0

Szynoprzewody

(72 produktów)

Szukasz sposobu na urozmaicenie swoich aranżacji? Dodaj im charakteru za pomocą nowoczesnych systemów szynoprzewodowych. Są one bardzo funkcjonalne, estetyczne i dostępne w naszym sklepie internetowym w atrakcyjnej cenie. Sprawdź ofertę lamp, dostępnych na viverto.pl i wybierz szynoprzewody, dzięki którym wnętrze Twojego domu nabierze blasku.

Reflektor Do Szynoprzewodu Livio Tecna White 203011 Aio
Darmowa dostawa
Reflektor Do Szynoprzewodu Livio Tecna Black 203021 Aio
Darmowa dostawa
Reflektor Do Szynoprzewodu Alton Tecna 3 Black 401021 Aio
Darmowa dostawa
Reflektor Do Szynoprzewodu Atria Tecna 3 Black 402021 Aio
Darmowa dostawa
Reflektor Do Szynoprzewodu Alton Tecna White 201011 Aio
Darmowa dostawa
Reflektor Do Szynoprzewodu Alton Tecna 3 White 410011 Aio
Darmowa dostawa
Reflektor Do Szynoprzewodu Alton Tecna Black 201021 Aio
Darmowa dostawa
Reflektor Do Szynoprzewodu Atria Tecna 3 White 402011 Aio
Darmowa dostawa
Szynoprzewód Tecna Linar 200 Black 204021 Aio
Darmowa dostawa
Szynoprzewód Tecna Linar 200 White 204011 Aio
Darmowa dostawa
Zasilacz Do Szynoprzewodu Tecna 3 PowerE Black 410021 Aio
Darmowa dostawa
Szynoprzewód Tecna 3 Linar 200 Black 404021 Aio
Darmowa dostawa
Łącznik Tecna 3 JoinI Black 407021 Aio
Darmowa dostawa
Zatyczka Do Szynoprzewodu Tecna 3 LinarE White 413011 Aio
Darmowa dostawa
Łącznik Do Szynoprzewodu Tecna JoinI Black 207021 Aio
Darmowa dostawa
Zasilacz Do Szynoprzewodu Tecna 3 PowerE White 410011 Aio
Darmowa dostawa
Zatyczka Do Szynoprzewodu Tecna LinarE Black 213021 Aio
Darmowa dostawa
Szynoprzewód Tecna 3 Linar 200 White 404011 Aio
Darmowa dostawa
Zatyczka Do Szynoprzewodu Tecna 3 LinarE Black 413021 Aio
Darmowa dostawa
Łącznik Do Szynoprzewodu Tecna JoinL White 208011 Aio
Darmowa dostawa
Zatyczka Do Szynoprzewodu Tecna LinarE White 213011 Aio
Darmowa dostawa
Łącznik Tecna 3 JoinLL White 408011 Aio
Darmowa dostawa
Łącznik Tecna 3 JoinI White 407011 Aio
Darmowa dostawa
Zasilacz Do Szynoprzewodu Tecna PowerE Black 210021 Aio
Darmowa dostawa
Zasilacz Do Szynoprzewodu Tecna PowerC Black 209021 Aio
Darmowa dostawa
Zasilacz Do Szynoprzewodu Tecna PowerC White 209011 Aio
Darmowa dostawa
Łącznik Do Szynoprzewodu Tecna JoinI White 207011 Aio
Darmowa dostawa
Łącznik Do Szynoprzewodu Tecna JoinT White 206011 Aio
Darmowa dostawa
Łącznik Tecna 3 JoinLR White 414011 Aio
Darmowa dostawa
Łącznik Do Szynoprzewodu Tecna JoinL Black 208021 Aio
Darmowa dostawa

Szynoprzewody oświetleniowe – nowoczesny sposób na światło

Lampy na szynach, bo tak potocznie nazywane są systemy szynoprzewodów, stanową coraz chętniej wybierany rodzaj oświetlenia do domowych wnętrz. Nic w tym dziwnego – są one bardzo estetyczne, a do tego wyróżniają się praktycznością. Oprawy szynowe stanowią element, bez którego ciężko jest sobie wyobrazić designerskie wnętrza, a także przestronne projekty. Które z nich wybrać, by nie żałować? Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę podczas zakupu systemu szyn oraz lamp.

