Baterie prysznicowe podtynkowe

Minimalistyczne piękno tworzone zgodnie z zasadą, że wszystko, co nie zdobi powinno być ukryte w ścianie oraz wygoda i komfort użytkowania – to główne powody, dla których Klienci wybierają prysznicowe baterie podtynkowe. Design i prostota, którymi wiele osób kieruje się podczas urządzania łazienki mogą znajdować się bowiem także pod prysznicem! Zobacz sam – sprawdź nasze baterie podtynkowe i wybierz coś dla siebie!
Bateria Wannowa Suit U Podtynkowa A42286EXP VITRA
Darmowa dostawa

Bateria prysznicowa podtynkowa – minimalizm pod prysznicem

Bateria podtynkowa prysznicowa to szczególny rodzaj armatury łazienkowej przeznaczonej do kabin prysznicowych. Podczas, gdy cały mechanizm baterii natynkowych widoczny jest z zewnątrz, tak w tym wypadku dostrzec można jedynie elementy sterujące wodą oraz słuchawkę prysznicową. I choć baterie podtynkowe to rozwiązanie droższe, ale dużo bardziej estetyczne oraz coraz chętniej wybierane przez klientów.

Bateria prysznicowa podtynkowa czy natynkowa? – to pytanie zadawane jest niezwykle często, dlatego postaramy się znaleźć na nie odpowiedź!

Zalety podtynkowej baterii prysznicowej

1. Mechanizm ukryty w ścianie

Główna zaleta baterii podtynkowej to ukryty w ścianie mechanizm, dzięki któremu, baterie te są dużo bardziej estetyczne, a co za tym idzie coraz chętniej wybierane do naszych domów. Podtynkowa bateria prysznicowa spodoba się przede wszystkim fanom minimalizmu, a także nowoczesnego designu. Co więcej, nada się praktycznie do każdego eleganckiego wnętrza. Jeśli chodzi o powierzchnię łazienki, bez trudu odnajdzie się w niewielkich pomieszczeniach, gdzie najbardziej liczy się oszczędność miejsca!

Podobnie, jak w innych typach armatury łazienkowej, także baterie podtynkowe mogą być jednouchwytowe (z mieszaczem ciepłej i zimnej wody) lub dwuuchwytowe (z charakterystycznymi kurkami lub bardziej nowoczesnymi regulatorami).

2. Łatwość w utrzymaniu czystości

Dzięki ukryciu we wnętrzu ściany większości baterii, łatwiejsze staje się także dbanie o porządek w łazience – osad z mydła czy inne zabrudzenia gromadzą się jedynie na elementach wystających na zewnątrz. Co więcej, wszystkie zabudowane części nie są narażone na uszkodzenia mechaniczne czy działanie wody.

3.Oszczędność miejsca

Niewątpliwą zaletą podtynkowej baterii prysznicowej jest także oszczędność miejsca w łazience. Baterie montowane wewnątrz ściany zajmują zdecydowanie mniej powierzchni niż standardowa armatura natynkowa. Właśnie dlatego, baterie podtynkowe doskonale sprawdzają się w małych łazienkach, gdzie każdy centymetr ma znaczenie.

Wady podtynkowej baterii prysznicowej

1. Czasochłonny montaż

Wadą podtynkowej baterii prysznicowej jest nieco bardziej skomplikowany i czasochłonny montaż. Instalacja wymaga wcześniejszego przygotowania ściany, polegającego na wywierceniu odpowiednio dużych otworów.

2. Utrudniony dostęp do baterii w razie awarii

Z racji tego, że część instalacji podtynkowej ukryta jest w ścianie, w razie ewentualnej awarii, dostęp do uszkodzonego elementu może być utrudniony. Aby zapobiec takiej sytuacji, jeszcze podczas montażu warto zadbać o dostęp do korpusu w postaci odpowiednio przymocowanej płytki.

