Zegary ścienne

Wiszące zegary mogą zachwycać, urozmaicać wnętrze, a nawet być głównym elementem całego wystroju. Wszystko zależy od tego, jak bardzo designerski model wybierzemy i jak dopasujemy go do pozostałej aranżacji. W naszej ofercie znajdziesz niesamowite zegary do salonu, sypialni i kuchni. Wśród mnóstwa różnych modeli na pewno znajdziesz taki, który będzie pasował do Twojego wnętrza. Nie wierzysz? Sprawdź sam!
Zegar 2610 ZI Plug inn Nextime
Darmowa dostawa
Zegar 2269 ZI Hands Nextime
Darmowa dostawa
Zegar 2610 ZW Plug inn Nextime
Darmowa dostawa
Zegar 3118 WI Hands Nextime
Darmowa dostawa
Zegar 3074 ZW Mini Hands Nextime
Darmowa dostawa
Zegar 3118 ZI Hands Nextime
Darmowa dostawa
Zegar 8816 ZW Classy Nextime
Darmowa dostawa
Zegar 3157 ZW Basic Dome Nextime
Darmowa dostawa
Zegar 2269 ZW Hands Nextime
Darmowa dostawa
Zegar 8816 TQ Classy Nextime
Darmowa dostawa
Zegar 8816 WI Classy Nextime
Darmowa dostawa
Zegar 3133 WI Plank Nextime
Darmowa dostawa
Zegar 8817 BC Classy Nextime
Darmowa dostawa
Zegar 8817 WC Classy Nextime
Darmowa dostawa
Zegar 3074 ZI Mini Hands Nextime
Darmowa dostawa
Zegar 3157 WI Basic Dome Nextime
Darmowa dostawa
Zegar 3159 TQ Index Dome Nextime
Darmowa dostawa
Zegar 8149 ZW Shoko Nextime
Darmowa dostawa
Zegar 3080 ZW Company Nextime
Darmowa dostawa
Zegar 3071 WI Company Nextime
Darmowa dostawa
Zegar 3159 BL Index Dome Nextime
Darmowa dostawa
Zegar 3120 ST Company Nextime
Darmowa dostawa
Zegar 2790 ZW Retro Nextime
Darmowa dostawa
Zegar 3133 GS Plank Nextime
Darmowa dostawa
Zegar 8148 ZW Shuwan Nextime
Darmowa dostawa
Zegar 2520 Stripe Nextime
Darmowa dostawa
Zegar 2654 Aaltje Nextime
Darmowa dostawa
Zegar 3071 ZW Company Nextime
Darmowa dostawa

Zegary na ścianę – jak sprawić, by czas upływał milej?

Podobno szczęśliwi czasu nie liczą, jednak zegar to element obowiązkowy w każdym domu. I choć obecnie każdy z nas praktycznie w każdej chwili ma przy sobie telefon komórkowy, na którym bez problemu sprawdzi godzinę, to jednak zegar – zwłaszcza ścienny – nadal jest bardzo praktycznym rozwiązaniem. Wiszące zegary mogą zachwycać, urozmaicać wnętrze, a nawet być głównym elementem całego wystroju. Wszystko zależy od tego, jak bardzo designerski model wybierzemy i jak dopasujemy go do pozostałej aranżacji.

Dzisiejsze nowoczesne zegary ścienne

Nowoczesne zegary na ścianę, podobnie jak budziki czy zegary biurkowe, charakteryzują się minimalizmem, prostotą formy, ciekawymi kształtami i oryginalnym designem. Nie są to zegary mechaniczne popularne lata temu, w których to główną rolę odgrywało specjalne wahadło lub balans, które sterowały całym procesem odmierzania czasu.

