0
viverto backstage dakota aranz projekt

Aranżacja łazienki z betonem i drewnem

Połączenie surowego betonu i przytulnego drewna? Czemu nie! Podczas projektowania tej łazienki postawiliśmy na kontrast. Musimy przyznać, że zestawienie to wygląda wyjątkowo dobrze. Jeżeli nie możesz zdecydować się pomiędzy dwoma motywami przewodnimi w łazience, połącz je ze sobą.

Łazienka inspiracje: beton, drewno i proste formy

Rustykalne drewno świetnie czuje się w wielkomiejskich klimatach. Postawiliśmy więc na nie w łazience, z pomocą trwałej formy ceramiki. Płytki drewnopodobne Dakota Avana położyliśmy w części kąpielowej oraz na podłodze, tworząc spójną klamrę kompozycyjną. To, co z pewnością Cię zachwyci, to ich struktura – nieregularność i subtelne załamania przywołują na myśl naturalne deski. Przytulną, ciepłą barwę przełamaliśmy chłodnym betonem w postaci płytek ceramicznych Backstage Ash. Ich producent, Flaviker również zadbał o jak najwierniejsze oddanie faktury prawdziwego betonu. Postanowiliśmy ją wykorzystać w naszym projekcie łazienki, w której króluje beton, drewno, biel.

Łazienka: beton, drewno to pomysł na ponadczasową aranżację

W naszej aranżacji łazienki z betonem i drewnem gra kontrastów została dopełniona odpowiednią armaturą. Do tak wyrazistej ceramiki dobraliśmy geometryczne, proste wykończenie. Znajdująca się w rogu Wanna Lugo BT01 z Nogami 01U wykończyliśmy białymi kaflami, które nadały całości geometrycznych rysów. Dzięki prostokątnej umywalce wiszącej BO 180Vp00, Catalano stworzyliśmy zestaw, który doskonale uzupełnia kompozycyjny duet łazienki w postaci betonu i drewna. Z pewnością dostrzegłeś szklany parawan nawannowy, który pozwolił oddzielić strefę kąpieli. By nie zaburzyć aranżacji, biel postanowiliśmy dopełnić klasyczną, srebrną armaturą: baterią umywalkową i prysznicową.
Inspirują Cię wykończenia pełne kontrastu? Wykorzystaj rozwiązania zaproponowane w naszej aranżacji podczas projektu Twojej łazienki z betonem i drewnem.

PRODUKTY Z TEJ ARANŻACJI

VIVERTO ©2023. Wszelkie prawa zastrzeżone