Kolorowe impregnaty do drewna

Produkty znajdujące się w tej kategorii spełniają dokładnie taką samą rolę, jak bezbarwne impregnaty do drewna, z taką różnicą, że nadają koloru zabezpieczanym przedmiotom. Nadają się do pokrycia drewnianych elementów znajdujących się na zewnątrz (jak okna, drzwi, meble ogrodowe, altanki, płoty itp.) oraz wewnątrz pomieszczeń (np. strychy czy poddasza). Rozejrzyj się i wybierz kolor impregnatu, który najbardziej Ci się podoba!

Dobry kolorowy impregnat do drewna – jaki być powinien?

Uginające się półki z przeróżnymi środkami do ochrony drewna sprawiają, że decyzja o wyborze odpowiedniego może być naprawdę trudna. Z drugiej jednak strony, dzięki temu mamy większe pole wyboru, a możliwości jest naprawdę sporo! Wśród nich, najpopularniejsze są bezbarwne impregnaty do drewna oraz kolorowe impregnaty do drewna. Gdy już zdecydujemy się na tę drugą opcję, pojawia się kolejna decyzja do podjęcia – barwa, a kolory impregnatów do drewna są naprawdę zróżnicowane!

Do wyboru, do koloru

Minęły już czasy, kiedy do wyboru było kilka opcji i wszyscy sąsiedzi malowali swoje płoty czy drewniane meble na czerwono lub zielono. Obecnie każdy z producentów proponuje szeroką bazę odcieni – zwłaszcza brązów, którymi można ozdobić drewniane przedmioty. Kolory impregnatów Drewnochron, kolory impregnatów Vidaron, kolory impregnatów Altax czy kolory impregnatów Sadolin mogą naprawdę zawrócić w głowie, jednak jedno jest pewne – oprócz tego także zachwycą!

Dobry impregnat powinien zawierać substancje biobójcze

Pamiętajmy, że drewno na zewnątrz narażone jest na wilgoć, grzyby i działalność owadów – z uwagi na to każdy impregnat (czy to kolorowy czy bezbarwny) powinien zawierać w składzie substancje chroniące przed powyższymi czynnikami. Prawda jest taka, że obecnie każdy impregnat cechuje się obecnością substancji biobójczych, jednak ważne jest, by zwrócić uwagę na ich stopień stężenia.

Nie zasłaniajmy rysunków drewna!

Drewno jest piękne głównie dzięki swoim naturalnym słojom, które nadają mu niepowtarzalnego, jedynego w swoim rodzaju charakteru. Ważne jest, by kolorowy impregnat nie zasłaniał tego, co najładniejsze. W impregnacji chodzi bowiem o to, by wydobywać najszlachetniejsze cechy, a nie zakrywać je pod warstwą kleistej mazi. Dobrze jest więc zakupić impregnat barwiony drobnymi pigmentami barwnika.

Co za dużo, to niezdrowo

Co ciekawe ta zasada naprawdę ma zastosowanie w przypadku korzystania z impregnatu do drewna! Nakładanie zbyt grubych warstw impregnatu to bowiem bardzo często spotykany błąd podczas prac konserwacyjnych. Malując, wydaje się nam, że im więcej preparatu nałożymy, tym drewno będzie bardziej chronione. Niestety jest zupełnie na odwrót! Powierzchnia pokryta zbyt dużą ilością impregnatu staje się bardziej podatna na łuszczenie i pękanie. Co więcej, taka gruba warstwa znacząco wydłuża czas schnięcia impregnatu oraz zakrywa rysunek drewna, przez co psuje jego naturalne piękno. Warto więc zaufać rekomendacji producenta znajdującej się na opakowaniu – wtedy będziemy mieć pewność, że drewno będzie odpowiednio zabezpieczone i nie utraci swojego naturalnego charakteru.

RozwińZwiń

Filtry

PLN -PLN
Statusy
Kolorystyka
Zakres pojemności
Wykończenie
VIVERTO ©2021. Wszelkie prawa zastrzeżone