Grzejniki łazienkowe

Nie ma nic przyjemniejszego od wyjścia spod prysznica bez szoku spowodowanego niską temperaturą powietrza w łazience. Przyjemne ciepło wokół oraz podgrzany ręcznik to coś, co zdecydowanie wpływa na komfort korzystania z łazienki. Dobierz zatem grzejnik, który nie tylko będzie ogrzewał, ale także pięknie się prezentował! W Viverto.pl znajdziesz wyłącznie modele, które zachwycają pięknem, a przy tym są trwałe i solidne. Sprawdź!

Grzejniki łazienkowe – jak wybrać odpowiedni?

Obecnie grzejniki do łazienki to nie tylko zwykła instalacja, która ma dawać ciepło. Nowoczesne formy, ciekawe wzory, kolory i motywy – to wszystko znajdziemy w ofercie producentów, którzy podążają za najnowszymi trendami w designie i wystroju wnętrz. I choć dopasowany do ceramiki czy armatury łazienkowej wygląd jest ważny, równie istotne jest, by grzejnik w łazience był także praktyczny i wytrzymały. Jak połączyć te wszystkie aspekty?

By łazienka była ciepła…

…Należy odpowiednio ją ogrzać. Przyjmuje się, że na każdy metr kwadratowy powinno zużywać się około 100-130 W ciepła. Przy takiej konfiguracji otrzymamy przyjemną, bardzo komfortową temperaturę 24 stopni Celsjusza, która wystarcza, by po wyjściu spod prysznica nie odczuć nieprzyjemnego chłodu. Dlatego niezwykle ważne podczas doboru grzejnika jest, by dopasować jego rozmiar do powierzchni łazienki.
Okazuje się, że w większych łazienkach jeden grzejnik łazienkowy może nie wystarczyć. Planując budowę łazienki, warto więc pomyśleć o ogrzewaniu podłogowym. Zwłaszcza w tych łazienkach, w których są okna. Współpraca podłogówki z grzejnikiem ściennym to doskonałe rozwiązanie, którą ułatwiają specjalne zawory mieszające, sterowane za pomocą jednej głowicy termostatycznej. To przyjemna i praktyczna opcja, ponieważ większość niezbędnego ciepła dostarczy ogrzewanie podłogowe, a na grzejniku ściennym z powodzeniem wysuszymy ręczniki czy bieliznę.

Zasilanie

Sposób zasilania ważny jest głównie ze względów praktycznych. Zasilanie wodne charakteryzuje się tym, że grzejnik pobiera ciepło wprost z instalacji ogrzewania centralnego. Grzejniki łazienkowe elektryczne z kolei zasila się grzałką elektryczną. Ciekawym rozwiązaniem są modele zasilane dwojako (wodno-elektryczne). W sezonie grzewczym zasilane są z instalacji, a poza sezonem (w chłodniejsze dni) można podłączyć je po prostu do prądu. Nie ma wtedy konieczności włączania centralnego ogrzewania, gdy chcemy podnieść temperaturę w samej w łazience – na przykład na czas kąpieli.

Rodzaje grzejników łazienkowych

Nowoczesne grzejniki łazienkowe cechują się tym, że wybór spośród wielu dostępnych modeli jest ogromny i każdy może dobrać grzejnik, który wpasuje się w dane wnętrze. Wśród typów grzejników, najpopularniejszymi są:

Grzejniki płytowe – nadają się szczególnie tam, gdzie brakuje wolnego miejsca. Są oszczędne w zużyciu energii, gdyż ich pojemność wodna jest stosunkowo mała. Między sobą zróżnicowane są ze względu na kształt tzw. płyty czołowej oraz wielkością, od której uzależniona jest ich moc.

Grzejniki członowe – stalowe, żeliwne, składające się z połączonych ze sobą, typowych żeberek. Znane ze starego budownictwa, obecnie niezbyt chętnie stosowane, z wyjątkiem stylowych wnętrz RETRO, do których znakomicie pasują.

Grzejniki łazienkowe drabinkowe – zdecydowanie najpopularniejsze w łazienkach. Charakterystyczna konstrukcja grzejnika łazienkowego „drabinka” sprawia, że jest on niezwykle praktyczny. Bez problemu wysuszymy z jego pomocą ręczniki oraz bieliznę. Drabinka zbudowana jest zazwyczaj z miedzianych, aluminiowych lub stalowych poziomych rurek oraz pionowych kolektorów.

Grzejniki poziome

Choć zdecydowanie najczęściej wybiera się grzejniki drabinkowe do łazienki, które charakteryzują się pionowym, praktycznym ułożeniem, coraz chętniej decydujemy się także na poziome grzejniki łazienkowe. Te – ze względu na sposób położenia – nie nadadzą się do ciasnych łazienek, jednak doskonale wyglądać będą w dużych wnętrzach. Najpopularniejszymi grzejnikami poziomymi są grzejniki płytowe, których moc zależy od liczby płyt. W ofercie producentów dostępnych jest mnóstwo różnego typu rozwiązań, motywów, a także wersji kolorystycznych.

Grzejniki łazienkowe – ceny

Ceny grzejników uzależnione są głównie od producenta oraz jakości ich wykonania. Tanie grzejniki łazienkowe, którymi kuszą markety budowlane, w wielu przypadkach mogą okazać się nietrwałe, dlatego warto wybrać model z oferty znanego producenta. W Viverto.pl znaleźć można jedynie produkty najwyższej jakości, a najtańszy grzejnik łazienkowy to koszt około 200zł. W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z nami! Chętnie doradzimy i pomożemy wybrać odpowiedni grzejnik, który będzie dawał ciepło przez długie lata.
RozwińZwiń

Filtry

PLN -PLN
Statusy
Kraj pochodzenia
Kolorystyka

VIVERTO ©2017. Wszelkie prawa zastrzeżone