0

Szpachle do drewna

(12 produktów)

W tej kategorii znajdziesz szpachle do drewna, czyli produkty, dzięki którym wypełnisz drobne ubytki powierzchni, wyrównasz ją i naprawisz. Znajdziesz je w wielu kolorach, odpowiadających najpopularniejszym barwom naturalnego surowca. Sprawdź naszą ofertę i postaw na profesjonalne marki. Zapraszamy!

Szpachla do drewna – w jakim celu jest stosowana?

To produkty naprawcze, których zadaniem jest wypełnianie szczelin oraz drobnych ubytków. Mogą jednak być także wykorzystywane jako warstwa podkładowa, która wyrównuje powierzchnie przed malowaniem. Dzięki jej zastosowaniu drewno zachowa na dłużej swoją trwałość i właściwości, a do tego nie utraci walorów estetycznych. Profesjonalna szpachla do drewna to produkt niezbędny w warsztatach stolarskich, podczas renowacji, w meblarstwie, modelarstwie oraz pracach DIY. Warto jednak zakupić ją także do domu, tak, aby w trakcie wystąpienia uszkodzeń drewna mieć ją zawsze pod ręką.

Szpachlówka do drewna – rodzaje i zastosowanie

Drewno to materiał używany zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. W przestrzeniach tych panują różne warunki oraz różne zagrożenia dla naturalnego surowca. Z tego względu, podczas wyboru środków do drewna należy zwrócić uwagę, gdzie znajduje się przeznaczona do renowacji powierzchnia. Wielu producentów rozróżnia produkty zewnętrznego i wewnętrznego zastosowania, jednak na rynku są także dostępne szpachle uniwersalne – znajdziesz je w naszym sklepie internetowym. Zobacz, na jakie właściwości zwrócić uwagę podczas wyboru produktu do renowacji.

  • Szpachla do drewna na zewnątrz

Elementy znajdujące się na zewnątrz są narażone na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych oraz czynników biologicznych. Z tego względu, szpachla do drewna zewnętrzna wybierana do ich naprawy powinna charakteryzować się odpornością na zmienną pogodę, mróz, deszcz i wilgoć, silne nasłonecznienie.

  • Szpachel do drewna wewnętrzny

Powierzchnie z drewna, znajdujące się wewnątrz budynków nie są narażone na tak wiele niekorzystnych czynników. Nie oznacza to, jednak, że do wypełniania ich ubytków można stosować dowolny środek. Podczas wyboru szpachli, warto zwrócić uwagę, czy nadaje się do użytku wewnętrznego – te o intensywnym, chemicznym zapachu mogą bowiem drażnić, a nawet szkodzić. Warto więc sięgnąć po produkty dedykowane lub te, o uniwersalnym zastosowaniu.

Szpachla do drewna kolory

Dobór odpowiedniej barwy szpachli jest bardzo ważny – zwłaszcza w przypadku drewna, które nie będzie później pokrywane środkami zawierającymi pigmenty. Co więcej, produkt odwzorowujący naturalny kolor drewna jest najczęściej dedykowany do stosowania na wskazanym gatunku drewna. Na szczęście istnieją także szpachle uniwersalne, które mogą być nakładane na powierzchnię bez względu na rodzaj drewna, z którego została ona wykonana. Te środki spotykane są najczęściej w kolorze białym lub w postaci bezbarwnej – po nałożeniu należy je pomalować zgodnie z upodobaniami.

Zobacz, po jakie kolory szpachli do drewna najczęściej sięgają nasi klienci.

Szpachla do drewna biała

Tak, jak wspomnieliśmy, jest to produkt uniwersalny, który można stosować niemal na każdym gatunku drewna. Co ciekawe, wyroby te nie muszą mieć odcienia idealnej bieli – można je spotkać także w postaci beżowej i écru. W naszej ofercie znajdziesz na przykład białą szpachlę do drewna Vidaron H01, którą możesz użyć na zewnątrz oraz wewnątrz budynków.

Szpachla do drewna dąb

Drewno dębowe jest chętnie wykorzystywane w aranżacjach. To surowiec ciężki, trwały i odporny na uszkodzenia. Ponadto charakteryzuje się pięknym, naturalnym obliczem. Niestety, podczas użytkowania, jak każdy inny materiał, może ulec uszkodzeniu. Do wypełnienia ubytków w drewnie dębowym polecamy szpachlę do drewna H09 Vidaron, której kolorystyka jest zbliżona do barwy dębiny.

Szpachla do drewna sosna

Drewno sosnowe stosuje się do produkcji okien, podłóg, stolarki otworowej, a także elementów konstrukcji. To materiał szeroko wykorzystywany wewnątrz i na zewnątrz budynków. W naszej ofercie nie mogło więc zabraknąć szpachli naprawczej do drewna, która imituje barwę tego surowca. To Vidaron H06 Sosna – produkt, z którym wykonasz renowację wielu powierzchni.

Szpachlowanie drewna – postaw na profesjonalne produkty

W viverto.pl prezentujemy Ci wyroby marek, po które sięgają fachowcy oraz klienci indywidualni. Nasze doświadczenie oraz współpraca z wieloma producentami pozwoliły nam zaoferować Ci jakościowe produkty w atrakcyjnej cenie. To szeroki wybór szpachli do drewna Vidaron oraz innych środków do drewna. Zobacz!

RozwińZwiń

Filtry

PLN -PLN
Statusy
Zastosowanie
Kolorystyka
Zakres pojemności
VIVERTO ©2024. Wszelkie prawa zastrzeżone