Wanny SPA

Kto nie chciałby mieć w swoim własnym domu małego SPA, z którego mógłby korzystać w każdej chwili? Wanny SPA to nie tylko cudowne hydromasaże i kąpiele w gorącej wodzie, ale także rewelacyjny sposób na spędzanie czasu z przyjaciółmi, nawet pod gołym niebem! Produkty znajdujące się w tej kategorii możemy określić jako piękne i luksusowe, jeśli więc chcesz wprowadzić do swojego domu nieco luksusu i cieszyć się przyjemnymi chwilami, koniecznie sprawdź nasze propozycje!

Wanna z hydromasażem – małe SPA w Twoim domu

Już w starożytnym Rzymie zdawano sobie sprawę z tego, jak doskonały wpływ na zdrowie i samopoczucie ma oddziaływanie wody. Odkąd na rynku pojawiły się wanny SPA, z leczniczych i relaksujących właściwości masaży wodnych można z powodzeniem korzystać we własnym domu. I choć cena wanny jacuzzi może wydawać się wysoka, to warto zastanowić się nad zakupem, a stres i pośpiech zamienić na relaks, odpoczynek i miłe chwile!

Wspólne spędzanie czasu

Wanny SPA dają wiele możliwości. Wśród wielu z nich istotną jest fakt, że w wannie z jacuzzi może kąpać się jednocześnie kilka osób – w zależności od modelu od dwóch, do nawet ośmiu! To sprawia, że relaks w wannie z masażem może być doskonałym pomysłem na wspólne spędzanie czasu z rodziną lub przyjaciółmi. Spotkania po pracy mogą nabrać zupełnie innego wymiaru!

Przyjemność pod chmurką… Nawet zimą!

Jedną z istotnych cech wanien z hydromasażem jest to, że bez problemu można zamontować je na zewnątrz – w ogrodzie, na tarasie czy pod przygotowaną wcześniej altanką. To z kolei daje możliwość korzystania z gorących kąpieli nawet zimą. Wystarczy tylko wskoczyć do wody i relaksować się przyjemnym ciepłem, gdy wszędzie wokół leży śnieg! Samo napełnienie wanny SPA to prosta sprawa, a czynność tę wykonać można z pomocą najzwyklejszego węża ogrodowego. Proces filtracji, czyszczenia wody i jej obiegu odbywa się wewnątrz konstrukcji wanny. W niektórych wannach SPA, dzięki zastosowaniu najlepszych systemów, wymianę wody wystarczy przeprowadzić nawet raz na pół roku.

Różne rodzaje

Wanna SPA to urządzenie, które daje naprawdę wiele możliwości. Oprócz relaksu, odpoczynku i wspólnego spędzania czasu z przyjaciółmi, dostarcza przyjemnych, a nawet leczniczych wrażeń.

Hydromasaż to główna atrakcja, z jaką kojarzy się większości wanna SPA. Dzięki punktowym lub kilkopunktowym dyszom, z których wypływa kilka strumieni gorącej wody oraz dzięki specjalnym dyszom wirowym, które ją napowietrzają, kąpiel w wannie SPA przemienia się w delikatny, przyjemny masaż, który odpręża i rozluźnia. W niektórych wannach znaleźć można także bicze wodne, które sprawiają, że woda odbija się od ciała z dużą siłą.

Aromaterapia to z kolei leczenie za pomocą zapachu. Rodzajów olejków zapachowych jest mnóstwo, a każdy z nich może działać na nasz organizm w zupełnie inny sposób! Aromaterapia w wannie SPA polega na dodawaniu olejków zapachowych do wtłaczanego powietrza za pomocą dysz lub – jeśli ktoś woli – bezpośrednio do wody znajdującej się w wannie.

Muzykoterapia, czyli relaksujące działanie muzyki możemy poznać, gdy wanna SPA wyposażona jest w specjalne głośniki, które umieszczone są w obudowie wanny. Relaks w gorącej wodzie połączony z delikatną muzyką to przyjemność wielu zmysłów! Jeśli wanna SPA nie jest wyposażona w odtwarzacz, zawsze można postawić obok zwykły głośnik!

Liczba dysz ma znaczenie

Ilość dysz zamontowanych w wannie to główny czynnik, który wpływa na jakość masażu oraz stopień relaksu. To, ile dysz znajduje się w wannie uzależnione jest z kolei głównie od wielkości wanny, ale także od jej kształtu. Warto pamiętać, że w wielu przypadkach producenci dają opcję zamówienia dodatkowych dysz, które zdecydowanie wpływają na komfort kąpieli. By kąpiel w wannie SPA była zadowalająca, powinny znajdować się w niej przynajmniej cztery dysze.

Piękno i luksus

Pomijając wszelkie kwestie zdrowotno-relaksacyjne, warto zwrócić też uwagę na fakt, że wanna SPA to również przepiękna, luksusowa ozdoba każdego ogrodu. Delikatnie wpuszczona w płytki drewnopodobne na tarasie będzie prezentować się znakomicie! Innym pomysłem na wyeksponowanie wanny jest jej montaż na specjalnym stelażu, gdzieś w spokojnym miejscu w ogrodzie, dokąd doprowadzi piękna ścieżka stworzona z ozdobnych płyt przypominających kawałki naturalnego drewna lub z innych ozdób ogrodowych. Pomysłów jest wiele, jedno jest pewne – wanna SPA prezentuje się pięknie i może z powodzeniem stanowić ważny element wystroju ogrodu.

Ceny

Koszt wanny z hydromasażem zależeć będzie przede wszystkim od jej wielkości, ilości dysz i różnorodności opcji, które oferuje (choćby w zakresie liczby dostępnych rodzajów strumieni). Na cenę wanny z hydromasażem duży wpływ ma także to, jak bardzo zaawansowany jest zastosowany w niej system filtracji i czyszczenia. Nie bez znaczenia pozostaje także sposób montażu wanny – także ten fakt wpływa na poziom cen.
W wypadku wanien SPA niezwykle ważna jest jakość. Poszczególne elementy konstrukcji muszą być solidne i trwałe. Zwłaszcza, że zakup takiej wanny to wydatek rzędu kilku do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Przed podjęciem decyzji warto więc dobrze sprawdzić czy model, na który się decydujemy naprawdę wart jest swojej ceny. W Viverto.pl oferujemy wyłącznie sprawdzone produkty wysokiej jakości, dlatego kupując u nas można mieć pewność, że zakup będzie udany!
RozwińZwiń
VIVERTO ©2017. Wszelkie prawa zastrzeżone