0

Poziomice i łaty

(11 produktów)

Precyzja podczas prac budowlanych i remontowych odgrywa kluczową rolę. Ściany powinny „trzymać” pion, podłogi poziom, a pozostałe powierzchnie – odpowiednie wymiary. Planujesz rozpoczęcie pracy? W takim razie nie zapomnij o zakupie poziomicy. To narzędzie niezbędne do wymierzenia równych powierzchni, dlatego sprawdzi się także w życiu codziennym, podczas wieszania obrazów, karniszy, lamp. Zobacz naszą ofertę, w której znajdziesz poziomice i łaty od sprawdzonych, światowych marek. Zapraszamy!

Poziomica łata – 3 m, 5 m, 2 m

Podstawowym zastosowaniem poziomic jest wyznaczenie pionów oraz poziomów. To narzędzia niezbędne podczas budowy, remontów, a także codziennych prac, mających na celu odświeżenie wyglądu wnętrz i zewnętrznego otoczenia. Z pomocą poziomicy z łatwością ułożysz kafelki, położysz panele i wyrównasz półki znajdujące się w Twojej szafie.

Poziomice zaliczane są do podstawowych przyrządów pomiarowych. Mają linearną budowę, a ich powierzchnię uzupełniają libelle rurkowe, czyli zamknięte ampułki, w których wnętrzu znajduje się pęcherzyk gazu (najczęściej powietrza). W zależności od rodzaju poziomicy, na jej powierzchni występuje jedna lub kilka libelli, które mają zwiększyć dokładność pomiaru. Co ważne, nazwy poziomica używa się także do nowoczesnych, laserowych urządzeń pomiarowych. Te, działają często na tej samej zasadzie, co narzędzia ręczne, z tą różnicą, że pion i poziom wyznaczane są za pomocą wiązki światła.

W naszej ofercie znajdziesz klasyczne poziomice 200 cm, a także nieco krótsze, takie, jak na przykład Poziomica Czerwona 80 cm, Goldmurit. W zależności od wielkości wyznaczonej powierzchni możesz więc wybrać narzędzie, które spełni Twoje oczekiwania.

Łaty murarskie – do precyzyjnych pomiarów

Chociaż z pozoru łata murarska zdaje się być tym samym, co poziomica, to narzędzia te dzieli wiele. Przede wszystkim narzędzia te w większości przypadków są znacznie dłuższe od klasycznych, podstawowych poziomic. Dodatkowo są to przyrządy znacznie dokładniejsze w pomiarach – margines różnicy w ich przypadku wynosi zaledwie 1 mm. Poziomica łata 2 m zatem znacznie lepiej poradzi sobie z precyzyjnym wyznaczeniem pomiaru od klasycznej poziomicy.

Łaty, ze względu na zastosowanie możemy podzielić na trzy kategorie:

  • Łaty tynkarskie, to narzędzia wykonana z odpornych materiałów wysokiej jakości. Przyrządy te są często używane do wyrównywania gładzi tynkowych, które decydują o równej, estetycznej powierzchni ścian i sufitów.
  • Łaty murarskie – mają wygląd klasycznej listwy, którą wzbogacają specjalne uchwyty w postaci haków, służące do przymocowania narzędzia do powierzchni pionowych.
  • Łaty trapezowe charakteryzuje ścięta z jednej strony powierzchnia. Dzięki niej zbierzesz nadmiar materiałów: gładzi, tynku, bez konieczności sięgania po kolejne narzędzia.

Łata tynkarska z poziomicą, a także łaty murarskie i trapezowe są dostępne w różnych wymiarach i szerokościach. Od podstawowych, 2-metrowych, po profesjonalne, których długość osiąga nawet 4 lub 5 metrów. Zobacz naszą ofertę.

Łata, poziomica i narzędzia pomiarowe – na co zwrócić uwagę podczas ich wyboru?

Zarówno w przypadku łat, jak i poziomic najważniejszym parametrem decydującym o zakupie narzędzia jest jego długość. Co ważne, w przypadku łat nie wpływa ona na dokładność pomiaru.

Kolejnym parametrem jest materiał wykonania przyrządu. Odpowiada on zarówno za trwałość narzędzia, ale także możliwość jego stosowania w określonych warunkach – warto pamiętać, że zaprawy i substancje używane w budownictwie mogą zawierać substancje szkodliwe dla niektórych materiałów. Również woda i wilgoć mogą negatywnie wpłynąć na wygląd i parametry użytkowe poziomicy lub łaty, dlatego dobrze, by były one wykonane z materiałów trwałych i odpornych, a także by posiadały dodatkowe wzmocnienia.

Poziomica łata 3 m — zobacz naszą ofertę

W viverto.pl stawiamy na jakość i zadowolenie naszych klientów. Poznaj marki polecane przez profesjonalistów oraz produkty, które codziennie pomagają wielu fachowcom podczas wykonywania codziennej pracy. Zapoznaj się z asortymentem działu narzędzia budowlane i zamów je w atrakcyjnej cenie w naszym sklepie internetowym.

Przeprowadź z nami remont w dobrym stylu. Zapraszamy!

RozwińZwiń

Filtry

PLN -PLN
Statusy
VIVERTO ©2024. Wszelkie prawa zastrzeżone