0

Baterie wannowe

(734 produktów)
Szukasz baterii do wanny, która nie zepsuje się po kilku użyciach, a do tego będzie piękna i stylowa? Doskonale trafiłeś! Przejrzyj poniższą kategorię i zobacz na własne oczy, jak wspaniałe modele mamy w naszej ofercie! Wybieraj spośród baterii wannowych stojących, podtynkowych i ściennych pochodzących wyłącznie z oferty renomowanych producentów. A może szukasz wyjątkowej baterii wolnostojącej? Takie też mamy! Sprawdź koniecznie!
Bateria PrysznicowoWannowa Podtynkowa Fly Z Boxem 2Wyjściowym Chrom 03042CHR Emporia
Promocja-15%Darmowa dostawa
Bateria Wannowa Ścienna Fly Bez Zestawu Prysznicowego Czarny Mat 03030BM Emporia
Promocja-15%Darmowa dostawa
Bateria PrysznicowoWannowa Podtynkowa Teo Gun Metal 02042BN Emporia
PromocjaDarmowa dostawa
Bateria Wannowa Ścienna Teo Bez Zestawu Prysznicowego Gun Metal 02030BN Emporia
Promocja-15%Darmowa dostawa
Wylewka Wannowa Rio Nikiel Szczotkowany 010160N Emporia
PromocjaDarmowa dostawa
Bateria Wannowa Wolnostojąca Fly Czarny Mat 03031BM Emporia
PromocjaDarmowa dostawa

Bateria wannowa – jak wybrać najlepszą?

Bateria do wanny – podobnie jak bateria umywalkowa – powinna przede wszystkim pasować do całego wystroju łazienki, jednak równie ważne, jak wygląd, są kwestie praktyczne. Wybierając odpowiedni model, powinniśmy kierować się także komfortem użytkowania i bezpieczeństwem. Podpowiadamy, co należy wziąć pod uwagę, by podjąć odpowiednią decyzję.

Baterie do wanny a rodzaj montażu

Pierwsza, a zarazem najważniejsza kwestia przy wyborze odpowiedniej baterii do wanny, to sposób jej montażu. Możliwości jest kilka:

  • Baterie wannowe ścienne – jak sama nazwa wskazuje, montuje się je na ścianie. Nie bez powodu umieszczamy je na pierwszym miejscu, ponieważ jest to najbardziej popularny wybór do domów i mieszkań. W przypadku tego typu baterii należy zwrócić szczególną uwagę na długość wylewki, aby pasowała do typu wanny. Ścienna armatura wannowa dzieli się na baterie wannowe natynkowe i podtynkowe.
  • Baterie wannowe podtynkowe charakteryzują się tym, że cała ich konstrukcja ukryta jest w ścianie, a widoczne elementy to jedynie wylewka oraz mechanizm sterujący strumieniem, oraz temperaturą wody. 
  • Z kolei natynkowe baterie wannowe montuje się bezpośrednio do instalacji, co natomiast sprawia, że cała konstrukcja armatury znajduje się na zewnątrz. W porównaniu do baterii podtynkowej jest mniej estetyczna, a także mniej praktyczna, ponieważ trudniej jest utrzymać ją w czystości. 
  • Baterie wannowe stojące (inaczej baterie wannowe sztorcowe) to kolejny typ armatury wannowej. Montowane są w specjalnie przygotowanych otworach znajdujących się na brzegu wanny. Minusem stojących baterii jest konieczność umiejscowienia ich w pobliżu instalacji wodnej. To ogranicza możliwości montażowe, jednak mimo to baterie stojące są bardzo popularne, głównie ze względu na stosunkowo niskie ceny przy zachowaniu ładnego wygląd.
  • Baterie wannowe wolnostojące – piękne, wyróżniające się, nieraz stanowią wspaniałą ozdobę w łazience. Montowane są obok wanny (najczęściej w podłodze). 

Różne wariacje

Po przemyśleniu, w jaki sposób zamontujemy w naszej łazience baterię wannową, należy zastanowić się także nad funkcjami i sposobem działania poszczególnych modeli. Opcji jest dużo i w zależności od tego, czy bardziej zależy nam na oszczędności, czy może na pięknym wyglądzie – każdy powinien znaleźć coś dla siebie.

