0

Zegary ścienne

(199 produktów)
Wiszące zegary mogą zachwycać, urozmaicać wnętrze, a nawet być głównym elementem całego wystroju. Wszystko zależy od tego, jak bardzo designerski model wybierzemy i jak dopasujemy go do pozostałej aranżacji. W naszej ofercie znajdziesz niesamowite zegary do salonu, sypialni i kuchni. Wśród mnóstwa różnych modeli na pewno znajdziesz taki, który będzie pasował do Twojego wnętrza. Nie wierzysz? Sprawdź sam!
Zegar 3155 BR Calm Nextime
Darmowa dostawa
Zegar 3155 GS Calm Nextime
Darmowa dostawa
Zegar 3155 TQ Calm Nextime
Darmowa dostawa
Zegar 2771 RO Neon Nextime
Darmowa dostawa
Zegar 3998 AR Station Nextime
Darmowa dostawa
Zegar 3095 BR Wood Wood Big Nextime
Darmowa dostawa
Zegar 3998 ST Station Nextime
Darmowa dostawa
Zegar 3999 AR Station Nextime
Darmowa dostawa
Zegar 3118 WI Hands Nextime
Darmowa dostawa

Zegar 3118 WI Hands Nextime

183.00PLN / szt
5.00(3)
Zegar 3999 ST Station Nextime
Darmowa dostawa
Zegar 3118 ZI Hands Nextime
Darmowa dostawa

Zegar 3118 ZI Hands Nextime

183.00PLN / szt
5.00(1)
Zegar 3118 ZW Hands Nextime
Darmowa dostawa
Zegar 3127 ST Super Station Number Nextime
Darmowa dostawa
Zegar 3157 ZW Basic Dome Nextime
Darmowa dostawa
Zegar 3159 BL Index Dome Nextime
Darmowa dostawa
Zegar 3160 Loving You Dome Nextime
Darmowa dostawa
Zegar 3162 Testpage Dome Nextime
Darmowa dostawa
Zegar 3999 ARRC Station RCC Nextime
Darmowa dostawa
Zegar 3199 Calmest Nextime
Darmowa dostawa
Zegar 3999 STRC Station RCC Nextime
Darmowa dostawa
Zegar 3200 Calmest Nextime
Darmowa dostawa
Zegar 8136 Puppy Nextime
Darmowa dostawa
Zegar 3201 Calmest Nextime
Darmowa dostawa
Zegar 3203 Calmer Nextime
Darmowa dostawa
Zegar 3204 Calmer Nextime
Darmowa dostawa
Zegar 3207 Cloudy Nextime
Darmowa dostawa

Zegar 3207 Cloudy Nextime

249.00PLN / szt
5.00(1)
Zegar 8165 Mystery Time Nextime
Darmowa dostawa
Zegar 3217 Station Double Nextime
Darmowa dostawa
Zegar 3189 GO In Touch Nextime
Darmowa dostawa

Nowoczesne zegary ścienne, czyli jak sprawić, by czas upływał milej?

Podobno szczęśliwi czasu nie liczą, jednak zegar to element, bez którego nie wyobrażamy sobie żadnego domu. I choć obecnie każdy z nas praktycznie zawsze ma przy sobie telefon komórkowy, na którym bez problemu sprawdzi godzinę, to jednak zegar – zwłaszcza ścienny – nadal jest bardzo praktycznym rozwiązaniem. Zegary nowoczesne mogą zachwycać, urozmaicać wnętrze, a nawet być głównym elementem całego wystroju. Wszystko zależy od tego, jak bardzo designerski model wybierzemy i jak dopasujemy go do pozostałej aranżacji.

Zegary nowoczesne – różnice

Nowoczesne zegary ścienne, podobnie jak budziki czy zegary biurkowe, charakteryzują się minimalizmem, prostotą formy, ciekawymi kształtami oraz oryginalnym designem. Nie są to zegary mechaniczne popularne lata temu, w których to główną rolę odgrywało specjalne wahadło lub balans, które sterowały całym procesem odmierzania czasu. Dzisiejsze zegary łączą w sobie nowoczesny mechanizm działania, funkcjonalność i niebanalny wygląd. Obecnie na rynku znajdziemy mnóstwo rozmaitych rodzajów zegarów ściennych. Różnią się one przede wszystkim mechanizmem działania oraz sposobem wyświetlania godziny.

Zegary ścienne - mechanizm działania:

  • Zegary elektroniczne

Zegary elektroniczne wyświetlają godzinę na specjalnym ekranie LCD lub z pomocą diod LED. Działają, zliczając isygnały z tzw. generatora wzorcowego emitującego impulsy z określoną częstotliwością. Wynik tych działań wyświetlany jest następnie na ekranie jako godzina. Dzięki dobrze rozwiniętej technologii, zaawansowane układy znajdujące się w zegarach elektronicznych są niewielkie, dzięki czemu mogą one być wyposażone w dodatkowe funkcje.

