0
Zaprawa Do Fugowania Classic Grafit 7kg Stegu
Producent:
Stegu
Cena:38,05PLN / szt
Cena za 1 kg - 5,44 PLN
Dostępność:W MAGAZYNIE Produkt dostępny na naszych magazynach. Wyślemy go najszybciej jak to możliwe. Dotyczy płatności przy odbiorze i szybkiej płatności on-line. Przy przelewie, wysyłamy po zaksięgowaniu płatności.
ILOŚĆ:
Do listy życzeń

Classic Grafit 7kg Stegu Zaprawa Do Fugowania

Uniwersalna zaprawa do spionowania Classic Grafit marki Stegu to produkt o zwiększonej przyczepności i elastyczności. Wyrób ten nadaje się do klejenia klinkieru, elewacyjnych płytek klinkierowych, płytek betonowych (kamień dekoracyjny) oraz gipsowych. Można go stosować na każdą nośną, stabilną powierzchnię, a także na podłoże trudne na przykład płyty wiórowe, tworzywa oraz stal nierdzewna. Jest to produkt mrozoodporny i wodoodporny, dlatego można go używać na zewnątrz i wewnątrz pomieszczeń (na ścianach działowych z betonu, cegły i płyt karton-gips).

Classic Grafit 7kg Stegu – użycie:

Przed przystąpieniem do spoinowania musimy upewnić się, że spoiwo klinkieru lub płytek jest suche (2-3 tygodnie od zakończenia prac montażowych). Następnie należy usunąć wszystkie pozostałe i odstające resztki oraz zalegający pył i kurz w spoinach.

Przygotowanie zaprawy:

Zaprawę należy rozrabiać w porcjach do 2 kg w czystym wiadrze przy pomocy mieszadła, dolewając kilkakrotnie wodę. Mieszamy do momentu powstania jednolitej wilgotnej masy (zaprawa musi mieć konsystencję wilgotnego piasku i nie może kleić się do dłoni, wykonana z niej kulka po lekkim uderzeniu musi się rozpadać). Nie należy rozrabiać zaprawy więcej niż na 10+15 min pracy.

Spoinowanie:

Przy pomocy spoinówki (odpowiedniej szerokości) równomiernie wciskamy zaprawę, mocno ją dociskając, a następnie jednostajnym pociągnięciem ją wygładzamy. Spoiny pionowe można wykańczać spoinówką krótką (nie należy wygładzać zaprawy kilkakrotnie, ponieważ istnieje możliwość wystąpienia szklanego połysku). Po dokładnym związaniu spoiny resztki zaprawy można usunąć przy pomocy szczotki (zmiotki). Podczas prac i przez ok. 48 godzin po ich zakończeniu ściana musi być osłonięta przed zbyt silnym słońcem, deszczem i wiatrem. Przy ewentualnym zabrudzeniu płytek, niedopuszczalne jest czyszczenie elewacji wilgotną gąbką lub szmatką. Ewentualne powstawanie wykwitów nie jest wadą produktu, lecz rzeczą naturalną zanikającą do dwóch lat.

Narzędzia:

Spoinówki, tacka z blachy płaska lub wygięta, mieszadło, wiadro, rękawice. Przed rozpoczęciem prac narzędzia muszą być czyste.

Zalecenia:

  • Dodawanie różnych ilości wody do tej samej ilości zaprawy może powodować różnice w kolorach. Zbyt mokra zaprawa, brudne narzędzia mogą spowodować wykwit oraz trwałe zabrudzenie elewacji. Nie należy używać zaprawy, która opadnie podczas fugowania na podłoże (wpłynie to ujemnie na wygląd i wytrzymałość spoiny).
  • Niebrudząca zaprawa do murowania zawiera cement i po zmieszaniu z wodą ma odczyn alkaiczny. Chronić naskórek i oczy.
  • W przypadku kontaktu z oczami płukać je obficie wodą a w przypadku zaczerwienienia skontaktować się z lekarzem.
  • Przechowywać daleko od dzieci. Nie wdychać pyłu.

Składowanie:

Zaprawę do fugowania należy składować w nieuszkodzonych opakowaniach, w suchym miejscu. Okres gwarancji wynosi 12 miesięcy od daty produkcji podanej na opakowaniu.

Wydajność:

Do 2,5 m2 z opakowania. Wydajność uzależniona jest od rodzaju fugowanych elementów oraz od szerokości i głębokości spoiny np.: klinkier o szerokości spoiny 10 mm i głębokości 6 mm – ok. 2 m2 /7 kg zaprawy, płytka gipsowa do wnętrz (np. Rodos) – ok. 1,5 m2/7 kg zaprawy.

Kolorystyka:

– biały

– beżowy

– szary

– grafitowy

Kod producenta:ST-F-F07-004-TH
Rodzaj:Fuga
Kolorystyka:Szary
Mrozoodporność:Tak
Pojemność:7 Kg
Wydajność:2 - 3 kg/m2
Zastosowanie:Wewnętrzne, Zewnętrzne

Dodaj własną opinię

0.00 / 5 (0 głosów)
VIVERTO ©2024. Wszelkie prawa zastrzeżone