0

Podłogi

(555 produktów)
Podłogi w każdym domu są niezwykle ważne. Można powiedzieć nawet, że to podstawa, by w ogóle móc twardo stąpać po ziemi. Ich jakość i trwałość mają więc bardzo istotne znaczenie i właśnie od tego zależy, jak długi czas będzie można z nich korzystać. W Viverto.pl znajdziesz najwyższej klasy panele podłogowe oraz wszelkie niezbędne do ich położenia akcesoria. Wybieraj spośród wielu rodzajów i kolorów i znajdź podłogę swoich marzeń!
Panel Podłogowy Signature SIG4763 138x21,2 QuickStep
Darmowa dostawa
Panel Podłogowy Signature SIG4762 138x21,2 QuickStep
Darmowa dostawa
Panel Laminowany Capture Dąb Naturalny 21,2x138 Quick Step
Darmowa dostawa
Panel Laminowany Smart Dąb Rubio 129,1x19,3 Weninger
Darmowa dostawa
Panel Laminowany Ambiance Dąb Naturalny 128,6x19,2 Weninger
Darmowa dostawa
Panel Laminowany Ambiance Dąb Garda 128,6x19,2 Weninger
Darmowa dostawa
Panel Winylowy Aqua Profi Dąb Ottawa 61x12,2 Weninger
Darmowa dostawa
Panel Winylowy Aquaprofi Dąb Hudson W800S 122x22,5 Weninger
Darmowa dostawa
Panel Aquatus Nelson WK12241 AC5 8MM 4V 1383x193 Weninger
Darmowa dostawa
Panel Laminowany Smart Dąb Kanada 129,1x19,3 Weninger
Darmowa dostawa
Panel Laminowany Ambiance Dąb Toskania 128,6x19,2 Weninger
Darmowa dostawa
Panel Aquatus Huron WK12239 AC5 8MM 1383x193 Weninger
Darmowa dostawa

Parkiet, deski, panele? Jakie podłogi wybrać?

Myśląc o podłogach w domu, zwłaszcza w salonie czy sypialni, pierwsze co przychodzi do głowy to naturalne drewno. Jest piękne, ciepłe w dotyku i dodaje przytulnego klimatu. O podłogę z drewna trzeba jednak dbać, a surowiec ten jest wymagający. Na rynku dostępne są jednak inne materiały, których z powodzeniem można użyć jako praktycznej alternatywy. Co wybrać?

Drewno

Jak już wspomniano, oprócz bezdyskusyjnych zalet, drewno na podłodze ma też wady. Przede wszystkim cena – podłogi z tego naturalnego surowca są drogie. Koszt za metr kwadratowy wynosić może nawet kilkaset złotych! W przypadku źle wysuszonego drewna lub w przypadku, gdy ulegnie zawilgoceniu, narażone jest na paczenie. W porównaniu do alternatywnych pokryć, podłoga z drewna jest mniej odporna na uszkodzenia mechaniczne, zarysowania i wgniecenia. Dlatego też, drewno wymaga odpowiedniej konserwacji, bez której podłoga nie będzie cieszyć oka przez długi czas. Co więcej, nie nada się na pewno do kuchni czy łazienki – do tych pomieszczeń najlepiej wybrać płytki ceramiczne, a jeśli komuś bardzo zależy na drewnie – płytki drewnopodobne, które doskonale potrafią imitować ten naturalny surowiec.

Panele podłogowe drewniane

Najpopularniejszą alternatywą dla drewnianych podłóg są drewniane panele podłogowe. Wynika to przede wszystkim z niskiej ceny, dużej dostępności oraz prostego montażu. Panele drewniane stworzone są z trzech warstw (dwóch tzw. nośnych i górnej – dekoracyjnej). Warstwa dekoracyjna składa się zazwyczaj z naturalnego drewna (w zależności od rodzaju może to być dąb, klon, jesion, buk, a nawet drewno egzotyczne). Nośne warstwy to z kolei listewki z sosny czy świerku. Panele drewniane zabezpieczane są specjalnym lakierem. Niektóre z nich posiadają grubą górną warstwę (ponad 4 mm), dzięki czemu po latach eksploatacji można je jednorazowo odnowić dzięki cyklinowaniu i lakierowaniu.

Panele podłogowe laminowane

Laminowane panele podłogowe są jeszcze tańsze od drewnianych. Różnią się jednak budową. Podstawą laminowanych paneli są bardzo sztywne i wytrzymałe płyty pliśniowe, które następnie pokrywane są wieloma warstwami laminatu. Laminat ten może z powodzeniem imitować naturalne nierówności drewna, rowki, jego kolor i rodzaj, a nawet słoje.

