Styl industrialny dopiero w ostatnim czasie zdobywa popularność w aranżacjach domowych w Polsce. Ten trend jednak od kilkudziesięciu lat rządzi w Stanach Zjednoczonych oraz innych stolicach europejskich. Potrzeba zagospodarowania wolnych przestrzeni, które często były pozostałościami fabryk czy hal produkcyjnych zrodziła pomysł na zupełnie nowe aranżacje, które często okazują się znacznie ciekawsze niż klasyczne projekty. Z upływem czasu styl industrialny zaczął przenosić się z salonów do innych pomieszczeń domowych – kuchni czy łazienek. Przedstawiamy kilka prostych pomysłów, jak industrialne elementy przenieść do każdego domu czy mieszkania.
Łazienka w stylu industrialnym – kolorystyka
Coraz więcej wnętrz domowych stawia na bardzo neutralną kolorystykę. Wiąże się to ze zmieniającymi się trendami i popularnym minimalizmem, który w ostatnich latach dominuje w wielu różnych aranżacjach, czy nawet samych stylach. Podobnie jest w tym przypadku. Biel, szarości, czerń, naturalne drewno. Całość ma sprawiać wrażenie niedokończonego, surowego. To, co przychodzi na myśl biorąc pod uwagę styl industrialny, to także beton, cegła, stal czy miedź. Część z nich wykorzystuje właśnie łazienka industrialna.
Mała łazienka – aranżacje i armatura
Mała łazienka industrialna wcale nie musi być nudna. Już samo zastosowanie ciekawej armatury sprawia, że nabiera ona zupełnie nowego charakteru. Oczywiście można postawić na klasyczne elementy wyposażenia – takim jest Bateria Umywalkowa Juno A40862EXP Vitra. Jednak do industrialnego wnętrza zdecydowanie lepiej pasuje ten sam model w innej kolorystyce o lekko miedzianym zabarwieniu – Bateria Umywalkowa Juno Miedź A4086226EXP VITRA. Pozostając w tej kolorystyce, można wybrać także bardzo ciekawy, wyróżniający się model tego samego producenta – Bateria Umywalkowa Juno A4083026EXP Vitra. Jednak łazienka industrialna to nie tylko sam kolor, ale także bardzo ciekawe kształty czy nietypowy rozmiar. Jeszcze jedną ciekawą propozycją jest Bateria Umywalkowa Essence XL PolishedNickel 32901BE1 Grohe, która idealnie komponuje się z charakterystyczną dla industrialnego stylu kolorystyką.
Minimalizm w czarnych dodatkach
Stawiając na zupełnie nowoczesne wnętrze, można zdecydować się na czarną armaturę łazienkową, która cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród klientów urządzających pomieszczenia
w stylu industrialnym. Dobrym wyborem będzie mniejszych rozmiarów Bateria Umywalkowa Futuro 6533 Giulini Giovanni lub nieco wyższa, wyglądająca na smuklejszą, zachowana w tej samej stylistyce Bateria Umywalkowa Futuro 6539 Giulini Giovanni.
Nowoczesna armatura będzie doskonale prezentowała się z nietypową ceramiką. Ważny jest zatem wybór właściwej umywalki. W tym względzie istnieje ogrom możliwości – dlatego każdy znajdzie idealną propozycję dopasowaną do własnych wymagań. Charakterystyczne dla stylu industrialnego są wspomniane już wcześniej nietypowe kształty, które mogą pojawić się także w tym przypadku. Można postawić na bardzo prostą, kwadratową formę – Umywalka Metropole 40×40 Bez Przelewu 5666B003-0016 Vitra. Jest to propozycja dla małych łazienek, gdzie liczy się każdy centymetr właściwego zagospodarowania przestrzeni. W podobnym stylu jest bardziej owalna i nieco większa Umywalka Metropole 60 Owalna Bez Przelewu 5942B003-0016 Vitra. Pozostając w temacie kształtów owalnych, sprawdzi się także ciekawie prezentująca się, nieco wyższa Umywalka UpOval 59 UPLMO3E.10C0 Sanitana. Z kolei dla osób, które nie boją się odważnych, ciekawych rozwiązań odpowiednia może być Umywalka Nablatowa Net 45×45 C50304 Palazzani. Co przemawia za wykorzystaniem nietypowej ceramiki? Minimalizm stawia na oryginalne formy oraz eliminację zbędnych dodatków. Dlatego ciekawa umywalka czy nietypowa bateria prysznicowa, są nie tylko elementami funkcjonalnymi, ale poniekąd ozdobą wnętrza.
Czy styl industrialny nadaje się do każdej łazienki – małej i dużej? Oczywiście! Jest on uniwersalny. Trzeba jednak pamiętać o tym, że całe wyposażenie powinno być indywidualnie wybierane do wnętrza. Te produkty, które sprawdzą się w większej przestrzeni, nie zawsze będą odpowiednie do małej łazienki i odwrotnie.