0

Kliny glazurnicze

(7 produktów)

Przestrzenie ozdobione pięknie ułożonymi płytkami zachwycają. Są także bardzo praktyczne, ponieważ materiał, z którego wykonano kafle, jest odporny na zabrudzenia, eksploatację, a często także i mróz. Co zrobić, by cieszyć się ich widokiem przez lata? Kluczem do sukcesu jest odpowiednie ułożenie płytek, a więc początkowy etap pracy. Aby przebiegła ona sprawnie i bezproblemowo należy sięgnąć po odpowiednie narzędzia, w tym kliny do płytek. Te niewielkie, plastikowe akcesoria mają ogromny udział podczas montażu glazury, terakoty, gresu. Znajdziesz je w tym dziale.

Klin glazurniczy – ważny element systemu poziomowania płytek

Chociaż to niewielkie przyrządy, nie warto sięgać po pierwszą, lepszą propozycję. W marketach budowlanych ilość dostępnych opcji jest niemal niezliczona – różnią się kształtem, wielkością i wyglądem, a także ceną, chociaż ta zazwyczaj jest bardzo niska, zwłaszcza w porównaniu do innych narzędzi i akcesoriów niezbędnych w pracy glazurnika. W sklepie internetowym viverto.pl znajdziesz kliny do układania płytek od wybranych, sprawdzonych marek. KAEM, Marrob, Motive czy Goldmurit to liderzy branży budowlanej, działający w niej od lat. Ich doświadczenie, połączone z jakościowymi produktami sprawia, że stanowią oni wybór profesjonalistów oraz laików.

Kliny do glazury – o czym należy pamiętać podczas ich wyboru?

Tak, jak wspomnieliśmy, kliny to narzędzia glazurnicze zróżnicowane pod kątem kolorystyki, wielkości i kształtu. W naszej ofercie znajdziesz zarówno niewielkie kliny w kolorze czarnym, jak również te większe. O ile sama kolorystyka klinów nie ma większego znaczenia, o tyle ich wielkość powinna być dostosowana do grubości oraz wymiarów płytek ceramicznych układanych na ścianach lub podłogach. To szczególnie ważna cecha, gdyż zbyt małe lub za duże kliny plastikowe do płytek mogłyby nie utrzymać jednakowego poziomu powierzchni, co w rezultacie spowodowałoby potrzebę jej ponownego ułożenia.

Kliny do kafelek – kiedy należy po nie sięgnąć?

Profesjonalni glazurnicy, którzy od lat zajmują się układaniem płytek, doskonale wiedzą, jak ważna w tej pracy jest precyzja. Producenci glazury, nawet tej rektyfikowanej dopuszczają różnice w deklarowanych wymiarach nawet o 0,2 mm. Taka krzywizna wydaje się niewielka, jednak podczas układania wielu płytek, zostaje ona zsumowana, dając wynik nawet kilku milimetrów różnicy w szerokości szczelin, a więc i fug. Zastosowanie klinów glazurniczych pozwala uniknąć tej różnicy. To jednak nie wszystko. Używana do montażu płytek zaprawa klejąca również może negatywnie wpłynąć na końcowy rezultat pracy. Dlaczego? Ponieważ podczas wiązania mogą wystąpić nierówności w czasie spajania ze sobą dwóch powierzchni, co może przełożyć się na powstawanie odstających brzegów lub rogów. Rozwiązaniem również tego problemu są kliny dystansowe do płytek. Jak widać, te niewielkie akcesoria glazurnicze pełnią bardzo ważną funkcję podczas montażu kafli.

Kliny do terakoty, gresu, glazury i płytek porcelanowych – jak je stosować?

Kliny stanowią jeden z elementów systemu poziomowania płytek. Występują nierozłącznie z klipsami, czyli niewielkimi, plastikowymi akcesoriami glazurniczymi, na które bezpośrednio układane są płytki ceramiczne. To właśnie po ułożeniu i odpowiednim ustawieniu kafli używane są kliny. We wspomniane wcześniej klipsy należy włożyć kliny, które dzięki swojemu kształtowi zadziałają niejako jak podstawki – określając jednakową, stałą szerokość fugi dla wszystkich płytek. Co ważne, system poziomowania płytek, nie służy do wyznaczania poziomu płytek względem ścian lub podłóg, a względem kolejnych kafli.

Kliny glazurnicze – czy nadają się do ponownego użytku?

Standardowe systemy poziomowania płytek są z założenia jednorazowe. Wynika to z faktu, że jeden z jego elementów, czyli klipsy, zostają wyłamane po związaniu kleju i nie nadają się do dalszego użytku. Jak jednak sprawa się ma w przypadku klinów? Wielu fachowców oraz producentów zezwala na ponowne użycie klinów do płytek – oczywiście wyłącznie w przypadku, gdy nie zostały one uszkodzone. W takim przypadku należy jednak zadbać o idealne dopasowanie poszczególnych elementów – zarówno klipsy, jak i kliny muszą bowiem idealnie do siebie pasować tak, by utrzymywać stałą szerokość pomiędzy ułożonymi płytkami. W naszej ofercie znajdziesz zarówno gotowe zestawy, jak i kliny oraz klipsy sprzedawane oddzielnie.

Kliny do płytek 1mm, 2mm, duże i małe – zobacz naszą ofertę

W viverto.pl stawiamy na zadowolenie naszych klientów. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu oraz współpracy z czołowymi producentami możemy zaoferować Ci profesjonalne narzędzia w przystępnej cenie. Zobacz pełną ofertę naszego sklepu internetowego i postaw na jakość.

Zapraszamy!

RozwińZwiń

Filtry

PLN -PLN
Statusy
VIVERTO ©2024. Wszelkie prawa zastrzeżone