0

Baterie wannowe ścienne

(102 produktów)
Ścienne baterie wannowe można spotkać w dwóch podstawowych opcjach – baterie podtynkowe oraz montowane w tradycyjny sposób. Niezależnie jednak od tego, na który typ się zdecydujesz, u nas na pewno znajdziesz odpowiedni model! Wybieraj pomiędzy różnymi producentami lub dobierz baterię z dodatkowymi opcjami, jak deszczownica czy termostat. W Viverto.pl znajdziesz armaturę pasującą zarówno do tradycyjnych, jak i nowoczesnych wnętrz. A jaki model wybierzesz Ty?
Bateria wannowa Logis 71400000 Hansgrohe

453.00PLN / szt
5.00(2)
W MAGAZYNIE
Bateria Wannowa Essence 33624001  Grohe

665.00PLN / szt
5.00(2)
W MAGAZYNIE
Bateria Wannowa Eurocube 23140000 Grohe

903.00PLN / szt
5.00(1)
W MAGAZYNIE
Bateria Wannowa QLine A40778EXP VITRA
Darmowa dostawa

760.00PLN / szt
W MAGAZYNIE
Bateria Wannowa Minimax S A41994EXP VITRA
Darmowa dostawa

518.00PLN / szt
5.00(1)
W MAGAZYNIE
Bateria WannowoNatryskowa Eurosmart 32831000 Grohe

365.00PLN / szt
5.00(2)
W MAGAZYNIE
Bateria Wannowa XLine A42324EXP Vitra
Darmowa dostawa

565.00PLN / szt
5.00(1)
W MAGAZYNIE
Bateria Wannowa Nest A42242EXP VITRA
Darmowa dostawa

979.00PLN / szt
W MAGAZYNIE
Bateria Wannowa Flo S A41937 VITRA
Super cenaDarmowa dostawa

659.00PLN / szt 561.00PLN / szt
zostało:68szt
Bateria Wannowa Suit U A42488EXP Vitra
Darmowa dostawa

999.00PLN / szt
W MAGAZYNIE
Bateria Wannowa Memoria A42334EXP Vitra
Darmowa dostawa
Bateria Wannowa Solid S A42444EXP Vitra
Darmowa dostawa

343.00PLN / szt
5.00(1)
W MAGAZYNIE

Ścienne baterie wannowe – jak dokonać odpowiedniego wyboru?

Bateria wannowa ścienna to jeden z rodzajów armatury przeznaczonej do wanien. Nie jest montowana na jej brzegu lub na ceramicznej półce, jak bateria stojąca, ani nie wystaje z podłogi, dumnie prezentując się nad wolnostojącą wanną. Bateria wannowa ścienna, jak sugeruje nazwa, montowana jest w ścianie i wcale nie znaczy to, że stwarza to mniej możliwości, w porównaniu do wyżej wymienionych opcji.

Pod tynkiem lub nad tynkiem

Baterie łazienkowe wannowe ścienne dzielą się na dwa rodzaje. Pierwszy z nich to baterie ścienne natynkowe. Montowane są wprost do instalacji wodnej, dlatego cała konstrukcja baterii widoczna jest na zewnątrz. Drugi rodzaj to baterie wannowe ścienne podtynkowe. Ich cechą charakterystyczną jest fakt, że wszystkie elementy mechaniczne schowane są w ścianie, a widoczne pozostają tylko ozdobne rozety oraz rączka, którą kontroluje się moc strumienia wody, a także jej temperaturę. Podtynkowe baterie są droższe, jednak niebywale piękne – mają zazwyczaj niezwykle minimalistyczne formy, które doskonale wpasowują się w nowoczesne trendy wystroju wnętrz.

Odpowiednia odległość

W przypadku baterii ściennej wannowej, bardzo ważne są wymiary. Przede wszystkim istotna jest wysokość, na jakiej powinna znaleźć się armatura. Przyjmuje się, że minimalna odległość od wanny do baterii to 10 cm. Bateria może być oczywiście zamontowana wyżej – to zależy od indywidualnych upodobań. Równie istotna jest długość samej wylewki – musi być dostosowana do grubości i typu wanny, by woda trafiała do środka, a nie spływała po krawędziach. W tej sytuacji sprawdzi się więc bateria wannowa ścienna z długą wylewką.

Duży wybór

Przy zakupie baterii warto przemyśleć to, jakie funkcje ma spełniać ona w naszej łazience. Ścienne baterie wannowe mogą być wyposażone w wiele interesujących opcji, a oto najciekawsze z nich:

Bateria wannowa ścienna z deszczownicą – to rozwiązanie zasługuje na uwagę ze względu na aspekt praktyczny. Dzięki takiej baterii możemy w wannie wziąć prysznic! Oczywiście o ile posiadamy specjalną zasłonkę prysznicową lub – dużo bardziej estetyczny – parawan wannowy. Wtedy codziennie możemy decydować o tym czy mamy ochotę na orzeźwiający prysznic, czy może na relaksującą kąpiel przy świecach. Co ważne, wysokość baterii wannowej ściennej z prysznicem można w łatwy sposób regulować dzięki zastosowaniu specjalnego wysięgnika.

Bateria wannowa ścienna z termostatem – to rozwiązanie dla tych, którzy lubią mieć gwarancję bezpieczeństwa. Każdy, kto choć raz oparzył się gorącą wodą lecącą z kranu, na pewno doceni tę funkcję. Specjalny mechanizm zamontowany w bateriach tego typu pozwala dostosować temperaturę wody do indywidualnych potrzeb, co zapewnia komfort użytkowania. Baterie wannowe ścienne termostatyczne sprawdzą się zwłaszcza tam, gdzie mieszkają dzieci i osoby starsze.

Bateria wannowa ścienna „wodospad” – to bardzo ciekawy rodzaj armatury, który nadaje wnętrzu ciekawego, dość oryginalnego klimatu. Szerokie wylewki tych baterii sprawiają, że woda wylatująca z kranu tworzy wrażenie czegoś na kształt wodospadu lub kaskady wodnej (dlatego też spotkać się można z nazwą „bateria wannowa ścienna kaskada”). Jeśli po przeczytaniu artykułu nadal w głowie rodzą się pytania i wątpliwości – prosimy o kontakt. Z przyjemnością pomożemy dobrać baterię dostosowaną do indywidualnych potrzeb!

RozwińZwiń

Filtry

PLN -PLN
Statusy
Rodzaj
Kolorystyka
Wersja baterii
Rodzaj regulacji
Wylewka
Wykończenie
VIVERTO ©2021. Wszelkie prawa zastrzeżone