Kamień dekoracyjny

Powrót do natury jest trendy i doskonale widać to nie tylko w projektowaniu, designie, ale także w wystroju wnętrz. Nie ma się co dziwić – naturalne materiały i te, których wygląd inspirowany jest naturą są bowiem ponadczasowe! Wśród kamieni dekoracyjnych w sklepie internetowym Viverto.pl dostępne są zarówno kamienie dekoracyjne zewnętrzne, jak i wewnętrzne; naturalne, cegłopodobne, drewnopodobne – możliwości jest sporo, a wybór należy do Ciebie. Rozejrzyj się i sprawdź, co dla Ciebie mamy!

Kamień dekoracyjny – ważny trend w wystroju wnętrz

Od kilku lat dostrzec można wyraźną modę na powrót do natury. Zarówno w projektowaniu, designie, jak i w wystroju wnętrz spotykamy coraz więcej nawiązań do przyrody i inspiracji z niej zaczerpniętych. Kamień dekoracyjny – obok płytek imitujących beton oraz płytek imitujących drewno – jest jednym z przykładów tego trendu. To jednak ni wszystko. Co jeszcze sprawia, że tak chętnie wybieramy kamień ozdobny?

Kamień dekoracyjny wewnętrzny

Tego typu materiał idealnie nadaje się do nowoczesnych wnętrz. Ściana z kamienia dekoracyjnego może być wspaniałym elementem ozdobnym w kuchni czy przedpokoju, jednak najczęściej spotyka się kamień dekoracyjny w salonie. Przykładowo, biały kamień dekoracyjny za telewizorem staje się idealnym elementem minimalistycznego wystroju. Jeśli nie chcemy pokrywać nim całej ściany, możemy użyć go jedynie jako dekoru!

Kamień dekoracyjny zewnętrzny

Jeżeli chcemy, możemy użyć kamienia dekoracyjnego na ścianę zewnętrzną. Wielu producentów posiada w swojej ofercie produkty mrozoodporne, dzięki czemu możemy w łatwy sposób odmienić nasz dom z zewnątrz. A to wszystko dzięki kamieniowi dekoracyjnemu elewacyjnemu! Warto pamiętać, że dobrej jakości kamień dekoracyjny może być prawie tak samo trwały, jak jego naturalny odpowiednik. Cena natomiast będzie o wiele niższa!

Różne możliwości

Na rynku dostępnych jest wiele różnych możliwości, dzięki czemu każdy może znaleźć coś dla siebie. Wybór jest naprawdę spory! W zależności od rodzaju materiału, dostępne są między innymi kamienie dekoracyjne gipsowe, kamienie dekoracyjne kwarcowe, a nawet kamienie dekoracyjne granitowe. Wybierać możemy również w kolorach. Wśród dostępnych barw, zdecydować się można między innymi na kamień dekoracyjny „biała cegła”, brązowy kamień dekoracyjny , lub czerwony kamień dekoracyjny przypominający prawdziwą cegłę, a nawet kamień dekoracyjny w kolorze piaskowca, który spodoba się zwłaszcza tym, którzy kochają egipskie klimaty. Wszystko zależy od tego, w jakim stylu urządzamy wnętrze!

Ile to kosztuje?

Cena kamieni dekoracyjnych jest bardzo zróżnicowana i uzależniona od wielu czynników. Koszt najtańszych, gipsowych lub cementowych produktów, które z powodzeniem nadadzą się do wnętrza, zaczyna się w okolicach kilkudziesięciu złotych za metr kwadratowy. Dla przykładu, dużo droższe będą płytki elewacyjne. Materiał ten musi być mrozoodporny i wytrzymały, stąd różnica w cenie. Na koszty wpływa również oczywiście design, jednak w tej kwestii dużo uzależnione jest oczywiście od indywidualnych upodobań.
Wyższą ceną charakteryzuje się także naturalny kamień dekoracyjny. Jeśli jednak kogoś nie ogranicza budżet, warto zastanowić się nad takim rozwiązaniem, bo czy jest coś piękniejszego od naturalnych surowców? Na przykład, kamień dekoracyjny Stegu w ciemnym, grafitowym kolorze nada się zarówno do wnętrz w rustykalnym stylu, jak i do nowoczesnych, minimalistycznych aranżacji wykorzystujących szkło i drewno. Jak widać, możliwości jest mnóstwo, a wszystko zależy wyłącznie od naszej fantazji.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Oczywistym jest, że wybierzemy takie płytki, które przede wszystkim się nam podobają. Pomijając kwestię gustów, o których jak wiadomo się nie dyskutuje, należy pamiętać jeszcze o kilku ważnych rzeczach. W zależności od tego, gdzie będziemy umieszczać kamień dekoracyjny, musimy zastanowić się nad materiałem z jakiego został on wykonany. Jeśli chcemy użyć kamienia do ozdobienia elewacji – musi być trwały i spełniać odpowiednie wymagania, o których już wcześniej wspomnieliśmy.
Kolejnym ważnym aspektem jest wielkość, która w wypadku kamienia ozdobnego również ma dość istotne znaczenie. Im większe płytki, tym mniejszy koszt ich położenia. Warto więc dobrze zastanowić się nad rozmiarem i miejscem, w którym chcemy widzieć wybrany przez nas kamień. Przykładowo, małe płytki imitujące cegłę świetnie nadadzą się jako dekor w przedpokoju czy wokół kominka, nie generując przy tym dużych kosztów. Z kolei kamień o dużych rozmiarach z powodzeniem ozdobi większe powierzchnie, a nawet całe ściany.
RozwińZwiń

Filtry

PLN -PLN
Statusy
Położenie
Pomieszczenie
Zastosowanie
Mrozoodporność
Rodzaj powierzchni

VIVERTO ©2017. Wszelkie prawa zastrzeżone