ich zakupu warto postawić na sprawdzone marki. Dlaczego? Ponieważ nawet tak niewielkie elementy mogą znacząco wpłynąć na komfort pracy, jej szybkość i koszt. Oczywiście, krzyżyki dystansowe do płytek są bardzo tanie – paczkę, zawierającą sto, dwieście lub nawet kilkaset sztuk można kupić już za kilka złotych, jednak nawet w ich przypadku jakość ma znaczenie. Układanie płytek to sztuka precyzji, dlatego nie warto rozpraszać się wciąż łamiącymi się i wykrzywionymi ramionami krzyżyków, ich nierównym ułożeniem oraz ciągłą potrzebą ich dokupowania.

W naszym sklepie internetowym znajdziesz szeroki wybór narzędzi glazurniczych od sprawdzonych marek, które są liderami w branży budowlanej. Producenci tacy jak KAEM, Inter-S czy Marrob zadbali o bogatą ofertę produktów dla laików i profesjonalistów.

Krzyżyki do poziomowania płytek – o czym należy pamiętać podczas ich zakupu?

Zwróciliśmy już uwagę na materiał. Wysokiej jakości tworzywo sztuczne, które wystarczająco długo utrzyma płytki w jednej pozycji, a jednocześnie będzie na tyle elastyczne, by móc je z łatwością wydobyć spomiędzy szczelin. Drugą kwestią, równie ważną, co jakość krzyżyków, jest ich wielkość. W naszym asortymencie znajdziesz wąskie krzyżyki do płytek 1mm, nieco szersze krzyżyki do płytek 2mm, a także krzyżyki do płytek klinkierowych o szerokości aż 1 cm.

Najczęściej przyjmuje się, że im większa płytka, tym szersza powinna być szerokość spoiny pomiędzy kaflami, a więc i szerokość krzyżaków do płytek ceramicznych. To jednak nie do końca jest prawdą. Obecnie we wnętrzach łazienek, kuchni i pozostałych domowych pomieszczeń panuje trend układania kafli (zwłaszcza płyt wielkoformatowych) w nowoczesny, tak zwany bezfugowy sposób. W tym przypadku wielu wykonawców stawia na węższe spoiny, które nadają powierzchniom elegancję i dynamizm.

Krzyżyki do glazury – dlaczego nie warto z nich rezygnować?

Szczeliny dystansowe pomiędzy płytkami pełnią funkcję ozdobną, ale także funkcjonalną. Ze względu na pracę materiałów i substancji, z których wykonane zostały płytki oraz zaprawa klejowa, zachowanie nawet minimalnej odległości pomiędzy kaflami jest niezbędne. Bez nich powierzchnia szybko ulegnie zniszczeniu. To kolejny powód, dla którego wybór krzyżyków do kafli jest bardzo ważny, Nawet tak niewielki element może bowiem wpłynąć na trwałość okładziny ściennej lub posadzki.

Krzyżyki do układania płytek w kształcie litery T – Tetki

Ten rodzaj krzyżyków również jest polecany podczas układania każdego rodzaju płytek. Tetki sprawdzą się zarówno w przypadku kafli układanych na obwodzie kompozycji, jak również w przypadku powierzchni, które nie łączą się ze sobą pod kątem prostym, a ich układ przypomina dekorację lub mozaikę. Krzyżyki do kafli sprawdzą się także w przypadku modnego w ostatnim czasie układania płytek „z przesunięciem” – zarówno w formie ściennej, jak i podłogowej.

Krzyżyki glazurnicze czy klipsy z klinami? Która opcja będzie najlepsza?

Używanie krzyżyków dystansowych samodzielnie polecane jest wyłącznie w przypadku płytek niewielkiego formatu i mozaik. W przypadku większych kafli to rozwiązanie mogłoby się nie sprawdzić – długie boki płytek mogą nie trzymać odpowiedniego poziomu w każdym miejscu, co ostatecznie przełożyłoby się na nierówne związanie kleju i nieestetyczny wygląd oraz znacznie gorszą użyteczność ułożonej powierzchni. Klipsy z klinami są więc elementami, które są równie przydatne w pracy glazurnika, co krzyżyki do układania płytek.

Krzyżyki do płytek – kup w viverto.pl

W ofercie naszego sklepu internetowego znajdziesz produkty, dzięki którym budowa oraz remont Twojego domu przebiegną bezproblemowo. Od płytek ceramicznych, poprzez armaturę, ceramikę łazienkową i lampy, po chemię oraz narzędzia, podwyższające komfort pracy. Zobacz asortyment dostępny we wszystkich naszych działach, a w przypadku pytań, skontaktuj się z naszymi doradcami.

Zapraszamy na zakupy!

RozwińZwiń

Filtry

PLN -PLN
Statusy
VIVERTO ©2024. Wszelkie prawa zastrzeżone