Ochrona i konserwacja metalu

W tej kategorii znajdziesz produkty, które pozwolą ochronić i zakonserwować wszelkie metalowe przedmioty zarówno na zewnątrz (np. ogrodzenie), jak i wewnątrz. Silnie kryjące emalie do stali i elementów żeliwnych zapewnią ich dłuższą żywotność i sprawią, że będą pięknie prezentować się, dzięki czemu Ty nie będziesz martwić się o ich częstą konserwację. Wybierz kolor, który Ci się podoba – przejrzyj naszą ofertę!

Konserwacja metalu – jaką farbę wybrać?

Metalowe ogrodzenia, bramki, płoty i inne podobne elementy mogą sprawiać nieraz wiele problemów, jeśli chodzi o kwestię malowania. Na ich powierzchni pojawia się bowiem rdza, co sprawia, że ich konserwacja wymaga nieco większego wysiłku oraz odpowiedniego zabezpieczenia antykorozyjnego. Oznacza to również, że sam wybór odpowiedniej farby nie jest wcale taki prosty – musi ona bowiem sprostać zwiększonym wymaganiom. Dlatego też należy postawić na produkt dobrej jakości – tak, by spełnił on nasze oczekiwania!

Różne farby do metalu

Wśród najlepszych farb ochronnych do metalu znaleźć można różne produkty o zróżnicowanych właściwościach. Te lepszej jakości ułatwiają pracę i są bardziej wydajne, a co za tym idzie zmniejszają koszty prac, zatem należy zwrócić uwagę na to, co kupujemy. Na rynku dostępne są między innymi farby do metalu bezpośrednio na rdzę, farby do metalu antykorozyjne oraz farby do metalu bez podkładu.

Farba do metalu bezpośrednio na rdzę cechuje się doskonałą przyczepnością. Wynika to ze specjalnie zmienionego składu bazy tego typu farb. Przed malowaniem konieczne jest usunięcie dużych ognisk rdzy oraz dokładnie oczyszczenie, a także osuszenie metalu – tylko to zagwarantuje bowiem odpowiednie przyleganie farby do malowanego przedmiotu.

Farba do metalu antykorozyjna zawiera specjalne dodatki, które w odpowiedni sposób chronią malowane przedmioty przed rdzą. Tego typu farby wyglądają estetycznie przez kilka lat, a po pewnym czasie powstawać mogą nowe ogniska korozji.

Farba do metalu bez podkładu to typ farby, który nanosi się bezpośrednio na rdzę bez żadnego podkładu. Wśród nich znajdują się także takie, które wymagają wcześniejszego odtłuszczenia i oczyszczenia powierzchni. Charakteryzują się dość dużą przyczepnością oraz stosunkowo dobrą trwałością, jednak zazwyczaj i tak są mniej trwałe od tradycyjnych farb do metalu.

Przed malowaniem…

Należy pamiętać o kilku bardzo istotnych kwestiach. Przede wszystkim należy dobrze oczyścić oraz osuszyć dany przedmiot. Jeśli na przygotowywanej do malowania powierzchni jest widoczna rdza, luźne, odpadające fragmenty – należy je usunąć. W tym celu najlepiej oklepać je młotkiem lub zedrzeć specjalną drucianą szczotką. Gdy powierzchnia jest już możliwie jak najbardziej gładka, pozbawiona szorstkich elementów oraz osuszona, można przejść do malowania – o ile producent farby nie zaleca wcześniejszego odtłuszczenia oraz gruntowania specjalnymi środkami. Następnie pozostaje już tylko zabawa z pędzlem!

RozwińZwiń

Filtry

PLN -PLN
Statusy
Kolorystyka
VIVERTO ©2021. Wszelkie prawa zastrzeżone