  • Baterie do wanny z deszczownicą (lub jak kto woli, baterie wannowe z prysznicem) to jedno z bardziej praktycznych rozwiązań. Pozwala na połączenie funkcji wanny z kabiną prysznicową. Deszczownice montuje się do baterii na wysięgniku, co pozwala regulować jej położenie. Sami możemy decydować, czy chcemy zrelaksować się w kąpieli, czy może wolimy szybki prysznic.
  • Kran do wanny bezdotykowy – sterowana jest za pomocą fotokomórki wyczuwającej ruch. Strumień wody uruchamia się po podstawieniu dłoni pod kran. W zależności od modelu woda może przestać lecieć po określonym z góry czasie lub zaraz po odstawieniu dłoni. To bardzo dobre rozwiązanie dla osób żyjących w zgodzie z ekologią, jednak nie jest najwygodniejsze podczas kąpieli.
  • Bateria do wanny z termostatem – ten rodzaj baterii zabezpiecza przed oparzeniem. Sprawdzi się zwłaszcza tam, gdzie z wanny korzystają dzieci oraz osoby starsze. Specjalny mechanizm znajdujący się w baterii pozwala ustawić temperaturę wody na odpowiednim poziomie. 
  • Baterie wannowe wodospadowe (oraz baterie wannowe kaskadowe) – armatura ta charakteryzuje się szeroką, płaską wylewką, a woda wypływa w formie przypominającej wodospad. Jest to bardzo efektowne, a sam szum wody wydobywającej się z baterii dla wielu jest przyjemnym, relaksującym odgłosem.

Baterie wannowe: materiał ma znaczenie

Pamiętajmy, że na wytrzymałość baterii duży wpływ może mieć tworzywo, z którego została ona wykonana. Jednym z popularniejszych materiałów wykorzystywanych do produkcji armatury łazienkowej jest mosiądz. Charakteryzuje się on wysoką odpornością na uszkodzenia mechaniczne. To również dobry wybór, jeśli chodzi o zachowanie czystości – na mosiężnych powierzchniach nie rozwijają się grzyby i bakterie.

Co jeszcze wziąć pod uwagę przy zakupie baterii do wanny?

Bateria do wanny jest elementem wyposażenia, który ma nam służyć przez wiele lat, warto więc zadbać o to, by wybrany przez nas produkt cechowała trwałość i dobra jakość. Jak to zrobić? Na co zwrócić uwagę, zanim zdecydujesz się na konkretny model?

  • głowica - jest baterii wannowej tym, czym silnik dla samochodu. To najważniejsza, niezbędna część każdej baterii, bez której nie mogłaby ona w zasadzie spełniać swojej funkcji. To ona ma decydujący wpływ na trwałość, a także cenę poszczególnych modeli baterii do wanny. Istnieją dwa typy głowic: głowice ceramiczne oraz głowice uszczelkowe. Baterie wannowe renomowanych firm, a więc te z wyższej półki cenowej, z założenia opierają się na głowicach ceramicznych. Gwarantują one wyższą trwałość produktu, umożliwiają szybszą regulację strumienia wody oraz zapewniają lepszą szczelność. Głowice uszczelkowe to wciąż bardzo popularne rozwiązanie, po które sięga wiele osób. Bateria do wanny z tego typu uszczelką to rozwiązanie przede wszystkim przyjazne dla portfela.
  • uszczelki - te niepozorne elementy składowe baterii decydują o jej szczelności. Jeśli chcesz mieć pewność, że na Twojej wannie nie powstaną brzydkie zacieki z kamienia, wybierz model wyposażony w dobrej jakości uszczelki zapewniające szczelność.
  • sposób podłączenia do instalacji wodnej - to kolejna rzecz, na którą powinieneś zwrócić uwagę, kupując kran do wanny. Podobnie, jak w przypadku głowic, na rynku dostępne są różne rodzaje rozwiązań. Jeśli na pierwszym miejscu stawiasz wysoką jakość, trwałość i bezpieczeństwo, wybierz baterię wannową wyposażoną w rurki. Pamiętaj o konieczności instalacji zaworków kątowych z filtrem, które chronią baterię przed zanieczyszczeniami mogącymi spowodować jej uszkodzenie.
  • powłoka - materiałem, z którego produkuje się baterie do wanny, jest mosiądz z domieszką miedzi. Ilość tej ostatniej decyduje o jakości materiału (im większy procent miedzi, tym lepszej jakości materiał). Surowy mosiądz pokryty jest odpowiednią, przyjazną użytkownikowi powłoką, która może przybierać różne kolory i wpływać na aranżację pomieszczenia. Klasycznym, najpopularniejszym rodzajem powłoki jest chrom. Ustępuje on jednak miejsca innym wariantom i w nowoczesnych łazienkach coraz częściej można spotkać kran do wanny w kolorze starego złota, biały lub czarny.

Różne style, różni producenci i różne ceny

Krany do wanny to segment produktów, który cechuje duże zróżnicowanie dostępnych modeli. Spektrum wyboru jest szerokie, bowiem możemy zdecydować się zarówno na baterię wannową retro, jak i nowoczesny kran do wanny inspirowany minimalizmem lub sztuką. Możliwości jest sporo, ważne jednak, by pamiętać o jakości. Wśród produktów dostępnych w sklepie internetowym Viverto.pl polecamy zwłaszcza baterie wannowe Tres, baterie wannowe Grohe oraz baterie wannowe Hansgrohe. Pamiętajmy, że wybór wiodącego producenta to pewność, że kupujemy dobry sprzęt, który posłuży na lata.

