0

Bezbarwne impregnaty do drewna

(21 produktów)
W tej kategorii znajdziesz impregnaty bezbarwne przeznaczone do ochronnego malowania przedmiotów drewnianych eksploatowanych na zewnątrz pomieszczeń (drzwi, okna, meble ogrodowe, boazerie zewnętrzne, altanki, domki letniskowe, płoty, konstrukcje stropów i dachów, itp.) oraz wewnątrz pomieszczeń nie przeznaczonych na stały pobyt ludzi np. strychy, poddasza. Zabezpiecz drewno, by wyglądało pięknie przez długi czas!
Pokost Lniany Bezbarwny 1L Vidaron

37.00PLN / szt
W MAGAZYNIE
Pokost Lniany Bezbarwny 5L Vidaron

159.00PLN / szt
5.00(1)
W MAGAZYNIE

Bezbarwny impregnat do drewna – na co zwrócić uwagę?

Ochrona i pielęgnacja drewna na zewnątrz to bardzo ważna czynność, która pozwala cieszyć się jego pięknem przez długi czas. A drewno kocha każdy – jest ciepłe, przytulne, eleganckie, naturalne, klasyczne. W wielu ogrodach znajdują się drewniane meble czy ogrodzenia, a co więcej drewno może ozdabiać także sam budynek – drewniane okna i drzwi, choć bardziej wymagające, dużo piękniej prezentują się od swoich plastikowych odpowiedników. Jak więc zadbać o wszystkie te przedmioty?

Sprawdź, jak przedmioty wyglądają po zimie?

Wilgoć, zmienność temperatur czy promieniowanie UV to czynniki, które negatywnie wpływają na stan drewna. Zawsze z początkiem wiosny warto sprawdzić to, w jakim stanie są drewniane elementy w naszym ogrodzie. Pamiętać należy, że drewnu zagrażają nie tylko warunki atmosferyczne, ale też owady czy grzyby. Spójrzmy czy drewno nie poprzecierało się, wyblakło czy popękało od słońca.

Przygotuj drewno do impregnacji

By impregnat do drewna dobrze się wchłonął, należy wcześniej przygotować drewniany przedmiot do jego nałożenia. Należy w tym celu pozbyć się wszelkich łuszczących się powłok oraz pierwszej warstwy wyblakłego, zszarzałego drewna za pomocą papieru ściernego. Potem pozostaje już tylko zmycie pyłu, który powstał podczas ścierania – z pomocą przyjdzie wilgotna ściereczka.

Jaki impregnat do drewna wybrać?

Przed impregnacją warto zapoznać się z różnymi właściwościami środków impregnujących. Zarówno emalia, jak i olej czy lakierobejca mają inne właściwości. Przykładowo, olej wnika bardzo głęboko w drewno i dobrze chroni je przed wilgocią – nada się więc np. do zabezpieczenia tarasu.

Lakierobejcą z powodzeniem pomalujemy i zabezpieczymy drewniany płot lub fasadę budynku, z kolei emalią pokryjemy stare, zniszczone, drewniane meble ogrodowe. Na rynku dostępne są również środki o specjalnych właściwościach jak np. bezbarwne impregnaty ogniochronne do drewna.

Więcej szczegółowych informacji na temat różnego rodzaju impregnatów do drewna znajdziesz w dalszej części artykułu.

Impregnacja – o czym warto pamiętać?

Przede wszystkim pamiętajmy, że drewno musi być suche. Gdy będzie wilgotne, impregnacja nie przyniesie oczekiwanych rezultatów. Najlepiej prace wykonywać podczas słonecznego dnia, jednak upały wcale nie są wskazane – optymalna temperatura wynosi ok. 15 – 20 stopni Celsjusza. Szczegółowe informacje o sposobie nanoszenia impregnatu znajdziemy na opakowaniu, dlatego warto czytać informacje, które się tam znajdują.

Postaw na sprawdzony impregnat do drewna

To prawda – impregnacja drewna ma sens tylko wtedy, gdy produkt użyty w tym celu jest dobrej jakości. Kupując na Viverto.pl, można mieć pewność, że impregnacja spełni wszelkie oczekiwania, ponieważ w naszym sklepie znajdują się wyłącznie produkty sprawdzonych marek, a ich cena wcale nie musi przerażać. Dla przykładu cena Drewnochronu bezbarwnego wynosi zaledwie kilkanaście złotych za litrowe opakowanie, więc warto zdecydować się na produkt znany od lat!

Jakie impregnaty do drewna są dostępne na rynku?

Przygotowując drewniane elementy w Twoim ogrodzie na kolejny sezon, musisz zdecydować, jaki środek wybierzesz: impregnat do drewna bezbarwny czy nadający meblom lub ogrodzeniu pożądany odcień? Kolejna decyzja dotyczy rodzaju środka konserwacyjnego: impregnat do drewna na bazie wody czy rozpuszczalnika organicznego? Czym różnią się od siebie poszczególne typy impregnatów?

Zanim ruszysz na zakupy, zmierz powierzchnię, jaką chcesz pomalować. Pamiętaj, że inne preparaty są stosowane na zewnątrz, gdzie drewno narażone jest na działanie wielu niekorzystnych czynników atmosferycznych, takich jak wiatr, wilgoć, słońce, mróz lub gwałtowne zmiany temperatury, a inne wewnątrz. Niektórzy producenci mają w swojej ofercie uniwersalne impregnaty do drewna.

Najczęściej dobre impregnaty do drewna na zewnątrz posiadają w swoim opisie dodatkową informację, na jakich powierzchniach zaleca się ich stosowanie, np. do ogrodzeń, elementów małej architektury, mebli lub elewacji. Inne środki sprawdzą się w przypadku powierzchni pionowych, a inne - w przypadku poziomych, np. tarasu. Deski tarasowe wymagają dodatkowej ochrony przed ścieraniem w postaci twardej powłoki.

Impregnat do drewna wodorozcieńczalny czy rozpuszczalnikowy?

Produkty na bazie wody są stosowane coraz częściej ze względu na swoje niewątpliwe zalety. Są całkiem bezpieczne i bezwonne, bez obaw można je więc stosować we wnętrzach lub do konserwacji zabawek.

Impregnaty do drewna tego typu mają bardzo dobre właściwości. Mogą być używane także do ochrony drewna na zewnątrz budynku. Zabezpieczają przed mikroorganizmami, owadami i wilgocią. Ich dodatkową zaletą jest fakt, że można je nakładać na lekko wilgotne drewno. Nie sprawdzą się natomiast w przypadku starego, mocno wysuszonego drewna, które w kontakcie z impregnatem na bazie wody może pęcznieć lub pękać.

W przypadku bardzo suchego, starego drewna lepiej sprawdzi się impregnat do drewna na bazie rozpuszczalnika. Skuteczniej ochroni także drewno przed owadami. Podobnie jak preparaty produkowane na bazie wody, impregnaty rozpuszczalnikowe można stosować wewnątrz i na zewnątrz budynku.

Jeśli masz wątpliwości, jaki impregnat do drewna wybrać, zapytaj o radę naszego fachowca!

RozwińZwiń

Filtry

PLN -PLN
Statusy
Kolorystyka
Zakres pojemności
VIVERTO ©2021. Wszelkie prawa zastrzeżone