Baterie kuchenne

Wybór armatury kuchennej to bardzo ważna kwestia, od której zależy codzienny komfort korzystania z kuchni. A jak wiadomo jest ona sercem każdego domu i spędzamy w niej naprawdę dużo czasu. Mycie naczyń czy przygotowywanie posiłków wiążę się z koniecznością ciągłego korzystania ze zlewu, więc warto, by bateria kuchenna była przede wszystkim praktyczna. W Viverto.pl możesz wybierać spośród wielu pięknych modeli stojących, które wręcz odmienią Twoją kuchnię! Zobacz poniżej.
Bateria Kuchenna Eurosmart New 33281002 Grohe

259.00PLN / szt
5.00(2)
W MAGAZYNIE
Bateria Kuchenna KTre 141002  M&Z
Darmowa dostawa

Baterie kuchenne

Kran kuchenny to niezwykle ważny element w każdej kuchni. Korzystamy z niego nawet kilkadziesiąt razy w ciągu dnia, dlatego też powinien spełniać wszystkie nasze oczekiwania tak, aby komfort związany z użytkowaniem był jak największy. A pod uwagę trzeba wziąć wiele kwestii…

Baterie kuchenne ścienne czy stojące?

Kwestia jest dosyć prosta, jeśli nasza kuchnia powstaje od zera. Wtedy zdecydowanie poleca się montaż baterii kuchennych stojących. To właśnie ich jest najwięcej w sprzedaży, ponieważ są najbardziej praktycznym rozwiązaniem. Montowane są w specjalnym otworze w brzegu zlewozmywaka lub w blacie, zaraz przy jego krawędzi. Większość zlewozmywaków dostępnych jest z gotowym już otworem, więc dobór odpowiedniej baterii sztorcowej nie powinien być problemem. W wypadku baterii stojących instalacja wodna doprowadzana jest od dołu, a wszelkie podłączania (miedziane rurki lub elastyczne wężyki) schowane są w szafce pod zlewem.
Jeśli jednak nie szukamy baterii do nowo urządzanej kuchni, a tylko planujemy niewielki remont – bez zmian w instalacji wodnej – może okazać się, że konieczne będzie użycie baterii ściennej. Tego typu kran do kuchni montuje się bezpośrednio do instalacji wodnej nad zlewem. Standardowy rozstaw końcówek kranu to 15cm, bo zazwyczaj o taką odległość są od siebie oddalone rury doprowadzające ciepłą oraz zimną wodę. Nieznaczne odchylenia w rozstawie da się łatwo skorygować dzięki specjalnemu typowi mocowania, dlatego nie ma się co martwić o problemy z przyłączem do starej instalacji.

Jeden lub dwa uchwyty

Podobnie, jak w wypadku baterii umywalkowych, tak i krany kuchenne mogą być jedno lub dwuuchwytowe – niezależnie czy są to baterie ścienne czy stojące. Krany z dwoma uchwytami kojarzone są ze starodawnym, tradycyjnym wystrojem wnętrz. Wynika to z faktu, że niegdyś dostępne były wyłącznie takie baterie. Teraz na rynku dostępne są jednak modele w nowoczesnym stylu, projektowane w zgodzie z najnowszymi trendami. Baterie z kurkami sprawdzają się także jako baterie kuchenne w stylu retro.
Jeśli zależy nam przede wszystkim na wygodzie, powinniśmy zdecydować się na baterię z jednym uchwytem. W takim wypadku dużo łatwiej jest ustawić temperaturę wody – tak naprawdę wystarczy jeden ruch ręką. Jednouchwytowe baterie są bowiem wyposażone w mieszacz, który miksuje zimną i ciepłą wodę. Większość argumentów przemawia za zakupem jednouchwytowej baterii, jednak decyzja zależy od indywidualnych potrzeb i upodobań.

Jaka wylewka?

W przypadku baterii do zlewu kuchennego długość wylewki ma jeszcze większe znaczenie niż w bateriach wannowych czy umywalkowych. Kran w kuchni musi bowiem być przede wszystkim praktyczny. W zlewozmywaku nie płuczemy przecież zawsze małych rzeczy – czasami trzeba umyć duży garnek, nabrać wody do wiadra czy po prostu w wygodny sposób umyć stertę brudnych naczyń. Baterie kuchenne muszą być zatem funkcjonalne oraz mieć dużo większy zasięg od swoich łazienkowych odpowiedników. Wylewki mogą być nieruchome, jednak dużo bardziej poleca się te ruchome. Wtedy opłukanie zlewu po myciu naczyń stanie się dużo bardziej praktyczne, poza tym ruchomy kran pozwala na większy zakres ruchów.
Na szczególną uwagę wśród baterii zasługuje bateria kuchenna z wyciąganą wylewką. Takie rozwiązanie, w połączeniu z możliwością zmiany strumienia wody umożliwia proste napełnienie wysokich naczyń. Najbardziej profesjonalne ruchome wylewki można nie tylko wyciągnąć, ale także obrócić je o 360 stopni oraz obsłużyć za pomocą jednej ręki. Tego typu rozwiązania znajdziemy między innymi w bateriach kuchennych Grohe czy bateriach kuchennych Tres.

Baterie kuchenne bezdotykowe

W dzisiejszych czasach standardem stają się rozwiązania niestandardowe. Coraz więcej nowoczesnych technologii wkracza także do łazienek i kuchni. Jednym z przykładów takich innowacyjnych rozwiązań są kuchenne baterie bezdotykowe. Dzięki elektronicznym bateriom kuchennym można korzystać ze zlewu i zużywać dużo mniej wody. Dzieje się tak dlatego, że dopływ wody włącza się dopiero wtedy i tylko wtedy, gdy pod kran podsuniemy rękę. Nie trzeba więc pamiętać o zakręceniu wody wówczas, kiedy jej nie potrzebujemy, np. podczas zmywania czy innych prac kuchennych.

Liczy się jakość

Niezależnie od tego, jaki kran wybierzemy: czy będzie to bateria kuchenna biała czy bateria kuchenna czarna; nowoczesna czy w stylu retro – zwróćmy uwagę na jakość. Warto zapłacić więcej za baterię renomowanego producenta i kupić np. baterię kuchenną Hansgrohe lub baterię kuchenną Tres. Wybierając znaną markę mamy większą pewność, że produkt, który kupujemy jest najwyższej jakości i będzie nam służył na lata.
RozwińZwiń

Filtry

PLN -PLN
Statusy
Pomieszczenie
Rodzaj
Wersja baterii
Rodzaj regulacji
Wylewka
Kraj pochodzenia

VIVERTO ©2017. Wszelkie prawa zastrzeżone