Baterie kuchenne stojące

Jeśli szukasz stojącej baterii kuchennej, która będzie zarówno praktyczna, jak i piękna – jesteś pod dobrym adresem! W Viverto.pl znajdziesz bowiem jedynie modele z oferty renomowanych producentów, takich jak Grohe, Hansgrohe, Tres, M&Z czy Trend. Zachwycając niebanalną estetyką i praktycznymi rozwiązaniami sprawią, że Twoje codzienne czynności w kuchni będą o wiele przyjemniejsze. Sprawdź, co dla Ciebie mamy!
Bateria Kuchenna Eurosmart New 33281002 Grohe

259.00PLN / szt
5.00(2)
W MAGAZYNIE
Bateria Kuchenna KTre 141002  M&Z
Darmowa dostawa

Stojące baterie kuchenne – wygoda przede wszystkim

Bateria kuchenna to bardzo ważny element w każdym domu. Ze zlewozmywaka korzystamy nawet kilkadziesiąt razy dziennie, dlatego tak istotną kwestią jest odpowiedni dobór armatury kuchennej. Wśród kranów do kuchni znajdziemy baterie montowane w ścianie oraz sztorcowe (stojące). Pierwsze – znane ze starego budownictwa coraz częściej zastępowane są przez te drugie, które są po prostu dużo bardziej praktyczne. Dlaczego?

Zalety stojących baterii kuchennych

Baterie sztorcowe zdecydowanie przeważają w ofercie producentów. Nie ma się co dziwić – większość zlewozmywaków tworzonych jest z fabrycznie przygotowanym miejscem pod baterię stojącą (specjalnie wycięty otwór, w który wsadza się armaturę), przez co z łatwością można wybrać odpowiedni model. Innym sposobem na montaż stojącej armatury kuchennej jest umiejscowienie jej przy krawędzi zlewozmywaka – w blacie. W obu przypadkach instalacja wodna doprowadzana jest od spodu, a wszystkie połączenia w postaci miedzianych rurek lub elastycznych wężyków schowane są w szafce pod zlewem, dzięki czemu nie wpływają negatywnie na wygląd kuchni. Ważną zaletą stojących baterii zlewozmywakowych jest fakt, że w razie ewentualnej awarii czy chęci zmiany baterii, dużo łatwiej jest ją wymienić lub naprawić. Cena baterii zlewozmywakowych stojących zależy między innymi od dodatkowych funkcji czy marki. Najtańsza bateria kuchenna stojąca Grohe w viverto.pl to wydatek około 300zł. Warto jednak zdecydować się na zakup armatury renomowanego producenta, ponieważ jakość baterii jest niezwykle ważna! W końcu powinny nam one służyć przez lata…

Odpowiednia wylewka

W bateriach kuchennych szczególne znaczenie ma zasięg i kształt wylewki. Wygoda podczas prac kuchennych jest istotna, dlatego wylewka powinna być dobrana w sposób, który umożliwi swobodne korzystanie ze zlewu. By tak się stało, strumień wody powinien trafiać w środek komory zlewozmywaka, a nie spływać po bocznych ściankach. Ważne jest także, by odległość od końca kranu do dna była odpowiednio duża – tak, aby bezproblemowo móc opłukać przedmioty o większych rozmiarach oraz napełnić na przykład duży garnek. Z odległością trzeba jednak uważać – gdy będzie zbyt duża, woda może się zbytnio rozchlapywać. Do zlewozmywaków dwukomorowych poleca się wylewki z szerokim kątem obrotu wokół własnej osi, dzięki czemu operowanie kranem pomiędzy jedną, a drugą komorą nie będzie stanowić większego problemu

Baterie kuchenne stojące z wyciąganą wylewką

To rozwiązanie zadowoli wszystkich, którym zależy na dużym zasięgu działania kranu. Baterie z wyciąganą wylewką znajdują się w ofercie większości producentów, a ich zastosowanie warto przemyśleć. Wąż w tego rodzaju armaturze może mieć długość nawet do 150cm, więc bez najmniejszego problemu można napełnić wiadro stojące na podłodze pod zlewozmywakiem lub garnek stojący obok na blacie. Specjalny obciążnik zamontowany w końcówce pozwoli w łatwy sposób wsunąć wąż z powrotem do kranu. W tego typu bateriach końcówka może mieć tradycyjny kształt, ale może też przypominać wyglądem baterię prysznicową – możliwości jest sporo, a wszystko zależy wyłącznie od gustu. Często w rączce baterii znajduje się także przełącznik, dzięki któremu w łatwy sposób zmienimy strumień wody na rozproszony. Krótko mówiąc – baterie z wyciąganą wylewką to bardzo praktyczne rozwiązanie!
RozwińZwiń

Filtry

PLN -PLN
Statusy
Pomieszczenie
Rodzaj
Kraj pochodzenia

VIVERTO ©2017. Wszelkie prawa zastrzeżone