Obecnie do czynienia mamy głównie z zegarami elektronicznymi i kwarcowymi. Zegary elektroniczne wyświetlają godzinę na specjalnym ekranie LCD lub z pomocą diod LED. Działają, zliczając impulsy z tzw. generatora wzorcowego emitującego impulsy z określoną częstotliwością. Wynik tych działań wyświetlany jest następnie na ekranie jako godzina. Dzięki dobrze rozwiniętej technologii, zaawanasowane układy znajdujące się w zegarach elektronicznych są niewielkie, dzięki czemu mogą one być wyposażone w dodatkowe funkcje. Zegary kwarcowe opierają swoje działanie o specjalny kryształ kwarcu drgający w odpowiedniej częstotliwości pod wpływem prądu. Te drgania następnie zliczane są przez układ elektroniczny, sterujący układem poruszającym wskazówki. Zegary kwarcowe są najbardziej popularne – charakteryzują się niezawodnością i wysoką dokładnością. Można spotkać się z dwoma typami sekundników. Pierwszy z nich to ruch krokowy (kiedy wskazówka przeskakuje z sekundy na sekundę), drugi to ruch płynny (kiedy wskazówka porusza się cały czas).

Sposób wyświetlania godziny

To, w jaki sposób zegar ścienny wskazuje godzinę warunkuje podział zegarów na zegary tarczowe, cyfrowe, diodowe, klapkowe oraz projekcyjne. Zdecydowanie najbardziej popularne są zegary tarczowe. To tradycyjne zegary z cyframi przymocowanymi na tzw. cyferblacie. Godzinę wskazują poruszające się dokoła wskazówki (dwie lub trzy, w zależności od tego czy zegar pokazuje także upływające sekundy). W niektórych modelach znaleźć można wbudowany datownik, dzięki któremu zegar oprócz godziny pokazuje także datę. Wśród innych typów zegarów, równie popularnych, można wyróżnić zegary cyfrowe, które wyświetlają godzinę na ekranie LCD, a także diodowe, które wskazują czas za pomocą zapalających się i gasnących diod LED. Ciekawym, dość nietypowym typem zegarów są zegary klapkowe. Godzina ukazuje się dzięki przekładającym się klapkom z cyframi (podobnie do zegarach na dworcach kolejowych). Wśród mniej standardowych rozwiązań na uwagę zasługują także zegary z wbudowanym projektorem, dzięki któremu godzina może wyświetlana być na ścianie czy suficie.

Zegary ścienne do kuchni

Zegar w kuchni to ważna rzecz – ułatwia kontrolowanie czasu podczas gotowania. Oczywiście można dobrać dowolny zegar, który po odpowiednim dopasowaniu do stylu wnętrza, doskonale się w nim odnajdzie. W ofercie producentów są jednak zegary wręcz stworzone do tego, by odmierzać czas właśnie w kuchni! W sklepie Viverto.pl polecamy różowy zegar ścienny NeXtime Hans z wbudowanym minutnikiem, który pozwoli odmierzać czas gotowanych potraw. Na uwagę zasługuje także niezwykle designerski model – NeXtime Chef, który zbudowany jest z… Puszki konserwowej oraz mieszadła kuchennego! Taka ozdoba na pewno nieraz zadziwi gości!

Nowoczesne zegary ścienne do salonu

Nowoczesne zegary ścienne cechują się zazwyczaj prostą, minimalistyczną, oszczędną formą. Są czytelne, a zarazem piękne. W stylowym salonie utrzymanym w modernistycznym klimacie nie ma miejsca na zbędne przedmioty – wszystko musi być „w punkt”. Nowoczesne zegary ścienne do salonu czy zegary ścienne do pokoju mogą być wykonane ze szkła lub metalu, a także wysokiej jakości tworzyw sztucznych. Zegar wiszący może być wyposażony we wskazówki, jak również w tarczę cyfrową. Tego typu zegary mogą mieć często dodatkowe funkcje, jak np. kalendarz. Jeśli podczas podejmowania decyzji o zakupie zegara pojawiają się pytania lub wątpliwości – zachęcamy do kontaktu z nami. Chętnie doradzimy!
RozwińZwiń

Filtry

PLN -PLN
Statusy
Rozmiar
Rodzaj
Kolorystyka
Kraj pochodzenia

VIVERTO ©2017. Wszelkie prawa zastrzeżone