0

Środki do drewna

(611 produktów)
Drewno wygląda pięknie i nie ulega to żadnej wątpliwości. Jest naturalną ozdobą stosowaną praktycznie od zawsze, a poza tym jest ponadczasowe i uniwersalne. By jednak tak było, o drewno trzeba dbać. W tej kategorii znajdziesz produkty niezbędne do zabezpieczenia i malowania drewna. Znajdują się tu emalie, farby, grunty oraz impregnaty. A czego potrzebujesz Ty? Rozejrzyj się po naszych wirtualnych półkach!
Szpachla Do Drewna H01 Biały 250g Vidaron

Szpachla Do Drewna H01 Biały 250g Vidaron

12.99PLN / szt
5.00(1)
W MAGAZYNIE
Lakier Akrylowy Do Drewna Bezbarwny 0,75L Vidaron

Lakier Akrylowy Do Drewna Bezbarwny 0,75L Vidaron

40.99PLN / szt
5.00(1)
W MAGAZYNIE

Środki do ochrony drewna – jakie wybrać?

Drewniany taras, meble ogrodowe oraz wszelkie inne drewniane elementy znajdujące się na zewnątrz bez wątpienia wyglądają pięknie – są doskonałą ozdobą ogrodu i domu, jednak by wyglądały tak przez długi czas należy odpowiednio o nie zadbać. Narażone na opady, mrozy oraz zmienne warunki atmosferyczne mogą w łatwy sposób utracić swoje piękno. Jak zatem zabezpieczyć je tak, by cieszyły oko na długo?

Wybór odpowiedniego środka

Przed impregnacją warto zapoznać się z różnymi właściwościami środków impregnujących. Zarówno emalia, jak i olej czy lakierobejca mają inne właściwości. Przykładowo, olej wnika bardzo głęboko w drewno i dobrze chroni je przed wilgocią – nada się więc np. do zabezpieczenia tarasu. Lakierobejcą z powodzeniem pomalujemy i zabezpieczymy drewniany płot lub fasadę budynku, z kolei emalią pokryjemy stare, zniszczone, drewniane meble ogrodowe.

Szybko i łatwo

Coraz częściej można spotkać się z tzw. szybkoschnącymi impregnatami. Dzięki nim, czas renowacji drewna skraca się do jednego dnia, ponieważ uodparniają się one na deszcz nawet po godzinie od nałożenia. Tego typu impregnaty na pewno ułatwiają i usprawniają pracę!
Tradycyjne produkty, choć potrzebują nieco więcej czasu, również są bardzo łatwe w użyciu. Nie potrzeba żadnej fachowej wiedzy, wystarczą jedynie informacje, które znajdują się na opakowaniu danego środka do pielęgnacji drewna. Właściwie, wystarczy wolne, słoneczne popołudnie, pędzel i trochę chęci, by móc samemu pomalować drewniane meble czy płot.

Szerokie zastosowanie

Środki do konserwacji drewna takie jak Drewnochron można używać do malowania przedmiotów drewnianych na zewnątrz pomieszczeń (drzwi, okna, meble ogrodowe, boazerie zewnętrzne, altanki, domki letniskowe, płoty, konstrukcje stropów i dachów, itp.) oraz wewnątrz pomieszczeń nieprzeznaczonych na stały pobyt ludzi np. strychy, poddasza. Specjalna technologia zastosowana w tego typu impregnatach sprawia, że cząsteczki zawarte w nich odpychają wodę, która w łatwy sposób spływa z zabezpieczonego przedmiotu. Co więcej, powłoka chroniona jest przed grzybami pleśniowymi i glonami.

Jakość ma znaczenie

Kupując impregnat do drewna należy zwrócić uwagę na jakość. Jeśli chcemy, by drewniane przedmioty były naprawdę solidnie i trwale zabezpieczone przez długi czas, nie ma sensu przesadnie oszczędzać. W przeciwnym wypadku i tak będziemy musieli wydać pieniądze na kolejne malowanie w krótkim czasie… W Viverto.pl znaleźć można wyłącznie produkty najlepszej jakości, dlatego bez obaw można wybrać spośród wielu dostępnych opcji! Szczególnie że produkty w naszym sklepie pochodzą od różnych producentów i są dostępne w różnej pojemności. Jej wybór jest kluczowy, ponieważ nie warto marnować produktu, jeśli wiemy, że nie zużyjemy go w całości. Oczywiście impregnat do drewna bezbarwny czy kolorowy, jeśli jest przechowywany zgodnie z zaleceniem producenta, będzie spełniał swoje właściwości nawet w kolejnym sezonie. Należy jednak pamiętać, aby go szczelnie zamknąć i trzymać w pomieszczeniu, do którego nie dostają się promienie słoneczne.

Wybór lakieru do drewna powinien być podyktowany m.in. wielkością powierzchni, którą będziemy malować. Bogaty asortyment producentów preparatów do ochrony drewna pozwala na zakup opakowania zarówno o małej pojemności (0,5 czy 0,75 litra), jak również bardzo dużej (5 czy 10 litrów). Sprawdź impregnat do drewna Altax czy impregnat do drewna firmy Vidaron!

To jednak nie wszystko. W Viverto.pl znajdziesz także szeroki wybór szpachli do drewna. To podstawowy produkt, który pozwoli na wypełnienie ubytków w drewnianej ławce, podłodze czy elementach ozdobnych. Produkty do wypełnienia dostępne są w różnych odcieniach. Wszystko po to, abyś mógł je idealnie dopasować do posiadanego i konserwowanego elementu. Pamiętaj, że tylko dobrze przygotowana (wyszlifowana, oczyszczona i odtłuszczona) powierzchnia zostanie właściwie pokryta produktem ochronnym. Po aplikacji impregnat poliuretanowy do drewna musi wyschnąć. Czas schnięcia zwykle podany jest na opakowaniu. Zanim więc zaczniesz korzystać z danej rzeczy, poczekaj, aż lakier do drewna zacznie spełniać swoje właściwości. Świetnie chroni on przed działaniem czynników zewnętrznych takich jak słońce, deszcz, wiatr czy mróz.

Jaki jest najlepszy impregnat do drewna? Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Wybór impregnatu do drewna na zewnątrz zależy wyłącznie od Twoich potrzeb. Możesz wybrać Tikkurila impregnat do drewna, a także sprawdzić naszą ofertę, porównać inne produkty i zdecydować się na właściwy dla siebie lakier akrylowy do drewna.

RozwińZwiń

Filtry

PLN -PLN
Statusy
Zastosowanie
Kolorystyka
Wykończenie
Zakres pojemności
VIVERTO ©2024. Wszelkie prawa zastrzeżone