Farby do dachu

Planujesz konserwację lub renowację dachu z blachy? A może chcesz po prostu zmienić jego kolor na inny, bo aktualny stracił głębię albo nie pasuje do nowej elewacji? W naszej ofercie znajdziesz niezwykle szeroki wybór wysokiej jakości farb, obejmujący zarówno farby do dachu z blachy ocynkowanej, jak i zwykłej - w tym farby gruntujące, gruntoemalie, farby poliwinylowe oraz wiele innych produktów dedykowanych do malowania dachu z blachy! Przejrzyj ofertę farb w sklepie viverto.pl, a na pewno znajdziesz produkt, który doskonale sprawdzi się na Twoim dachu.

Śnieżka Na Dach Popielaty Jasny  10L

344.90PLN / szt
W MAGAZYNIE
Śnieżka Na Dach Czarny 0,75L

29.00PLN / szt
W MAGAZYNIE

Farby do malowania blachy na dachu

Pokrycie dachu blachą to nadal jeden z najpopularniejszych sposobów jego wykończenia. Obok blachy zwykłej i ocynkowanej, modnym rozwiązaniem stosowanym w zastępstwie dachówek ceramicznych, są również blachodachówki. Czy blachodachówki również można malować?. Jak najbardziej tak!

Co najważniejsze, dachy pokryte blachą są w rzeczywistości stosunkowo proste w konserwacji i renowacji. A także w zmianie ich koloru na nowy. Wystarczą do tego odpowiednie farby do malowania blachy na dachu. Wśród specjalistycznych produktów z tego zakresu znajdziemy przede wszystkim farby antykorozyjne, gruntoemalie oraz specjalne farby gruntujące do dachu, stanowiące w rzeczywistości podkład pod nałożenie farby dekoracyjnej (np. farby poliwinylowo-akrylowej).

Farby do dachu z blachy - jakie właściwości?

Dlaczego farby do malowania dachu z blachy różnią się nieco od innych np. takich jak farby fasadowe? Odpowiedź na to pytanie nie dla wszystkich jest oczywista. O ile doskonale wiemy o tym, że dach narażony jest na wzmożone działanie czynników atmosferycznych, takich jak deszcz, grad, śnieg i promieniowanie UV. O tyle rzadziej zdajemy sobie sprawę z tego, że dach z blachy pod wpływem temperatur pracuje.

Z tego powodu dach z blachy zarówno tej zwykłej, jak i ocynkowanej, musi być pokryty nie tylko powłoką antykorozyjną, odporną oczywiście na wyblaknięcie spowodowane ekspozycją słoneczną. Farby do malowania dachu z blachy muszą również być na tyle elastyczne, aby nie popękać w czasie kurczenia się lub rozszerzania blachy.

Dlatego też farby do malowania blachy na dachu charakteryzują się odpowiednią elastycznością i właściwościami ochronnymi. Tym samym są to wysokiej jakości produkty ochronno - dekoracyjne, dzięki którym Twój dach przez bardzo długi czas będzie prezentował się wspaniale!

Kolorowe farby do dachu i akcesoria malarskie

W ofercie Viverto.pl znajdziesz markowe farby do malowania dachu, takich producentów jak Śnieżka, Polifarb Łódź (Lowicyn i Lowikor), Rafil, czy Dekoral. W zależności od produktu są to gruntoemalie lub systemy do malowania dachów (grunt + farby dekoracyjne). Co ważne, farby do dachu dostępne są w bogatej palecie kolorystycznej, dzięki temu nie musisz się ograniczać w tym aspekcie!

A jeśli planujesz pomalować dach samodzielnie, to sprawdź również nasze akcesoria malarskie, gdzie znajdziesz kratki, kuwety, wałki i pędzle malarskie. U nas kupisz wszystko, co potrzebne do ręcznego malowania. Zapraszamy.

RozwińZwiń

Filtry

PLN -PLN
Statusy
Kolorystyka
Zakres pojemności
Wykończenie
VIVERTO ©2021. Wszelkie prawa zastrzeżone