Miski WC

Kto jeszcze kilkanaście lat temu pomyślałby, że toaleta – lub jak kto woli, miska WC – może zachwycać swoim wyglądem? Czasy na szczęście się zmieniły, a wraz z upływem czasu zmianie uległy także trendy. Projektanci prześcigają się z w swoich wizjach, dzięki czemu możesz wybierać spośród mnóstwa przepięknych modeli misek WC i mieć pewność, że będą doskonałym wyborem na lata, bowiem w Viverto.pl stawiamy nie tylko na piękno, ale także na jakość! Sprawdź i wybierz toaletę idealną!

Miska ustępowa – jak znaleźć idealną?

Muszla sedesowa to tak podstawowa ceramika w wyposażeniu każdego domu, że wydaje się, iż jej wybór nie powinien sprawiać żadnych problemów. Ten, kto od dawna nie wymieniał miski WC i po latach musi nagle wybrać odpowiedni model może się zdziwić, bowiem wybór na rynku jest coraz to większy! Na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Przede wszystkim sposób montażu

Kiedyś problemu w tej kwestii nie było, ponieważ na rynku dostępne były jedynie stojące miski WC. Nadal to właśnie one dominują w naszych łazienkach, szczególnie pod postacią WC kompaktu, czyli praktycznego i zarazem najtańszego połączenia miski i spłuczki.
Jeśli kompakt WC nie jest tym, czego szukamy, warto przemyśleć zakup podwieszanej miski WC. Tego typu ceramika jest przede wszystkim nowoczesna i bardzo estetyczna – idealnie wpisuje się w minimalistyczne wnętrza. Poza kwestiami związanymi z wyglądem, wiszące miski klozetowe są także praktyczne! Zajmują mało miejsca, więc nadadzą się do niewielkiej łazienki, a co więcej ułatwiają sprzątanie podłogi. Poleca się je także do łazienek, z których korzystają osoby niepełnosprawne, ponieważ można w dowolny sposób dostosować wysokość, na jakiej zostaną zamontowane. To zdecydowanie droższe rozwiązanie w porównaniu do misek stojących, jednak przez wielu uważane za znacznie bardziej eleganckie.

Rozmiar

Przy doborze ceramiki należy pamiętać, że korzystamy z niej bardzo często. I niezależnie od tego czy wybieramy umywalkę, czy muszlę WC, zawsze powinniśmy zwrócić uwagę przede wszystkim na użyteczność kupowanego sprzętu. Koniecznie dostosujmy rozmiar misy do łazienki, co ma szczególne znaczenie zwłaszcza w łazienkach o niewielkiej powierzchni. Muszla klozetowa w takim wnętrzu nie może być zbyt duża. W przypadku większych łazienek rozmiar nie ma już tak istotnego znaczenia, jednak mimo to, im więcej wolnej przestrzeni, tym lepiej.

Rodzaj spłuczki

Rodzaj zastosowanej spłuczki ma wbrew pozorom istotne znaczenie, ponieważ w dużym stopniu wpływa na stylistykę całej łazienki. Wyróżniamy dwa podstawowe typy spłuczek: nadtynkowe i podtynkowe.
Pierwsze z nich – nadtynkowe, charakterystyczne są dla starego budownictwa. Dzielą się na spłuczki zamontowane bezpośrednio nad miską WC (kompakt) oraz na takie, które zawieszane są pod sufitem (znane ze starych, publicznych toalet). Choć ten typ nadal obecny jest w wielu polskich domach, to coraz częściej wypierają je nowoczesne spłuczki podtynkowe.
Spłuczki podtynkowe to niezwykle estetyczne i praktyczne rozwiązanie, które stosowane jest w wiszących miskach sedesowych. Zbiornik spłukujący montuje się na specjalnym stelażu ukrytym w ścianie. Jedyny widoczny element to przycisk spłukujący, który umieszcza się na ścianie. Co ciekawe, przycisk ten, dzięki wielu dostępnym wariantom, coraz częściej sam w sobie staje się niezwykła ozdobą łazienki.

Kształt

Podobnie jak w wypadku umywalek, tak tutaj także nie musimy ograniczać się w wyborze! Producenci oferują przeróżne kształty misek WC – od standardowych, klasycznych, zaokrąglonych, przez prostokątne, aż po kwadratowe miski WC. Należy pamiętać, by przy wyborze kształtu toalety kierować się przede wszystkim stylistyką całej łazienki. Dobrym i praktycznym rozwiązaniem jest zakup kompletów oferowanych przez niektórych producentów, na który może składać się miska WC z bidetem, a nawet umywalką. Wtedy możemy mieć pewność, że poszczególne elementy ceramiki będą do siebie dopasowane!

Odpływ

Rodzaj odpływu to bardzo ważna kwestia i zależy od sposobu, w jaki podpięta jest do łazienki kanalizacja. Można wyróżnić dwa typy odpływów (tzw. poznański oraz warszawski). Miski typu poznańskiego posiadają poziomy odpływ, który montuje się do kanalizacji, której koniec umieszczony jest w ścianie. Miski warszawskie wyposażone są z kolei w odpływ pionowy, które nadają się do łazienek, gdzie ujście kanalizacji umieszczone jest w podłodze.

Muszla klozetowa – cena

Ceny misek WC zależą od wielu czynników. Oprócz tych wymienionych powyżej, duży wpływ na koszt WC ma marka oraz design. Najtańsze miski klozetowe renomowanego producenta kosztują ok. 300-400 zł, natomiast najciekawsze modele, o niestandardowych kształtach mogą kosztować nawet kilka tysięcy złotych. Przy wyborze muszli klozetowej warto pamiętać, że to zakup na lata, dlatego jakość wykonania jest niezwykle ważna. W Viverto.pl dostępne są wyłącznie miski WC wiodących producentów, dlatego kupując u nas można mieć pewność, że kupowana ceramika posłuży przez długi czas. Szeroki wybór sprawi, że odpowiedni model znajdą zarówno osoby, które szukają tańszych rozwiązań, jak i te, którym zależy przede wszystkim na niepowtarzalnym designie.
RozwińZwiń

Filtry

PLN -PLN
Statusy
Pomieszczenie
Rodzaj
Kolorystyka
Kraj pochodzenia

VIVERTO ©2017. Wszelkie prawa zastrzeżone