0

Węże prysznicowe

(74 produktów)
Wąż prysznicowy to właściwie najmniej interesujący element całego zestawu prysznicowego, a jednak niezwykle istotny, jeśli zależy nam na komforcie użytkowania i braku konieczności wymiany części w krótkim czasie po zakupie. Wąż musi być solidny i trwały, dlatego w Viverto.pl oferujemy jedynie produkty najwyższej jakości. Znajdziesz u nas węże metalowe, metalizowane, dłuższe i krótsze. Sprawdź poniżej!

Jak kupić dobry wąż prysznicowy?

Wąż do prysznica to rzecz, nad którą raczej długo się nie zastanawiamy. Jest, bo być musi. To po prostu niezbędny element zestawu prysznicowego, który pozwala nam wziąć prysznic. Paradoksalnie, z tego samego powodu wskazane jest, by nad jego wyborem jednak dobrze się zastanowić. Niezależnie bowiem od tego czy zamontujemy go w wannie czy w kabinie prysznicowej, powinien być dobrej jakości, by zbyt szybko się nie zużył.
To, w jaki sposób wykonany jest wąż, ma kluczowe znaczenie jeśli chodzi o trwałość. Wąż do prysznica może bowiem być skonstruowany w oplocie metalowym lub wykonany w całości z tworzyw sztucznych. Cena węża prysznicowego metalowego będzie wyższa, ponieważ taki wąż jest dużo trwalszy i ładniejszy.

Wąż z PCV

Może być barwiony praktycznie na każdy kolor, jednak najczęściej spotyka się węże szare, srebrne (imitujące metalowe) oraz czarne. W wypadku węży do prysznica z tworzywa sztucznego, na rynku dostępne są opcje z dodatkowym wzmocnieniem wykonanym ze specjalnie splecionych włókien, które zatapia się w ściankach tworzywa. Zabieg ten sprawia, że wąż jest trwalszy i bardziej odporny na zmiany ciśnienia wody. Wężyki do prysznica z tego typu wzmocnieniem najczęściej spotyka się w srebrnym kolorze. Największą zaletą węży wykonanych z tworzyw sztucznych jest możliwość doboru dowolnego koloru. Wąż do słuchawki prysznicowej z PCV charakteryzuje się także miękką i gładką powierzchnią, co z kolei sprawia, że nie rysuje on wrażliwych powierzchni, jak np. akrylowej wanny. Wadą jest wygląd, który w porównaniu do węży metalowych może pozostawiać wiele do życzenia.

Węże w oplocie metalowym

Charakteryzują się tym, że ich budowa wzmocniona jest specjalnymi metalowymi elementami, dzięki czemu trudno je uszkodzić. W porównaniu do węży z tworzywa sztucznego, te są dużo bardziej odporne na uszkodzenia mechaniczne, a także na wysokie ciśnienie wody. W środku, pod oplotem, znajduje się konstrukcja z plastikowych, silikonowych lub gumowych rurek. Sam oplot zaś, stworzony jest z metalu, stali lub mosiądzu. Może być pojedynczy lub podwójny. Oczywiście podwójny lepiej zabezpiecza węża, jednak niezależnie od tego czy będzie to oplot pojedynczy czy podwójny – i tak w większości przypadków będzie trwalszy od węży z PCV, dlatego warto zastanowić się nad jego zakupem. Wśród znanych i cenionych marek, można znaleźć tego typu węże w rozsądnej cenie. Np. cena węża prysznicowego Grohe w oplocie metalowym wynosi około 120zł.
Wybór może być trudny, dlatego jeśli pojawiają się wątpliwości, jaki wąż prysznicowy kupić, zawsze warto poprosić o radę ekspertów. W razie pytań prosimy o kontakt – chętnie pomożemy!

RozwińZwiń

Filtry

PLN -PLN
Statusy
Rodzaj
Kolorystyka
Wylewka
Wykończenie
VIVERTO ©2023. Wszelkie prawa zastrzeżone