3. Wysoka cena

Decydując się na instalację armatury podtynkowej należy zdawać sobie sprawę, że wymaga ona stosunkowo dużych nakładów finansowych. Co prawda, ceny te nie są już tak wysokie, jak jeszcze kilka lat temu, ale nadal nie wszyscy mają możliwość, aby zastosować to nowoczesne rozwiązanie w swojej łazience.

Baterie prysznicowe: jakość ma tu szczególne znaczenie

Jakość zawsze powinna mieć znaczenie, jednak przy wyborze jakiejkolwiek baterii podtynkowej jest ona jeszcze bardziej istotna niż zwykle. Wynika to z faktu, że dostęp do mechanizmu takiej baterii jest znacznie utrudniony, co w przypadku wystąpienia awarii może powodować jeszcze większe problemy. W niektórych wypadkach, naprawa uszkodzonego elementu może wiązać się z uszkodzeniem okładzin ściennych i sufitowych. Warto więc wybrać taką baterię, która zagwarantuje niezawodne działanie na długie lata.

Przy zakupie armatury podtynkowej należy zwrócić uwagę przede wszystkim na materiał, z którego została ona wykonana. Zdecydowanie najtrwalszym rozwiązaniem jest bateria mosiężna, która dodatkowo wyposażona jest z głowice ceramiczne regulujące strumień wody. Montaż takiej armatury zminimalizuje ryzyko nieprzewidzianych awarii.

Tym, czym z pewnością nie należy kierować się przy wyborze baterii podtynkowej, jest wyłącznie niska cena. Oszczędzanie na armaturze prysznicowej jest bardzo ryzykownym pomysłem i w przyszłości może poważnie obciążyć domowy budżet.

Jeżeli szukasz baterii najwyższej jakości, zapoznaj się z asortymentem naszego sklepu internetowego Viverto i zamów armaturę, która spełni wszystkie Twoje oczekiwania. Wśród oferty różnych producentów, szczególnie polecamy baterie prysznicowe podtynkowe Grohe oraz Hansgrohe, które prócz jakości, wyróżnia także niebanalny design.

Te opcje warto mieć!

Jeżeli kupując baterię chcemy zdecydować się na dodatkowe opcje, warto pomyśleć zwłaszcza o tych dwóch: termostat oraz deszczownica. Dlaczego? Bateria prysznicowa podtynkowa z termostatem to gwarancja bezpieczeństwa – możemy mieć pewność, że nie poparzymy się wchodząc pod prysznic, a każda kąpiel stanie się przyjemnością. To niezwykle istotne w przypadku, gdy domownikami są osoby starsze oraz dzieci, ale tak naprawdę sprawdzi się w każdej łazience. Kto bowiem nie chciałby mieć gwarancji, że odkręcając wodę nie czeka go nieprzyjemne zaskoczenie?

Bateria prysznicowa z deszczownicą, to z kolei rozwiązanie pozwalające zmienić kabinę w strefę relaksu. Delikatny masaż oraz całe ciało w strumieniach gorącej wody to główne plusy, jakie otrzymamy dzięki deszczownicy! I wcale nie potrzebujemy wanny, by móc odpocząć po ciężkim dniu pracy!

Na koniec przypominamy – decydując się na zakup baterii prysznicowej podtynkowej pamiętajmy, żeby wybrać model o odpowiedniej jakości, ponieważ w wypadku usterki elementów zamontowanych w ścianie mogą czekać nas naprawdę spore koszty związane z naprawą. Dlatego warto wybrać pewny sklep, w którym dostępne są jedynie produkty renomowanych producentów. Zapraszamy na zakupy w Viverto.pl!

RozwińZwiń

Filtry

PLN -PLN
Statusy
Pomieszczenie
Rodzaj regulacji
Wersja baterii
Rodzaj
Kraj pochodzenia

VIVERTO ©2017. Wszelkie prawa zastrzeżone