Bidety

Bidety – choć coraz popularniejsze, nadal budzą pewne wątpliwości wśród wielu osób. Zupełnie niepotrzebnie, bo to jeden z lepszych sposobów dbania o higienę intymną. Wygodny, praktyczny, elegancki – taki właśnie powinien być bidet, by wpasował się w wystrój łazienki, a dodatkowo był użyteczny. W naszej ofercie znajdziesz mnóstwo różnych modeli, pochodzących z oferty renomowanych producentów, dzięki czemu nie musisz martwić się o jakość. Rozejrzyj się i wybierz po prostu bidet, który podoba Ci się najbardziej!
Bidet Podwieszany Sento 54x36,5 4338B0030288 Vitra
Darmowa dostawa
Bidet Wiszący S50  52cm 5324L0030288 Vitra
WyprzedażDarmowa dostawa

499.00PLN / szt 449.00PLN / szt
zostało:3szt
Bidet podwieszany Metropole 5675B0030288 56x36 Vitra
WyprzedażDarmowa dostawa

559.00PLN / szt 500.00PLN / szt
5.00(1)
zostało:2szt
Bidet Wiszący Shift 54cm 4394B0031655 Vitra
WyprzedażDarmowa dostawa

599.00PLN / szt 539.00PLN / szt
zostało:2szt
Bidet Wiszący Mat Sento 4338B0011046 Vitra
Darmowa dostawa
Bidet Wiszący Doto CEEX.1506.537.WH Excellent
Darmowa dostawa
Bidet Wiszący Ness CENL.3506.500.WH Excellent
Darmowa dostawa

760.00PLN / szt
4.00(1)
W MAGAZYNIE

Bidet – prosty sposób na dbanie o higienę osobistą

Bidet to element ceramiki łazienkowej, na który decydujemy się w ostatnich latach coraz częściej. I nie ma się co dziwić – bidety pozwalają w wygodny sposób dbać o higienę intymną – dużo lepiej i łatwiej niż z użyciem tradycyjnego papieru toaletowego. Mało osób wie, że w bidetach można myć także nogi! Do czego służy bidet? Jak dobrać odpowiedni? Na co zwrócić uwagę?

Typy bidetów

Podobnie, jak w przypadku mis WC, producenci oferują zarówno bidety stojące, jak i bidety podwieszane. To, którą z opcji wybierzemy zależy przede wszystkim od tego, jaki typ miski WC już mamy lub mamy zamiar kupić. Do wiszącej miski WC najlepiej dobrać bidet wiszący, do stojącej –stojący. Niezależnie od sposobu montażu, bidety można podzielić również na klasyczne, z prysznicem oraz połączone z muszlą.

Bidety klasyczne to te najbardziej popularne (stojące lub podwieszane), z charakterystyczną, typową baterią bidetową.

Bidety z prysznicem właściwie nie różnią się niczym od wersji klasycznej. Elementem charakterystycznym jest tutaj słuchawka prysznicowa, która zastępuje tradycyjną armaturę. Dzięki temu bidet zyskuję dodatkową funkcję – z powodzeniem można umyć w nim nogi!

Bidety połączone z muszlą WC – to rozwiązanie nada się szczególnie do łazienek o małej powierzchni, gdzie najzwyczajniej nie ma miejsca na osobny bidet. Łączą funkcje zarówno tradycyjnej toalety, jak i bidetu. Idealna opcja do ciasnych łazienek.

Jak korzystać z bidetu?

Bidety tworzone są w taki sposób, by korzystać z nich przodem do baterii. To wygodna pozycja, ponieważ pozwala na jej łatwą obsługę. Siedząc przodem do armatury, można w prosty sposób kontrolować nie tylko samą temperaturę wody, ale także jej kierunek (większość baterii bidetowych posiada taką opcję). Oczywiście można korzystać z bidetu także tyłem – to zależy przede wszystkim od indywidualnych upodobań. Przed zakupem warto pamiętać, że wokół ceramiki bidetowej powinna zostać wolna przestrzeń – tak, by swobodnie można było wsunąć nogi. Wygoda użytkowania zależy także od akcesoriów, np. od zamontowanego w pobliżu bidetu dozownika na płyn do higieny intymnej czy wieszaka na ręcznik.

Jeśli ktoś zastanawia się czy warto montować bidet, ponieważ np. chętniej korzysta z prysznica – warto. Gdy tylko jest odpowiednia ilość wolnego miejsca, na pewno bidet przyda się w każdej łazience. Nie zawsze jest czas na kąpiel czy szybki prysznic. Wtedy bidet WC jest bardzo praktyczną alternatywą, jeśli chodzi o utrzymanie higieny intymnej.

Oferta producentów

Niezależnie od tego czy zdecydujemy się na bidet podwieszany czy stojący, na rynku znaleźć można wiele różnych modeli, choć to właśnie opcja wisząca jest częściej wybierana. Podobnie jak w przypadku innych elementów ceramiki łazienkowej, tak tutaj najważniejsza jest jakość. Dlatego warto zwrócić szczególną uwagę na markę – to ona zazwyczaj jest gwarantem tego, że ceramika będzie służyć na lata.
W Viverto.pl dostępne są wyłącznie produkty najlepszych producentów, a cena bidetu zależeć będzie głównie od jego wyglądu. Najtańsze bidety można kupić w naszym sklepie już za około 400zł, bidety Roca to koszt zaczynający się od 500zł, a te najbardziej designerskie – często bidety kwadratowe – kosztują nawet powyżej dwóch tysięcy.

Niezbędna bateria

Kupując bidet warto dobrać też od razu odpowiednią baterię bidetową. Dobrze dopasowana sprawi, że całość będzie prezentować się estetycznie. Wybierając konkretny model należy pamiętać też, by wszystkie elementy armatury łazienkowej pasowały również do siebie. W razie pytań lub wątpliwości chętnie pomożemy!

RozwińZwiń

Filtry

PLN -PLN
Statusy
Rodzaj
Kolorystyka
VIVERTO ©2021. Wszelkie prawa zastrzeżone