0

Akcesoria podłogowe

(185 produktów)
W tej kategorii w Viverto.pl kupisz wszystko to, co jest niezbędne, byś mógł stworzyć wymarzoną podłogę z paneli. Mata podkładowa, pianka podkładowa, folia, płyn do czyszczenia paneli – to i jeszcze więcej znajduje się na naszych wirtualnych półkach i czeka na Ciebie. Rozejrzyj się i sprawdź, co może przydać Ci się podczas układania podłogi z paneli. Nie martw się o jakość – dobierając produkty do naszego sklepu, zrobiliśmy to już za Ciebie!

Akcesoria do podłóg

Tworząc wymarzoną podłogę, nie można zapominać o niezbędnych akcesoriach do paneli. Jedną z wielu zalet paneli drewnianych czy laminowanych jest ich łatwy montaż, którego dokonać może właściwie każdy. Nie potrzeba żadnych specjalnych narzędzi i umiejętności, wystarczy zmysł i ręka majsterkowicza, a sam bałagan związany z pracami montażowymi jest niewielki.

Co może się przydać?

Na rynku dostępnych jest mnóstwo akcesoriów, które przydadzą się do położenia paneli. Niektóre niezbędne, inne opcjonalne – warto jednak wiedzieć, w co należy się zaopatrzyć. Koniecznym elementem na pewno jest folia izolacyjna. Podczas prac może przydać się też np. specjalny podkład eliminujący odgłosy tupania (zbędny w przypadku podłóg z laminatu, które posiadają specjalną, tłumiącą warstwę). Przydadzą się także pianki i maty podkładowe czy płyn do czyszczenia paneli. Krótko mówiąc, akcesoria to wszystko, co pomoże w zamontowaniu paneli od A do Z.

O czym pamiętać podczas układania paneli?

By dobrze ułożyć podłogę, należy pamiętać o kilku ważnych kwestiach. Nie wystarczy mieć komplet akcesoriów do paneli podłogowych! Ważne jest, by temperatura we wnętrzu podczas układania podłogi wynosiła co najmniej 12 stopni Celsjusza, a wilgotność powietrza była na poziomie 55-60%. Wilgotność powietrza nie powinna ulegać także nagłym zmianom.

Jak układać panele?

Panele powinny być układane prostopadle do okna, czyli zgodnie z kierunkiem, w którym pada światło. Wtedy połączenia pomiędzy panelami są mniej widoczne. W przypadku, gdy okna znajdują się na kilku ścianach, powinno brać się pod uwagę te, które znajdują się naprzeciw wejścia do pomieszczenia.

Gdy mamy już skompletowane akcesoria do montażu paneli, warto pomyśleć o odpowiednim sposobie ich dopasowania. W przypadku paneli o wzorze desek najważniejsze jest, by stykające się ze sobą elementy do siebie pasowały. W tym celu należy wcześniej posortować panele, ponieważ w paczkach powtarzają się te same wzory, co daje możliwość uzyskania efektu ciągłości. Tak naprawdę wystarczy jedynie dopasować do siebie krótsze krawędzie paneli.

Zachęcamy do zakupów w sklepie internetowym Viverto.pl. Oferujemy jedynie produkty najlepszej jakości, a w razie pytań czy wątpliwości chętnie służymy radą!

RozwińZwiń

Filtry

PLN -PLN
Statusy
Rodzaj
Kolorystyka
Wykończenie
Rodzaj powierzchni
Typ imitacji
Położenie
VIVERTO ©2024. Wszelkie prawa zastrzeżone