0

Płytki II gatunek

(6 produktów)
Oczywiście nie ma co ukrywać, że płytki drugiego gatunku charakteryzują się pewnymi niedoskonałościami – wadami, przez które nie mogą zostać zakwalifikowane do sprzedaży jako płytki najwyższej jakości. Czy jednak przez to nie warto zwracać na nie uwagi? Absolutnie! Często zdarza się, że płytki w tej kategorii są jedynie lekko uszkodzone lub poplamione, co wcale nie wpływa znacząco na ich użytkowanie. Oczywiście tego rodzaju płytki są również tańsze! Każdy, kto szuka mniej kosztownych rozwiązań, powinien dobrze przyjrzeć się tej kategorii. Sprawdź sam!

Płytki drugi gatunek – fakty i mity

Płytki II gatunek” – co oznacza właściwie to wyrażenie? Już sama nazwa zdaje się sugerować pewną odpowiedź, jednak wcale nie jest ona taka oczywista. Często okazuje się, że klienci, którzy zakupili tego rodzaju płytki ceramiczne, następnie zaskoczeni są ich niedoskonałościami. „Płytki 2 gatunek” to bowiem płytki, które posiadają jakieś wady. Wady, które dyskwalifikują je z bycia ceramiką zaliczaną do pierwszej klasy. Dlatego też zapłacimy za nie mniej, ale musimy zdawać sobie sprawę z tego, co może być nie tak.

Płytki ceramiczne 2 gatunek – jakich wad można się spodziewać?

Najczęstszą wadą, która powoduje zakwalifikowanie płytek do płytek ceramicznych 2-go gatunku są uszkodzenia narożników lub krawędzi, a także plamy pojawiające się na ich powierzchni. Mogą zdarzyć się również nieprawidłowe wymiary lub nieodpowiednia płaskość płytek. Na przykład może okazać się, że kwadratowe lub prostokątne płytki wcale nie mają narożników o kącie 90 stopni. Czasem zdarza się, że są to tylko wady, które na pierwszy rzut oka są niewidoczne!

Warto czy nie warto?

Jeżeli różnica w cenie pomiędzy I, a II klasą jest duża – zdecydowanie warto przemyśleć kwestię zakupu płytek drugiego gatunku. Dużo też zależy od tego, do jakiego pomieszczenia będą przeznaczone płytki. Np. „płytki podłogowe 2 gatunek” to rozwiązanie, które doskonale sprawdza się w różnego rodzaju pomieszczeniach gospodarczych, kotłowniach, schowkach, spiżarkach, a nawet garażach. Wszędzie tam, gdzie estetyka nie jest tak bardzo istotna. Bo kto, prócz domowników odwiedza na co dzień kotłownię? Raczej nikt. Chyba, że coś się popsuje i wzywamy specjalistę. To jednak sporadyczne sytuacje, które nie powinny wpływać na decyzję o zakupie płytek. Jeśli zdecydujemy się wybrać płytki drugiego gatunku, warto kupić je w większym zapasie. Standardowo, podczas zakupu płytek ceramicznych I gatunku zaleca się zapas ok. 10%. W przypadku tego rodzaju ceramiki powinniśmy zaopatrzyć się w nieco większą ilość. Uzyskamy w ten sposób komfort podczas podejmowania decyzji o tym, które z wadliwych płytek należy odrzucić, a które chcemy położyć. Im większe zapasy, tym większy wybór, a co za tym idzie – ładniejsza powierzchnia, którą zaaranżujemy z pomocą płytek drugiej kategorii.

Podsumowując…

Płytek drugiego gatunku nie polecamy estetom oraz perfekcjonistom, którym zależy, by każde miejsce w ich domu było idealne. Płytki 2 gatunku nie sprawdzą się na pewno w salonie, kuchni czy łazience, gdzie liczy się przede wszystkim piękno i najwyższa jakość. Idealnie nadadzą się jednak do pomieszczeń, do których nie mają dostępu goście i w których obecność pewnych niedoskonałości nie będzie przeszkadzać nam samym. Przy zakupie warto przyjrzeć się płytkom, które wpadły nam w oko i zaopatrzyć się w odpowiedni zapas. Takie płytki to zazwyczaj bardzo duża oszczędność – nawet przy dodatkowej puli, która ma na celu zabezpieczenie przed najbardziej wadliwymi sztukami, w kieszeni zostaną dodatkowe fundusze, które wykorzystać można na inne wydatki.

RozwińZwiń

Filtry

PLN -PLN
Statusy
Gatunek
Zastosowanie
Mrozoodporność
Rodzaj powierzchni
Klasa ścieralności
Antypoślizg
Kolorystyka
Rektyfikowanie
Rodzaj płytki
Format
Położenie
VIVERTO ©2022. Wszelkie prawa zastrzeżone