Bezbarwne impregnaty do drewna

W tej kategorii znajdziesz impregnaty bezbarwne przeznaczone do ochronnego malowania przedmiotów drewnianych eksploatowanych na zewnątrz pomieszczeń (drzwi, okna, meble ogrodowe, boazerie zewnętrzne, altanki, domki letniskowe, płoty, konstrukcje stropów i dachów, itp.) oraz wewnątrz pomieszczeń nie przeznaczonych na stały pobyt ludzi np. strychy, poddasza. Zabezpiecz drewno, by wyglądało pięknie przez długi czas!
 

Bezbarwny impregnat do drewna – na co zwrócić uwagę?

Ochrona i pielęgnacja drewna na zewnątrz to bardzo ważna czynność, która pozwala cieszyć się jego pięknem przez długi czas. A drewno kocha każdy – jest ciepłe, przytulne, eleganckie, naturalne, klasyczne. W wielu ogrodach znajdują się drewniane meble czy ogrodzenia, a co więcej drewno może ozdabiać także sam budynek – drewniane okna i drzwi, choć bardziej wymagające, dużo piękniej prezentują się od swoich plastikowych odpowiedników. Jak więc zadbać o wszystkie te przedmioty?

1. Sprawdźmy, jak przedmioty wyglądają po zimie
Wilgoć, zmienność temperatur czy promieniowanie UV to czynniki, które negatywnie wpływają na stan drewna. Zawsze z początkiem wiosny warto sprawdzić to, w jakim stanie są drewniane elementy w naszym ogrodzie. Pamiętać należy, że drewnu zagrażają nie tylko warunki atmosferyczne, ale też owady czy grzyby. Spójrzmy czy drewno nie poprzecierało się, wyblakło czy popękało od słońca.

2. Przygotowanie drewna do impregnacji
By impregnat do drewna dobrze się wchłonął, należy wcześniej przygotować drewniany przedmiot do jego nałożenia. Należy w tym celu pozbyć się wszelkich łuszczących się powłok oraz pierwszej warstwy wyblakłego, zszarzałego drewna za pomocą papieru ściernego. Potem pozostaje już tylko zmycie pyłu, który powstał podczas ścierania – z pomocą przyjdzie wilgotna ściereczka.

3. Jaki środek wybrać?
Przed impregnacją warto zapoznać się z różnymi właściwościami środków impregnujących. Zarówno emalia, jak i olej czy lakierobejca mają inne właściwości. Przykładowo, olej wnika bardzo głęboko w drewno i dobrze chroni je przed wilgocią – nada się więc np. do zabezpieczenia tarasu. Lakierobejcą z powodzeniem pomalujemy i zabezpieczymy drewniany płot lub fasadę budynku, z kolei emalią pokryjemy stare, zniszczone, drewniane meble ogrodowe. Na rynku dostępne są również środki o specjalnych właściwościach, jak np. bezbarwne impregnaty ogniochronne do drewna.

4. Impregnacja
Przede wszystkim pamiętajmy, że drewno musi być suche. Gdy będzie wilgotne, impregnacja nie przyniesie oczekiwanych rezultatów. Najlepiej prace wykonywać podczas słonecznego dnia, jednak upały wcale nie są wskazane – optymalna temperatura wynosi ok. 15 – 20 stopni Celsjusza. Szczegółowe informacje o sposobie nanoszenia impregnatu znajdziemy na opakowaniu, dlatego warto czytać informacje, które się tam znajdują.

Warto postawić na sprawdzony produkt
To prawda – impregnacja drewna ma sens tylko wtedy, gdy produkt użyty w tym celu jest dobrej jakości. Kupując w Viverto.pl można mieć pewność, że impregnacja spełni wszelkie oczekiwania, ponieważ w naszym sklepie znajdują się wyłącznie produkty sprawdzonych marek, a ich cena wcale nie musi przerażać. Dla przykładu, cena Drewnochronu bezbarwnego wynosi od 15 do 17zł za litr, więc warto zdecydować się na produkt znany od lat!
RozwińZwiń

Filtry

PLN -PLN
Statusy
Zastosowanie
Rodzaj powierzchni
Rodzaj
Kolorystyka
Kraj pochodzenia

VIVERTO ©2017. Wszelkie prawa zastrzeżone