0

Wałki malarskie i akcesoria

(208 produktów)

Chcesz pomalować wybraną powierzchnię szybko i wygodnie? Wałki malarskie i akcesoria z pewnością Ci w tym pomogą! Tego typu narzędzia malarskie stanowią doskonały sposób na profesjonalne nałożenie farby czy lakieru, nawet wtedy, gdy jest to Twoja pierwsza przygoda z malowaniem. W asortymencie Viverto.pl znajdziesz różnego rodzaju wałki malarskie, dedykowane do malowania i dekorowania rozmaitych powierzchni i elementów. Zapraszamy!

Wałek Moltoflok 5 cm Prosty ProSto

Wałek Moltoflok 5 cm Prosty Pro-Sto

4.89PLN / szt
W MAGAZYNIE
Wałek Moltopren 5 cm Prosty ProSto

Wałek Moltopren 5 cm Prosty Pro-Sto

1.88PLN / szt
W MAGAZYNIE
Rączka Hardy 25 cm 0140110825K

Rączka Hardy 25 cm 0140-110825K

8.50PLN / szt
W MAGAZYNIE

Wałki malarskie profesjonalne

W kategorii wałki malarskie i akcesoria w sklepie Viverto.pl dostępne są narzędzia malarskie, dzięki którym nakładanie farby staje się o wiele prostsze, szybsze i przyjemniejsze. Wszystko dlatego, że wałki do malowania pozwalają na osiągnięcie niezwykle precyzyjnych efektów, bez zbytniego wysiłku. Natomiast ich szeroki wybór, który obejmuje wałki malarskie o różnych rozmiarach, rodzajach poszycia, a nawet kształtach (wałek malarski okrągły do malowania narożników), pozwala na ich zastosowanie do malowania praktycznie każdego rodzaju powierzchni, każdym typem farby, lakieru do drewna czy oleju.

Oprócz zestawów obejmujących wałeczek do malowania z rączką oferujemy także wałki malarskie w postaci oddzielnych wkładów malarskich. W naszym asortymencie znajdziesz także niezwykle bogaty wybór uchwytów do wałków oraz kijów teleskopowych, za pomocą których pomalujesz sufit czy inne elementy znajdujące się na większej wysokości. A w kategorii produktowej kuwety i kratki malarskie zaopatrzysz się w rynienki do nakładania i odsączania farby.

Jaki wałek do farby lateksowej, czyli rodzaje poszycia

Jeśli chcesz, aby efekty malowania były idealne, musisz zadbać o to, aby wałek do malowania ścian był w pełni dopasowany do rodzaju ich powierzchni oraz typu farby, jakiej zamierzasz użyć. W tym przypadku znaczenie ma rodzaj poszycia wałka, określany także jako runo. I tutaj tak jak i pędzle malarskie, tak i wałki mogą być wykonane z runa naturalnego (np. welur lub wełna) lub syntetycznego, o różnej długości. Wałki naturalne doskonale sprawdzają się przy farbach rozpuszczalnikowych, natomiast wałki wykonane z runa syntetycznego mogą być bez problemu używane z farbami wodorozcieńczalnymi - przy czym wałek do farby lateksowej może tak naprawdę mieć jeden, jak i drugi rodzaj poszycia.

Wałki do malowania - rozmiary i grubość runa

Na rynku dostępnych jest wiele rozmiarów wałków malarskich, dzięki czemu możesz za ich pomocą pomalować zarówno duże powierzchnie, jak i te mniejsze np. ramy okienne, balustrady czy inne elementy wyposażenia. Im większą powierzchnię chcesz pomalować, tym szerszy wałek musisz wybrać. Znaczenie ma także grubość runa rolki malarskiej. W tym przypadku chodzi przede wszystkim o to, jaką powierzchnię będziesz malować. Jeśli jest ona gładka, to należy wybrać wałek malarski o krótkim runie, natomiast w przypadku nierównych i chropowatych powierzchni zastosowanie znajdują wałki malarskie z długim włosiem. Tutaj warto trzymać się zasady, że im bardziej nierówna powierzchnia, tym runo powinno być dłuższe, aby farba została rozprowadzona do wszystkich szczelin i zakamarków.

Wałek do malowania niekapiący

Jednym z nowoczesnych rozwiązań w kwestii narzędzi malarskich jest wałek do malowania niekapiący. Jego konstrukcja niemalże całkowicie niweluje straty farby i jeszcze bardziej ułatwia malowanie. W sprzedaży dostępne są wałki niekapiące, gdzie farbę nakłada się poprzez wlanie jej bezpośrednio do środka rolki.

Wałek malarski dekoracyjny i nie tylko!

Warto zaznaczyć, że wałki do malowania to nowoczesny sprzęt malarski o zróżnicowanym stopniu przeznaczenia. W ofercie Viverto.pl znajdziesz zarówno wałek malarski dekoracyjny, jak i wałek do docinania sufitu, który posiada wbudowaną blokadę, umożliwiającą estetyczne i równe oddzielenie dwóch kolorów. Co istotne, w naszym sklepie kupisz także inne narzędzia malarskie, takie jak taśmy malarskie czy folie i osłony malarskie. W ten sposób możesz skompletować wszystkie niezbędne akcesoria malarskie w jednym miejscu. Zapraszamy!

RozwińZwiń

Filtry

PLN -PLN
Statusy
Kolorystyka
VIVERTO ©2024. Wszelkie prawa zastrzeżone