0

Farby do dachu

(185 produktów)

Planujesz konserwację lub renowację dachu z blachy? A może chcesz po prostu zmienić jego kolor na inny, bo aktualny stracił głębię albo nie pasuje do nowej elewacji? W naszej ofercie znajdziesz niezwykle szeroki wybór wysokiej jakości farb, obejmujący zarówno farby do dachu z blachy ocynkowanej, jak i zwykłej - w tym farby gruntujące, gruntoemalie, farby poliwinylowe oraz wiele innych produktów dedykowanych do malowania dachu z blachy! Przejrzyj ofertę farb w sklepie viverto.pl, a na pewno znajdziesz produkt, który doskonale sprawdzi się na Twoim dachu.

Farby do malowania blachy na dachu

Pokrycie dachu blachą to nadal jeden z najpopularniejszych sposobów jego wykończenia. Obok blachy zwykłej i ocynkowanej, modnym rozwiązaniem stosowanym w zastępstwie dachówek ceramicznych, są również blachodachówki. Czy blachodachówki również można malować?. Jak najbardziej tak!

Co najważniejsze, dachy pokryte blachą są w rzeczywistości stosunkowo proste w konserwacji i renowacji. A także w zmianie ich koloru na nowy. Wystarczą do tego odpowiednie farby do malowania blachy na dachu. Wśród specjalistycznych produktów z tego zakresu znajdziemy przede wszystkim farby antykorozyjne, gruntoemalie oraz specjalne farby gruntujące do dachu, stanowiące w rzeczywistości podkład pod nałożenie farby dekoracyjnej (np. farby poliwinylowo-akrylowej).

Zanim jednak zdecydujesz się na malowanie farbą uszczelniającą do dachu, odpowiednio go przygotuj. Zgromadź także niezbędny sprzęt do pracy i zorganizuj pomoc, jeśli jest ona potrzebna. Upewnij się, jakim materiałem pokryty jest Twój dach i sięgnij po właściwą farbę do malowania dachu z blachy ocynkowanej lub blachodachówki.

Farby do dachu z blachy - jakie właściwości?

Dlaczego farby do malowania dachu z blachy różnią się nieco od innych np. takich jak farby fasadowe? Odpowiedź na to pytanie nie dla wszystkich jest oczywista. O ile doskonale wiemy o tym, że dach narażony jest na wzmożone działanie czynników atmosferycznych, takich jak deszcz, grad, śnieg i promieniowanie UV. O tyle rzadziej zdajemy sobie sprawę z tego, że dach z blachy pod wpływem temperatur pracuje.

Z tego powodu dach z blachy zarówno tej zwykłej, jak i ocynkowanej, musi być pokryty nie tylko powłoką antykorozyjną, odporną oczywiście na wyblaknięcie spowodowane ekspozycją słoneczną. Farby do malowania dachu z blachy muszą również być na tyle elastyczne, aby nie popękać w czasie kurczenia się lub rozszerzania blachy.

Dlatego też farby do malowania blachy na dachu charakteryzują się odpowiednią elastycznością i właściwościami ochronnymi. Tym samym są to wysokiej jakości produkty ochronno - dekoracyjne, dzięki którym Twój dach przez bardzo długi czas będzie prezentował się wspaniale!

Farba do malowania dachu - jaka pojemność?

Trudno jednoznacznie określić, ile farby do dachu na rdzę zużyjesz, decydując się na jego konserwację. Każdy dach ma zarówno inną powierzchnię, jak i kształt. Dodatkowo jedno pokrycie budynku będzie wymagało nałożenia tylko jednej warstwy, inne z kolei kilku. Wszystko zależy od krycia, które chcemy uzyskać lub koloru farby, która była dotychczas zaaplikowana na dach. Jeśli nie masz więc pewności, ile litrów farby kupić, skonsultuj się z nami. Z pewnością doradzimy. Wychodząc naprzeciw potrzebom klientów proponujemy różne pojemności opakowań z farbami uszczelniającymi do dachu. Jeśli w planie masz wyłącznie malarskie poprawki, pojemnik 2-litrowy spełni Twoje oczekiwania. W przypadku intensywnych prac lepiej sprawdzi się duże wiaderko, np. 10 l.

Kolorowe farby do dachu i akcesoria malarskie

W ofercie Viverto.pl znajdziesz markowe farby do malowania dachu, takich producentów jak Śnieżka, Polifarb Łódź (Lowicyn i Lowikor), Rafil, czy Dekoral. W zależności od produktu są to gruntoemalie lub systemy do malowania dachów (grunt + farby dekoracyjne). Co ważne, farby do dachu dostępne są w bogatej palecie kolorystycznej, dzięki temu nie musisz się ograniczać w tym aspekcie!
Możesz wybrać tradycyjne kolory farb do dachu takie jak czerwień kojarząca się z dachówką, klasyczny brąz czy jego odcienie. Asortyment naszego sklepu zawiera także produkty o bardzo żywych kolorach - żółć czy głęboki błękit. To wyjątkowe i rzadziej stosowane kolory, jednak równie chętnie wybierane. Świetnie sprawdzą się do oznaczenia budynku w sposób charakterystyczny, aby był on z daleka widoczny. Do zabezpieczenia przed działaniem czynników zewnętrznych swojego dachu możesz użyć także farby Śnieżki do dachu w kolorze czarnym. Pamiętaj jednak, że czerń będzie się mocno nagrzewać. Jeśli więc masz poddasze użytkowe i nie masz w domu klimatyzacji, latem w górnych kondygnacjach budynku może być niekomfortowo. Czarna farba do dachu na rdzę przyda się jednak do odświeżenia blachy czy blachodachówki na garażu, szopie, a nawet stodole, jeśli zależy Ci na jej dobrym wyglądzie.
A jeśli planujesz pomalować dach samodzielnie, to sprawdź również nasze akcesoria malarskie, gdzie znajdziesz kratki, kuwety, wałki i pędzle malarskie. U nas kupisz wszystko, co potrzebne do ręcznego malowania. Zapraszamy.
RozwińZwiń

Filtry

PLN -PLN
Statusy
Zastosowanie
Kolorystyka
Wykończenie
Zakres pojemności
VIVERTO ©2024. Wszelkie prawa zastrzeżone