Ochrona i pielęgnacja drewna

Drewno wygląda pięknie i nie ulega to żadnej wątpliwości. Jest naturalną ozdobą stosowaną praktycznie od zawsze, a poza tym jest ponadczasowe i uniwersalne. By jednak tak było, o drewno trzeba dbać. W tej kategorii znajdziesz produkty niezbędne do zabezpieczenia i malowania drewna. Znajdują się tu emalie, farby, grunty oraz impregnaty. A czego potrzebujesz Ty? Rozejrzyj się po naszych wirtualnych półkach!
Szpachla Do Drewna H01 Biały 250g Vidaron

7.29PLN / szt
5.00(1)
W MAGAZYNIE

Środki do ochrony drewna – jakie wybrać?

Drewniany taras, meble ogrodowe oraz wszelkie inne drewniane elementy znajdujące się na zewnątrz bez wątpienia wyglądają pięknie – są doskonałą ozdobą ogrodu i domu, jednak by wyglądały tak przez długi czas należy odpowiednio o nie zadbać. Narażone na opady, mrozy oraz zmienne warunki atmosferyczne mogą w łatwy sposób utracić swoje piękno. Jak zatem zabezpieczyć je tak, by cieszyły oko na długo?

Wybór odpowiedniego środka

Przed impregnacją warto zapoznać się z różnymi właściwościami środków impregnujących. Zarówno emalia, jak i olej czy lakierobejca mają inne właściwości. Przykładowo, olej wnika bardzo głęboko w drewno i dobrze chroni je przed wilgocią – nada się więc np. do zabezpieczenia tarasu. Lakierobejcą z powodzeniem pomalujemy i zabezpieczymy drewniany płot lub fasadę budynku, z kolei emalią pokryjemy stare, zniszczone, drewniane meble ogrodowe.

Szybko i łatwo

Coraz częściej można spotkać się z tzw. szybkoschnącymi impregnatami. Dzięki nim, czas renowacji drewna skraca się do jednego dnia, ponieważ uodparniają się one na deszcz nawet po godzinie od nałożenia. Tego typu impregnaty na pewno ułatwiają i usprawniają pracę!
Tradycyjne produkty, choć potrzebują nieco więcej czasu, również są bardzo łatwe w użyciu. Nie potrzeba żadnej fachowej wiedzy, wystarczą jedynie informacje, które znajdują się na opakowaniu danego środka do pielęgnacji drewna. Właściwie, wystarczy wolne, słoneczne popołudnie, pędzel i trochę chęci, by móc samemu pomalować drewniane meble czy płot.

Szerokie zastosowanie

Środki do konserwacji drewna takie jak drewnochron można używać do malowania przedmiotów drewnianych na zewnątrz pomieszczeń (drzwi, okna, meble ogrodowe, boazerie zewnętrzne, altanki, domki letniskowe, płoty, konstrukcje stropów i dachów, itp.) oraz wewnątrz pomieszczeń nieprzeznaczonych na stały pobyt ludzi np. strychy, poddasza. Specjalna technologia zastosowana w tego typu impregnatach sprawia, że cząsteczki zawarte w nich odpychają wodę, która w łatwy sposób spływa z zabezpieczonego przedmiotu. Co więcej, powłoka chroniona jest przed grzybami pleśniowymi i glonami.

Jakość ma znaczenie

Kupując impregnat do drewna należy zwrócić uwagę na jakość. Jeśli chcemy, by drewniane przedmioty były naprawdę solidnie i trwale zabezpieczone przez długi czas, nie ma sensu przesadnie oszczędzać. W przeciwnym wypadku i tak będziemy musieli wydać pieniądze na kolejne malowanie w krótkim czasie… W Viverto.pl znaleźć można wyłącznie produkty najlepszej jakości, dlatego bez obaw można wybrać spośród wielu dostępnych opcji!

RozwińZwiń

Filtry

PLN -PLN
Statusy
Kolorystyka
Zakres pojemności
Wykończenie
VIVERTO ©2021. Wszelkie prawa zastrzeżone