0

Odpływy prysznicowe

(114 produktów)
Jeśli przeglądasz tę kategorię, zapewne zastanawiasz się nad nowoczesnym sposobem montażu kabiny prysznicowej. Zamiast ograniczającego przestrzeń brodzika wolisz subtelnie ukryty w posadzce odpływ? Doskonały wybór! Sprawdź, co dla Ciebie przygotowaliśmy i wybierz model dla siebie. Pamiętaj, że w Viverto.pl zwracamy szczególną uwagę na jakość oferowanych produktów, więc Ty nie musisz się już o to martwić!
Baza Odpływu Liniowego Slim 30x11 cm 522.0509.03.030 Emporia
Darmowa dostawa
Odpływ Liniowy Slim 70 cm Czarny Mat 522.0510.13.070 Emporia
Darmowa dostawa
Odpływ Liniowy XDrain 900 Chrom Emporia

Odpływ Liniowy X-Drain 900 Chrom Emporia

1076.00PLN / szt
W MAGAZYNIE
Odpływ liniowy Flow L=800 FLOW800UNI Emporia
Darmowa dostawa

Odpływ prysznicowy – niezbędny element nowoczesnego prysznica

Coraz większą popularnością cieszą się prysznice bez brodzika. Przez swój minimalizm doskonale wpisują się w nowoczesne trendy, a co więcej optycznie powiększają przestrzeń, dzięki czemu nadają się także do małych łazienek. Jednak aby taki prysznic był nie tylko ładny, ale także funkcjonalny, konieczny jest wybór odpowiedniego podłogowego odpływu prysznicowego.

Czym charakteryzuje się prysznic bez brodzika?

Główna zaleta to na pewno estetyka. Czysta, prosta forma szklanych ścian prysznica może sięgać samej podłogi, będąc praktycznie niczym nieograniczona. Takie rozwiązanie to także duży stopień dowolności w kształtowaniu przestrzeni oraz łatwość utrzymania kabiny w czystości. Prysznic bez brodzika to także większe bezpieczeństwo, ponieważ nie ma ryzyka potknięcia się podczas wchodzenia lub wychodzenia z brodzika, którego nie ma. Do minusów tego rozwiązania na pewno zaliczyć można wyższy koszt wykończenia oraz konieczność zaplanowania montażu odpowiednio wcześnie (jeszcze przed położeniem posadzki).

Odpływy prysznicowe punktowe kontra odpływy prysznicowe liniowe

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, który z tych odpływów jest lepszy. Oba typy charakteryzują się bowiem podobnymi rozwiązaniami. Tak naprawdę decyzja zależy od indywidualnych upodobań każdego z nas i opiera się na kwestiach estetycznych. Zarówno wydajność odpływu wody, jak i wysokość odwodnień w obu opcjach są zazwyczaj takie same. To samo tyczy się sposobu czyszczenia – i tu i tu dostępne są odwodnienia samoczyszczące. Jedyna różnica to tak naprawdę miejsce zamontowania. Odpływy liniowe montuje się przy ścianie lub na granicy styku pomiędzy mokrą, a sucha strefą natomiast odpływ punktowy znajduje się zazwyczaj w narożniku kabiny lub w samym jej środku.

Odpływ liniowy – na co zwrócić szczególną uwagę?

Przed wyborem odpowiedniego liniowego odpływu prysznicowego powinniśmy przyjrzeć się kilku kwestiom. Przede wszystkim przepustowość syfonu – powinna ona być większa od łącznej wydajności wszystkich zastosowanych w kabinie baterii prysznicowych czy oraz deszczownic. W ten sposób będziemy mieć pewność, że woda będzie odprowadzana na bieżąco i nie będzie zbierać się pod prysznicem.

Druga ważna kwestia to głębokość zabudowy. Kratka odpływowa oraz złącza z rurą kanalizacyjną powinny być ukryte, zatem montaż odpływu wymaga odpowiedniego otworu w posadzce. Odpływ liniowy do prysznica dostępny jest w wysokości zaczynającej się od 5cm, a to właśnie ten wymiar wiąże się z żądaną głębokością otworu.

Znaczenie ma także kształt oraz wymiar odpływu liniowego pod prysznic. Oczywiście wielkość przestrzeni, którą chcemy zagospodarować ma duże znaczenie, ponieważ na rynku znajdziemy modele odpływów o długości od 75 do 150cm. W razie konieczności, niektórzy producenci oferują możliwość zamówienia modelu w dowolnym rozmiarze. Cena odpływu liniowego „na wymiar” jest oczywiście większa, jednak rozwiązanie to pozwala na dopasowanie go do indywidualnych potrzeb.

Ostatnia kwestia, szczególnie ważna ze względu na estetykę, to materiał z jakiego wykonany jest tzw. „ruszt”, czyli element, który widzimy na zewnątrz. Należy dopasować go oczywiście do stylu łazienki, jednak najczęściej wybiera się maskownice ze stali nierdzewnej (błyszczące, szczotkowane lub coraz bardziej popularne – matowe). Do wyboru są także odwodnienia z elementami barwionego szkła. Furorę – zwłaszcza wśród miłośników gadżetów – robią odpływy z podświetleniem. Nadadzą się przede wszystkim do nowoczesnych wnętrz. Niezależnie od stylu, w jakim urządzona jest łazienka, obecnie bez problemu można dobrać odpowiedni odpływ. Wystarczy jedynie dobrze się zastanowić…

Odpływy liniowe – postaw na nasze doświadczenie

W viverto.pl od lat urządzamy stylowe łazienki pełne nowoczesnych rozwiązań. Zaufaj naszemu doświadczeniu i zamów odpływy liniowe, punktowe i umywalkowe w naszym sklepie internetowym. Postaw na jakość profesjonalnych marek, takich jak Easy Drain, Wiper, Viega, Watersolution i wielu, wielu innych, dostępnych w naszym sklepie. Skorzystaj z możliwości, jakie dają Ci nowoczesne odpływy i zamów je już dziś w wygodny sposób, przez internet. Design i higieniczna czystość – to cechy, których nie może zabraknąć we wnętrzu Twojej łazienki.

Zapraszamy na zakupy!

RozwińZwiń

Filtry

PLN -PLN
Statusy
Kształt
Kolorystyka
Rodzaj
VIVERTO ©2024. Wszelkie prawa zastrzeżone