Szynoprzewód – jakie są jego rodzaje?

Szynoprzewody to bardzo ciekawe rozwiązanie, które pozwala niemal dowolnie rozbudować system oświetleniowy w pomieszczeniu i umieścić lampy w miejscu, do którego nie sięgają standardowe przewody zasilające. Prawidłowo zainstalowane oprawy szynowe powinny zawierać elementy takie jak zasilacz, szyny, lampy do szynoprzewodu oraz końcówkę zaślepiającą. Warto podkreślić, że lampy przeznaczone do szynoprzewodów współgrają wyłącznie z dedykowaną kolekcją sieci szyn i akcesoriów. Szynoprzewód oświetleniowy dzielony jest na trzy rodzaje:

  • Szynoprzewód wiszący
  • szynoprzewód podtynkowy
  • szynoprzewód natynkowy

Każdy z nich występuje w formie jedno- lub trójfazowej. Zanim jednak przejdziemy do ich zalet, warto pokrótce poznać strukturę przewodów zasilających, znajdujących się w ścianach niemal każdego domu. Ich budowa jest prosta. Każdy przewód składa się z trzech elementów (przewód neutralny, fazowy i ochronny), które połączone tworzą bezpieczną instalację elektryczną. Brzmi jak czarna magia? Wyjaśniamy.

Szynoprzewód jednofazowy

Szynoprzewody jednofazowe to najbardziej uniwersalne propozycje, które będą współgrały z każdą, standardową siecią zasilającą. Podczas wyboru tego modułu należy pamiętać o doborze elementów niezbędnych do prawidłowego działania, takich jak łączniki, zasilacze czy zaślepki. System ten daje możliwość ułożenia wielu lamp w jednym ciągu, a także multiplikację ich ustawienia. Co więcej, szyny mogą być układane na wiele sposobów (w zależności od kształtu pomieszczenia), na przykład w formę liter L, U, T. Szynoprzewód 1 fazowy pozwala na uruchomienie wszystkich źródeł światła jednocześnie. Jego przewagą nad systemami z trzema fazami jest znacznie łatwiejszy montaż oraz mniejsza ilość zajmowanego miejsca. Rozwiązanie to jest idealne do domów i mieszkań, a także budynków komercyjnych.

Szynoprzewód 3 fazowy

To nowoczesne rozwiązanie, które pozwala na rozdzielne uruchomienie poszczególnych modułów świetlnych. W przeciwieństwie do szynoprzewodów jednofazowych wymaga on dodatkowych przeróbek instalacji.

Szynoprzewód magnetyczny

To propozycja, która w krótkim czasie zyskała spore grono sympatyków. Magnetyczne oprawy szynowe nadają się do montażu natynkowego, a także ukrytego w ścianie i podwieszanego. Posiadają wiele zalet, przede wszystkim pozwalają na znaczne zwiększenie ilości spotów świetlnych w pomieszczeniu. To, co wyróżnia je spośród pozostałych propozycji, to sposób przytwierdzania lamp do powierzchni ścian i sufitów. Mocowane są one za pomocą silnych magnesów, które znajdują się w szynie. Dzięki ich zastosowaniu nie jest potrzebne wiercenie ani dokręcanie spotów świetlnych. Aby zmienić ułożenie lamp, wystarczy kilka ruchów dłonią – bez dziur, bez remontu i bez przeróbek w instalacji elektrycznej. W naszym sklepie internetowym posiadamy nowoczesny system szynoprzewodów magnetycznych marki Aio oraz dedykowanych reflektorów.

Lampy na szynoprzewodzie – jakie są ich rodzaje, które z nich wybrać?

