0

Prysznice

(1264 produktów)
Nie powiemy Ci, jaki prysznic jest najlepszy. Wszystko zależy bowiem od tego, czego od niego oczekujesz. Lubisz długie, relaksujące kąpiele pod mocnymi strumieniami wody masującymi Twoje ciało? A może zależy Ci na oszczędności zużycia wody? Niezależnie od tego, czym kierujesz się przy wyborze prysznica, u nas z pewnością znajdziesz coś dla siebie. Prysznice, deszczownice oraz zestawy – rozejrzyj się i znajdź model idealny dla siebie!
Kolumna Natryskowa Fly 2Funkcyjna Z Zestawem Natryskowym I Deszczownicą 250 mm Chrom 0401202CHR Emporia
Promocja-15%Darmowa dostawa
Kolumna Natryskowa Teo 2Funkcyjna Z Zestawem Natryskowym I Deszczownicą 300x200 mm Chrom 020110CHR Emporia
Promocja-15%Darmowa dostawa
Kolumna Natryskowa Teo 2Funkcyjna Z Zestawem Natryskowym i Deszczownicą 300x200 mm Gun Metal 020110BN Emporia
Promocja-15%Darmowa dostawa
Zestaw Prysznicowy PI Czarny Mat AREX.1281BL Excellent
Promocja
Zestaw Prysznicowy Rain Pi Chrom 91153 cm Excellent
Promocja
Zestaw Natryskowy New Tempesta 2 Strumienie 27926001 Grohe
Super cena
Zestaw Prysznicowy PI Czarny AREX.SET.1245BL Excellent
Promocja
Zestaw Natryskowy PI Złoty AREX.1281GL Excellent
Promocja

Prysznic – jaki być powinien?

Mały, duży, a nawet z dwiema słuchawkami; na drążku, z deszczownicą, ścienny, podtynkowy… Możliwości jest sporo, warto więc się dobrze zastanowić, jaki prysznic najlepiej sprawdzi się w danej łazience, bo przecież korzystamy z niego codziennie!

A wybór wcale nie jest taki prosty, bo w supermarketach, salonach łazienkowych i sklepach internetowych znajdziemy setki różnych typów i modeli słuchawek prysznicowych. Jedne w nowoczesnym, minimalistycznym stylu, drugie jakby z innej epoki – w klimacie retro. Poza kwestiami wizualnymi, różnorodność względem innych aspektów także jest ogromna. Jak więc wybrać prysznic idealny? Jak sprawić, by wpasował się do klimatu łazienki?

Wygląd i styl

To podstawowa rzecz, na którą zazwyczaj najpierw zwracamy uwagę. Dla większości jest to główne kryterium wyboru, choć to raczej użytecznością i jakością wykonania powinniśmy się kierować. Prysznic powinien być dopasowany do stylu łazienki tak, by wszystko było spójne.

Jeśli łazienka urządzona jest w nowoczesnym stylu, najlepiej sprawdzi się prysznic o niestandardowych kształtach, z eleganckim wykończeniem. Do tego typu wnętrz wpasują się prysznice montowane podtynkowo, ponieważ minimalizm jest w modzie! Może warto pomyśleć nad niestandardową kolorystyką? Ostatnio coraz większą furorę robią prysznice w kolorze czarnym i białym – najlepiej matowe. A może prysznic z fotokomórką? Na rynku dostępne są nawet prysznice z elektronicznym sterowaniem!

Obecne prysznice łazienkowe naprawdę nie muszą przypominać już słuchawek telefonicznych. Wybór jest ogromny, a różne wzory i kształty proponowane przez producentów mogą przyprawić o zawrót głowy!

Oszczędność wody

Kupując baterię prysznicową, ważną kwestią powinien być przepływ wody. Prysznic bierzemy codziennie, a czasem nawet kilka razy dziennie. Biorąc pod uwagę fakt, że z prysznica może korzystać kilkoro domowników, oszczędności związane ze zużyciem wody to kwestia warta przemyślenia. Na rynku dostępne są słuchawki z ograniczeniem przepływu nawet do 6 litrów na minutę, podczas gdy przy użyciu tradycyjnych słuchawek zużycie wynosi nawet do 15 litrów na minutę! Różnica jest ogromna, zatem jeśli ktoś kieruje się oszczędnością wody i pieniędzy – powinien zwrócić szczególną uwagę na ten właśnie aspekt.

Prysznice – deszczownice

Prysznic w formie deszczownicy jest rozwiązaniem niezwykle wygodnym. Każdy, kto kocha relaks pod prysznicem, pokocha też deszczownicę. Z jej pomocą zwykła kabina prysznicowa może stać się wyjątkową strefą odpoczynku. Gorące strumienie wody obejmujące dużą powierzchnię będą doskonale masować ciało po ciężkim dniu pracy, a ich rodzaj i siłę można regulować! Deszczownicę montuje się na specjalnym wysięgniku (z regulacją wysokości) lub bezpośrednio na ścianie lub nawet na suficie. Jej ciekawy wygląd sprawia, że łazienka nabiera niepowtarzalnego charakteru.

Na co zwrócić szczególną uwagę przy zakupie?

Pierwszy element to głowica, która w dużej mierze decyduje o jakości prysznica. Odpowiada ona za regulację, a także mieszanie zimnej i ciepłej wody. W niektórych głowicach znajdziemy sitka, które odpowiadają za tłumienie szumu wody, przez co prysznic generuje mniej hałasu. W przypadku głowicy warto zwrócić uwagę także na jej średnicę, bo od niej zależeć będzie wielkość strumienia wody.

W przypadku baterii znaczenie ma też waga. I wbrew temu, co może się wydawać, w tym wypadku warto wybierać prysznice cięższe. Prawda jest taka, że im bateria cięższa , tym zazwyczaj szczelniejsza i bardziej trwała.
Dla ceniących sobie komfort, doskonałym rozwiązaniem będzie termostat. Zamontowany w baterii prysznicowej sprawi, że nigdy nie poparzymy się pod prysznicem i bez obaw będziemy mogli odkręcić wodę. Termostat to więc nie tylko wygoda użytkowania, ale także bezpieczeństwo.

RozwińZwiń

Filtry

PLN -PLN
Statusy
Rodzaj
Kolorystyka
Wersja baterii
Rodzaj regulacji
Wylewka
Wykończenie
VIVERTO ©2024. Wszelkie prawa zastrzeżone