Zakup najtańszej baterii wannowej to wydatek zaczynający się od 100 zł. W takiej cenie znajdziemy podstawową baterię ścienną jednouchwytową w supermarketach budowlanych. Nieco droższe są baterie stojące, których ceny zaczynają się w okolicach 200 zł. Koszty rosną wraz z dodatkowymi funkcjami, jakie stosowane są w poszczególnych modelach. Najdroższe będą baterie podtynkowe oraz baterie wolnostojące, za które trzeba zapłacić nieraz nawet kilka tysięcy złotych.

Bateria wannowa 3 otworowa = synonim luksusu

Jeśli marzy Ci się łazienka rodem z najlepszych hoteli to warto rozważyć zakup produktu, jakim jest bateria wannowa 3 otworowa. Dzięki dodaniu takiego elementu do Twojego pomieszczenia zwykła łazienka zamieni się w luksusowy pokój kąpielowy. Jest to także ciekawa propozycja dla osób, które są fanami nowoczesnych stylów i nietypowych rozwiązań. Bateria wannowa 3 otworowa z pewnością sprawi, że Twoja łazienka będzie się nie tylko wyróżniać, ale i stanie się miejscem, w którym będziesz chętnie przebywać.

Bateria wannowa stojąca, czyli ekskluzywnie i funkcjonalnie

O bateriach wannowych wolnostojących wspominaliśmy już przy sposobach montażu tego typu armatury łazienkowej. Warto jednak rozwinąć ten temat, ponieważ bateria wannowa wolnostojąca to świetne rozwiązanie w przypadku wanien wolnostojących. Duet ten jest naprawdę zjawiskowy, a równocześnie pozwala na bardzo wygodne korzystanie z wanny wolnostojącej.

W naszym sklepie znajdziesz szeroki wybór tego typu wyposażenia, takich producentów jak Vitra, Tres, Besco, Excellent czy Grohe. Dlatego jest w czym wybierać! Przy czym asortyment baterii wolnostojących jest na tyle urozmaicony pod względem designu, że z powodzeniem znajdziesz odpowiednią armaturę zarówno do łazienki urządzonej w stylu klasycznym, jak i nowoczesnym czy retro.

Bateria wannowa retro

W ofercie sklepu viverto.pl znajdzie się niejedna stylowa bateria wannowa 3 otworowa, jak i 4 otworowa – w tym sztorcowa i bateria wannowa ścienna – natynkowa oraz podtynkowa. Bateria wannowa w stylu retro to niezwykle wdzięczny element aranżacji łazienki, stanowiący jej bardzo wyrazisty akcent.

Tego typu armatura łazienkowa to specjalność przede wszystkim takich producentów jak Kludi. Przy czym trzeba zaznaczyć, że oldschoolowy jest jedynie wygląd tego typu baterii, ponieważ każda bateria wannowa retro, jaka jest dostępna w naszej ofercie, to nowoczesna armatura łazienkowa spełniająca najwyższe normy jakości i funkcjonalności.

Bateria wannowa, jak wybierać?

Stojąc przed koniecznością wyboru baterii wannowej, zostajemy otoczeni przez niezwykle bogatą ofertę. Każda bateria wannowa odznacza się konkretnym designem, kolorem, konstrukcją oraz sposobem montażu. A wszystkich jest ich setki, jeśli nie tysiące. Czasami musimy ograniczyć wybór baterii wannowych do takich, jakie będą pasować do instalacji wodnej lub wystroju łazienki. W innych przypadkach, kiedy przeprowadzamy generalny remont łazienki lub budujemy dom od podstaw, wybór armatury łazienkowej ogranicza jedynie nasz gust lub ewentualnie portfel. Jak się w tym wszystkim odnaleźć? Jaka bateria wannowa będzie najlepsza?

Najlepsza bateria wannowa do Twojej łazienki!

Szukając baterii wannowej najrozsądniej zacząć od jej dopasowania do otoczenia. Dla istniejących już instalacji, czy przy wyborze armatury dla wanny wolnostojącej, zasadniczymi zagadnieniami jest to, jak wysoka bateria wannowa jest nam potrzebna albo jaki gwint ma bateria wannowa. Wszystko to jest ważne pod względem technicznym i użytkowym. Funkcjonalność jest bowiem zawsze na pierwszym miejscu, jednak design jest równie ważny.

Dla przykładu aktualnie niezwykle popularna jest złota i czarna armatura łazienkowa. Jeśli jednak podoba Ci się biała armatura łazienkowa i będzie ona pasować do pozostałej aranżacji łazienki, to warto na nią postawić. W ofercie viverto.pl znajduje się także złota armatura łazienkowa. A obok baterii wannowych retro i klasycznych, oferujemy także nowoczesne baterie wannowe marki Deante, Hansgrohe czy Grohe. Zapraszamy!

RozwińZwiń

Filtry

PLN -PLN
Statusy
Rodzaj
Kolorystyka
Wersja baterii
Rodzaj regulacji
Wylewka
Wykończenie
VIVERTO ©2024. Wszelkie prawa zastrzeżone