Jeżeli wybór systemu masz już za sobą, warto skupić się na rodzaju lamp dedykowanych do szynoprzewodów. Najczęściej spotykane i chętnie wybierane są te w formie niewielkich reflektorów, których kształt przypomina klasyczne kinkiety, obecne w wielu wnętrzach. Nie jest to jednak jedyna propozycja, którą znajdziesz w naszym e-sklepie.

Reflektory do szynoprzewodów

Są to niewielkie spoty świetle o bardzo pięknym obliczu. Nadają one wnętrzom industrialnego charakteru i stylistyki znanej z przestronnych przestrzeni centrów handlowych. Reflektorki występują w formie pojedynczej, podwójnej i zmultiplikowanej. Różnorodność barw i kształtów pozwala na stworzenie bardzo wyjątkowej kompozycji świetlnej w pomieszczeniu.

Lampy wiszące do szynoprzewodów

To propozycja, którą w szczególności docenią miłośnicy klasyki we wnętrzach. Mogą przybierać formę popularnych lamp na ramieniu, jak i bardziej rozbudowanych kompozycji. Ciekawą opcją są także minimalistyczne spoty, które dzięki wbudowanej w oprawę żarówce, emitują bogate źródło światła.

Oświetlenie – szynoprzewody bez tajemnic

Szynoprzewody jeszcze do niedawna można było spotkać wyłącznie w przestrzeniach publicznych: na wystawach i w sklepach. W prywatnych wnętrzach są dość nowym rozwiązaniem, które z roku na rok zyskuje coraz większe grono miłośników.  Jak je zamontować? W których pomieszczeniach zdadzą egzamin?

Jak zamontować szynoprzewód?

Pierwszą decyzją powinien być wybór rodzaju szynoprzewodu (jednofazowy czy trójfazowy lub magnetyczny), a także preferowany sposób jego montażu (natynkowy, podwieszany lub podtynkowy). W niektórych przypadkach konieczna może okazać się zmiana w instalacji elektrycznej, której dokonać powinien specjalista. Drugim krokiem jest zaplanowanie rozmieszczenia instalacji. Bardzo ważne w tym przypadku jest dokładne opomiarowanie przestrzeni, a także rozrysowanie kształtu systemu. Następnie należy dobrać odpowiednią ilość i długość szynoprzewodu, a także wszelkich elementów dodatkowych, niezbędnych do prawidłowego działania systemu. Kolejnym krokiem jest wybór lamp. Należy zwrócić uwagę, by współgrały one z wybranym typem szynoprzewodu. Najbezpieczniej jest zdecydować się na spoty z gotowej kolekcji dedykowanej danym szynom. Ostatnim krokiem jest instalacja przewodu na suficie lub ścianie. Podczas montażu należy zachować szczególną ostrożność, a także przestrzegać zaleceń producenta.

Czy szynoprzewód można ciąć?

To pytanie pojawia się często. Szynoprzewody można ciąć, dostosowując ich długość do potrzeb instalacji. Po skróceniu szyny należy jednak pamiętać o zastosowaniu łączników i rozgałęzień.

Szynoprzewód z reflektorami – sposób na wyjątkowe wnętrza

W viverto.pl podążamy za trendami. Rozejrzyj się wśród oferowanych przez nas systemów i wybierz ten, który uświetni Twoje wnętrza. Sprawdź także nasz pozostały asortyment oświetleniowy, w którym znajdziesz także techniczne lampy łazienkowe, niezawodne lampy natynkowe oraz lampy wpuszczane, które subtelnie oświetlą Twoje wnętrza. Zapraszamy na zakupy.

RozwińZwiń

Filtry

PLN -PLN
Statusy
Rodzaj
Kolorystyka
Ilość źródeł światła
Rodzaj źródła światła
Źródło światła w zestawie
Klasa ochrony IP
Napięcie
Regulacja kąta świecenia
VIVERTO ©2024. Wszelkie prawa zastrzeżone