0

Dekory

(451 produktów)
Obecne dekory niewiele wspólnego mają z kiczowatymi motywami znanymi z ubiegłych dziesięcioleci. Te dzisiejsze zachwycają wzorami, kolorami, a nawet formą! Coraz popularniejsze stają się bowiem tzw. płytki strukturalne, czyli wypukłe, trójwymiarowe kafle, które nadają wnętrzu lekkości i ożywiają je. Doskonale nadają się do aranżacji nowoczesnych, a także bardziej klasycznych – jako akcent, który wyróżnia się na tle całości. Jeśli nadal myślisz, że dekory nie są dla Ciebie – koniecznie przeglądnij tę kategorię!
Dekor Free Space 32,8x89,8 Tubądzin

Dekor Free Space 32,8x89,8 Tubądzin

149.30PLN / szt
W MAGAZYNIE
Dekor Deco Kolorowy Mat 60x60 Rako

Dekor Deco Kolorowy Mat 60x60 Rako

106.00PLN / szt
5.00(3)
W MAGAZYNIE
Dekor Rue De Paris Concept Beige Mat  40x120 Keraben
Super cena

Dekory na ścianę - jak je pokochać?

Płytki z dekorem od zawsze budziły mieszane uczucia. Są nawet tacy, którzy do tej pory krzywią się na samą myśl o nich. Powodem jest zapewne fakt, że często kojarzą się one z tandetnymi, kiczowatymi – nieraz po prostu brzydkimi wzorami, znanymi ze starych, peerelowskich mieszkań. Prawda jest jednak taka, że dekory ścienne już od dawna wcale tak nie wyglądają. Obecne projekty zachwycają mnogością motywów, a najnowsze rozwiązania sprawiają, że ich zastosowanie naprawdę robi wrażenie!

Subtelny podział dzięki dekorom ściennym

Dekory idealnie nadają się do większych łazienek, w których odpowiednie ich zastosowanie w łatwy sposób podzieli wnętrze na pożądane przez nas strefy. Stosując dekory łazienkowe, możemy wyznaczyć część kąpielową lub prysznicową, przestrzeń umywalkową czy toaletową. Krótko mówiąc, dekor jest świetnym sposobem na organizację przestrzeni. Porządkując w ten sposób wnętrze, sprawiamy, że staje się ono proste, czyste i przejrzyste.
Podziały wcale nie muszą być kontrowersyjne. Wystarczy zróżnicować barwę ceramicznych dekorów w tej samej tonacji kolorystycznej lub wprowadzić dekory o różnych odcieniach tej samej barwy! Przestrzeń zachowa spokój, a mimo to zyska subtelnego charakteru.

Dekory ścienne do kuchni

Dekory kuchenne często charakteryzują się występowaniem motywów kojarzących się z jedzeniem. Stąd, w ofercie producentów znajdziemy między innymi dekory z owocami, warzywami, a nawet kwiatami. Co prawda odchodzi się już powoli od tego typu wzorów na rzecz nowoczesnych motywów inspirowanych minimalizmem, jednak nadal znajdują one swoich fanów. Jeśli chodzi o miejsce występowania dekorów w kuchni – najczęściej decydujemy się ozdobić nimi pas pomiędzy stojącymi a wiszącymi szafkami kuchennymi.

Dekory ścienne do łazienki

Często dostajemy pytania o to, jakie polecamy dekory do małej łazienki. Tu nie bez powodu największą popularnością cieszą się te, które są w stanie rozjaśnić przestrzeń. W łazience potrzebujemy dużo światła, a nieraz zdarza się, że nie mamy w niej nawet dostępu do okna. Dlatego najpopularniejsze są dekory szklane do łazienki, a nawet dekory lustrzane, które doskonale odbijają promienie świetlne. W ten sposób wnętrze staje się jaśniejsze, przytulniejsze, a co więcej powiększa się! No przynajmniej optycznie…

By uniknąć wpadki…

Dekor ścienny może być piękny, jednak by tak było, należy pamiętać o kilku ważnych kwestiach. Podstawowa zasada głosi, że nie powinno łączyć się w jednym pomieszczeniu dwóch lub więcej motywów znajdujących się na płytkach z dekorem. Dużo lepiej i bezpieczniej postawić na jeden wyróżniający się wzór. Jeśli chodzi o kolor dekoru – powinien nawiązywać do kolorystyki całego wnętrza. Owszem – barwy mogą ze sobą kontrastować, jednak niektóre połączenia po prostu się nie sprawdzą.
Jedynym, stuprocentowo bezpiecznym połączeniem dwóch dekorów są dekory czarne i białe. Ten klasyczny duet bowiem pasuje do siebie w prawie w każdej sytuacji. Podobna zasada co do zestawiania dekorów ma zastosowanie w przypadku mnogości rodzajów płytek ozdobnych. Jeśli zdecydowaliśmy się na płytki z dekorem, nie wprowadzajmy dodatkowo mozaiki i na odwrót. Wtedy będziemy mieć pewność, że dekor będzie spełniał funkcję, dla której został stworzony – będzie ozdabiał wnętrze.

RozwińZwiń

Filtry

PLN -PLN
Statusy
Zastosowanie
Rodzaj powierzchni
Kolorystyka
Klasa ścieralności
Antypoślizg
Rektyfikowanie
Rodzaj płytki
Format
Położenie
VIVERTO ©2024. Wszelkie prawa zastrzeżone