Bruk drewniany

Ciekawym rozwiązaniem jest tzw. bruk drewniany. Ten typ podłogi jest trwały i estetyczny oraz nada się także do wykończenia podłogi w kuchni. Podłogę tworzy się z charakterystycznych kostek, które z pomocą specjalnej siatki łączone są w większe płyty. Mocowane są do betonowej wylewki z pomocą kleju do parkietu. Powierzchnia podłogi zabezpieczana jest następnie lakierem po to, by nie chłonęła wilgoci. Bruk mogą tworzyć różne gatunki drewna, więc sama podłoga może występować w różnych kolorach.

Parkiet

Mimo, że parkiet kojarzy się raczej z dawnymi wnętrzami pałacowymi, to obecnie cieszy się popularnością w wielu domach. Choć nadal uważany za bardzo eleganckie pokrycie podłogi, to znajduje także zastosowanie w bardziej nowoczesnej stylistyce.
Różne są sposoby układania parkietu, a najbardziej popularne to jodełka, cegiełka i szachownica. Niektórzy decydują się na łączenie ze sobą różnych odcieni drewna, a nawet wzorów. Oczywiście może to wyglądać efektownie na dużej powierzchni, jednak należy pamiętać, by drewno, które zostaje łączone charakteryzowało się podobną twardością. Unikniemy w ten sposób wybojów, które mogą powstać po kilku latach użytkowania.
Sam sposób montażu parkietu również może być różny. Klepki często układane są na podłodze i przybijane gwoździami lub mocowane klejem. Inną metodą jest klejenie ich wprost do wylewki betonowej. Warto pamiętać, że parkiet układa się zaczynając zawsze od środka pomieszczenia.

Lite drewno

Lite deski są bez wątpienia piękne i solidne, a podłoga pokryta nimi robi wrażenie. Deski, z których tworzy się podłogę muszą być jednak odpowiednio dobrane. Nie mogą mieć sęków, ani żadnych innych wad. Wpasują się idealnie w rustykalne wnętrza oraz w salony urządzone w stylu klasycznym czy retro.

Najlepsze podłogi

Trudno jest ocenić, które z podłóg najlepsze. Wszystko zależy od wielu czynników, takich jak środki finansowe, jakie chcemy przeznaczyć na pokrycie podłogi, styl wnętrza, sposób użytkowania danej powierzchni. To i wiele innych elementów wpływa na decyzję, która powinna być dostosowana do indywidualnych potrzeb.

Bez wątpienia najpopularniejsze w ostatnich latach są mimo wszystko panele podłogowe. Łatwość montażu, niska cena i ogromny wybór różnych wzorów i rodzajów sprawia, że panele dobierzemy do praktycznie każdego wnętrza. To, że panele są tanią podłogą, nie oznacza, że ich jakość jest zła. Oczywiście, to zależy także od producenta.
Kupując panele w marketach budowlanych trzeba uważać – lepiej wybrać sprawdzony sklep, który w swej ofercie posiada jedynie podłogi najwyższej jakości. Kupując podłogi w sklepie internetowym Viverto.pl można mieć pewność, że to produkt najwyższej klasy.

Ceny podłóg również będą zróżnicowane w zależności od tego, na co się decydujemy. Zawsze warto porównać koszty i odpowiedzieć sobie na najważniejsze pytania dotyczące tego, w jaki sposób będziemy użytkować podłogę oraz gdzie będzie ona położona. Dużo więcej oczekiwać będziemy np. od podłogi w salonie niż w sypialni, gdyż oba te miejsca różnią się od siebie funkcjami, jakie spełniają.

Podłogi to ważny element wykończenia domu i mieszkania. W Viverto.pl znajdziesz szeroki wybór paneli i drewnianych podłóg. Oferujemy produkty dopasowane do potrzeb każdego klienta tj., sypialni, łazienki, biura i salonu. Bogata gama naturalnych  kolorów drewna i rozmiarów to atut podłóg laminowanych QuickStep. Doskonałą jakość i łatwość utrzymania czystości gwarantują panele firmy Krono Orginal. Dodatkowym atutem jest łatwość montażu dzięki systemowi "na zatrzask" bez używania kleju. Dla osób ceniących sobie elegancję i naturalność polecamy podłogi drewniane. Uzupełnieniem do podłogi są elementy wykończeniowe takie jak: podkłady i folie podkładowe.
RozwińZwiń

Filtry

PLN -PLN
Statusy
Zastosowanie
Rodzaj
Kolorystyka
Wykończenie
Rodzaj powierzchni
Klasa ścieralności
Typ imitacji
Położenie
VIVERTO ©2024. Wszelkie prawa zastrzeżone