0

Baterie wannowe stojące

(64 produktów)
Jeśli przeglądasz tę kategorie, to prawdopodobnie szukasz wygodnej baterii wannowej, która nie tylko będzie cieszyć oko, ale będzie również praktyczna. Właśnie takie są baterie stojące! Piękne, eleganckie i nowoczesne. Bez problemu można dopasować je do większości wanien, a stylistyka dostępnych w Viverto.pl modeli sprawi, że będą wyróżniać się w Twojej łazience! W tej kategorii znajdują się także baterie wolnostojące, przystosowane do wanien wolnostojących. Zobacz nasze propozycje poniżej.
Bateria Wannowa Wolnostojąca Suit L Chrom A41287EXP Vitra
Darmowa dostawa
Bateria Wannowa Essence 4Otworowa 19578AL1 Grohe
Super cena

3219.00PLN / szt 3122.00PLN / szt
zostało:1szt
Bateria Wannowa New Geometry  NGM06500  M&Z
Darmowa dostawa

Stojące baterie wannowe – wygodne rozwiązanie do łazienki

Armatura łazienkowa to jeden z ważniejszych elementów składających się na cały wystrój wnętrza. Właściwy dobór odpowiedniego modelu baterii wannowej, podobnie jak i baterii umywalkowej ma ogromne znaczenie, bo zazwyczaj jest to decyzja na długie lata. Armatura łazienkowa ma jednak za zadanie nie tylko cieszyć oko, ale powinna być także praktyczna.

W sklepach znajdziemy mnóstwo modeli, a różnych wzorów oraz motywów przewodnich, jakimi producenci kierują się podczas tworzenia armatury są setki! Wśród baterii wannowych, stojące baterie wannowe cieszą się bardzo dużą popularnością. Postaramy się zastanowić nad tym, dlaczego to właśnie ten typ tak chętnie wybierany jest przez klientów.

Bateria wannowa stojąca – jak odróżnić od pozostałych?

Żeby zrozumieć różnicę, należy najpierw przyjrzeć się pozostałym rodzajom armatury wannowej. Każdy z nich ma bowiem cechy, które wyróżniają się na tle innych. Baterie do wanny dzielą się na ścienne, stojące oraz wolnostojące.

Ścienne baterie wannowe są bardzo popularnym wyborem wśród klientów. Dzielą się na podtynkowe oraz natynkowe. Te pierwsze charakteryzują się pięknym wyglądem, ponieważ cała konstrukcja baterii ukryta jest w ścianie, a na zewnątrz widoczna jest tylko wylewka oraz elementy sterujące baterią. Natynkowe z kolei montowane są bezpośrednio do instalacji, a co za tym idzie całość armatury widoczna jest na zewnątrz. Taka armatura dla wielu nie jest równie piękna, co opcja podtynkowa, jednak jej cena jest znacznie niższa.

Baterie wannowe stojące to typ armatury, który montuje się w przygotowanych wcześniej otworach umiejscowionych przy brzegu wanny. Głównym minusem tego typu rozwiązania jest fakt, że bateria musi być umiejscowiona blisko instalacji wodnej. W ten sposób możliwości montażowe są ograniczone. Wyróżniają się stosunkowo niską ceną oraz ładnym wyglądem.

Wśród stojących baterii, na uwagę zasługują wannowe baterie stojące wielootworowe. Również montuje się je w wyciętych wcześniej otworach w wannie lub w specjalnie przygotowanej półce obok wanny. Inną opcją jest montaż na obudowie wykonanej z ceramiki. To, czy baterię wielootworową możemy zamontować na krawędzi wanny zależy od zaleceń producenta – niektóre z nich są po prostu zbyt ciężkie, by mogły być tam umieszczone.
Wielootworowa bateria to nie tylko bardzo funkcjonalne rozwiązanie, zapewniające duży komfort użytkowania, ale także bardzo elegancka dekoracja łazienki. Armatura taka wygląda efektownie, a co więcej daje możliwość umiejscowienia wanny w dowolnym miejscu.

Szczególnym typem stojącej armatury wannowej jest bateria wannowa wolnostojąca. Podłogowe baterie wannowe stojące stanowią wspaniały duet z wolnostojącymi wannami. W ofercie producentów znaleźć można naprawdę piękne modele, które zachwycają niebywałym designem. Oczywiście, jak można się domyślać – taka duża bateria to także duży koszt. Nadaje się głównie do dużych łazienek, bo także głównie tam spotykamy się z wolnostojącymi wannami.

Oszczędna inwestycja

Choć ceny baterii stojących mogą sięgać nawet kilku tysięcy złotych, czasem warto zainwestować w droższą armaturę. Przykładowo, stojąca bateria wannowa z perlatorem sprawi, że codziennie korzystanie z wanny wiązać będzie się z oszczędnością wody. Dzieje się tak za sprawą napowietrzania strumienia wody. Proces ten sprawia, że woda wypływająca z kranu to nie tylko sama woda, ale też niezliczona ilość pęcherzyków powietrza, które ograniczają jej zużycie.

Wybór może być ciężki – nie tylko ze względu na różnorodność modeli, ale także samych stylów oraz funkcji poszczególnych produktów. W razie pytań lub wątpliwości serdecznie zapraszamy do kontaktu z nami. Z przyjemnością doradzimy!

RozwińZwiń

Filtry

PLN -PLN
Statusy
Kolorystyka
Wersja baterii
Rodzaj regulacji
Wylewka
Wykończenie
VIVERTO ©2021. Wszelkie prawa zastrzeżone