  • Zegary kwarcowe

Zegary kwarcowe opierają swoje działanie o specjalny kryształ kwarcu drgający w odpowiedniej częstotliwości pod wpływem prądu. Te drgania następnie zliczane są przez układ elektroniczny, sterujący układem poruszającym wskazówki. Zegary kwarcowe są najbardziej popularne – charakteryzują się niezawodnością i wysoką dokładnością. Można spotkać się z dwoma typami sekundników. Pierwszy z nich to ruch krokowy (kiedy wskazówka przeskakuje z sekundy na sekundę), drugi to ruch płynny (kiedy wskazówka porusza się cały czas).

Zegary ścienne - sposób wyświetlania godziny

  • Zegary tarczowe/analogowe

Zegary tarczowe cieszą się zdecydowanie największą popularnością. To tradycyjne zegary z cyframi przymocowanymi na tzw. cyferblacie. Godzinę wskazują poruszające się dookoła wskazówki (dwie lub trzy, w zależności od tego, czy zegar pokazuje także upływające sekundy). W niektórych modelach można znaleźć wbudowany datownik, dzięki któremu zegar oprócz godziny pokazuje również datę. Oprócz tego, zegary tarczowe mogą posiadać funkcję budzika oraz mierzenia temperatury oraz wilgotności powietrza.

  • Zegary cyfrowe

Zegary cyfrowe są równie popularne, co zegary tarczowe. Wyświetlają one godzinę na wbudowanym elektronicznym wyświetlaczu LCD. Działanie zegarów cyfrowych wynika z zastosowania specjalnego mechanizmu kwarcowego, który może być zasilany baterią lub prądem elektrycznym.

 • Zegary diodowe

  Zegary diodowe wyglądem mogą przypominać czasomierze cyfrowe. Wskazują one czas za pomocą zapalających się i gasnących diod LED.

 • Zegary klapkowe
 • Zegary klapkowe ukazują godzinę dzięki przekładającym się tzw. klapkom z cyframi (podobnie jak w zegarach na dworcach kolejowych).

 • Zegary projekcyjne
 • Zegary projekcyjne należą do mniej standardowych rozwiązań. Mają one wbudowany projektor, dzięki któremu godzina może być wyświetlana na ścianie lub suficie. Doskonale sprawdzają się u osób ceniących nowoczesne i funkcjonalne akcesoria.

Na co zwrócić uwagę przed kupnem zegara ściennego?

Aby zegar posłużył nam na dłuższy czas należy zwrócić uwagę przede wszystkim na materiał, z którego został on wykonany. Najczęściej spotkać można zegary z metalową obudową i szklanym frontem. Jednak na rynku jest wiele innych propozycji, m.in. czasomierze wykonane z drewna lub kamienia. Materiał zegara powinien pasować do stylistyki całego wnętrza.

Oprócz tego, przed kupnem warto zwrócić uwagę na rodzaj zasilania zegara. Jeżeli nie chcesz, aby w najmniej odpowiednim momencie zegar przestał działać, kup odpowiednie akumulatory, które można wielokrotnie ładować. Warto sprawdzić także sposób montażu. Nie wszystkie zegary są przystosowane do tego, aby je wieszać, więc najlepiej zawczasu upewnić się, że zegar posiada haczyk.

Zegary ścienne do kuchni

Zegar to nieodłączny element każdej kuchni – ułatwia on kontrolowanie czasu podczas gotowania. Oczywiście można dobrać dowolny zegar, który po odpowiednim dopasowaniu do stylu wnętrza, doskonale się w nim odnajdzie. W ofercie producentów są jednak zegary wręcz stworzone do tego, by odmierzać czas właśnie w kuchni!

Najnowsze trendy podpowiadają, że doskonałym wyborem do kuchni są zegary o zaskakującym designie, które kształtem przypominają sztućce lub naczynia. W sklepie Viverto.pl polecamy różowy zegar ścienny NeXtime Hans z wbudowanym minutnikiem, który pozwoli odmierzać czas gotowanych potraw. Na uwagę zasługuje także niezwykle designerski model – NeXtime Chef, który zbudowany jest z… puszki konserwowej oraz mieszadła kuchennego! Taka ozdoba na pewno nieraz zadziwi gości!

Zegary ścienne do salonu

Nowoczesne zegary ścienne do salonu cechują się zazwyczaj prostą, minimalistyczną, oszczędną formą. Są czytelne, a zarazem piękne. W stylowym salonie utrzymanym w modernistycznym klimacie nie ma miejsca na zbędne przedmioty – wszystko musi być „w punkt”. Zegary ścienne do salonu mogą być wykonane ze szkła lub metalu, a także wysokiej jakości tworzyw sztucznych.

Obecnie najmodniejsze są białe, delikatne modele, które doskonale sprawdzają się w nowoczesnych wnętrzach. Z kolei do pomieszczeń urządzonych w stylu glamour najlepiej pasują zegary z kryształkami, które podkreślą elegancki charakter salonu. W sklepie internetowym Viverto oferujemy szeroką gamę najmodniejszych zegarów ściennych. Jeżeli szukasz modelu, który ma pełnić funkcję praktycznej ozdoby, koniecznie sprawdź naszą ofertę.

Jeśli podczas podejmowania decyzji o zakupie zegara pojawiają się pytania lub wątpliwości – zachęcamy do kontaktu z nami. Chętnie doradzimy!

RozwińZwiń

Filtry

PLN -PLN
Statusy
VIVERTO ©2024. Wszelkie prawa zastrzeżone