Różnorodność materiałów wykończeniowych i elementów wyposażenia dostępnych na rynku sprawia, że często mamy problem z wyborem najlepszych rozwiązań aranżacyjnych. Niemal wszystko, o czym marzymy, możemy przenieść do świata rzeczywistego. Ten duży wybór sprawia, że mamy przesyt i coraz częściej stawiamy jednak na proste formy zbliżone do minimalizmu.
 
Bardzo popularny w 2019 roku trend – total look można skojarzyć z prostotą, ale także klasyczną elegancją i umiarem kolorystycznym. Czy łazienka total look nie będzie nudna? Jeżeli zastosujemy się do kilku istotnych wyznaczników tego tylu, to nasza łazienka może być najpiękniejszym pomieszczeniem w domu lub mieszkaniu, z którego nie będziemy chcieli wychodzić.
 
 

 

Modna łazienka total look – postaw na klasykę

Urządzając łazienkę w stylu total look, przede wszystkim powinniśmy wybrać jeden kolor przewodni, który pojawi się w takich elementach jak płytki podłogowe, wykończenie ścian czy dodatki. Nie oznacza, że każdy, nawet najmniejszy detal ma być dokładnie w identycznym kolorze, całość jednak powinna współgrać w zakresie barw. Łazienka w stylu total look wykorzystuje głównie biel, czy odcienie szarości, coraz częściej pojawiają się także beż lub delikatny brąz. Wybór odpowiedniego koloru powinien być uzależniony od indywidualnych preferencji. W 2019 roku bardzo popularne będą wspomniane już szarości, które doskonale prezentują się w zestawieniu z naturalnym drewnem.
 
 

 

Nowoczesna łazienka total look – zacznij od podstaw

Fundamentem dla zbudowania odpowiedniego stylu w pomieszczeniu będzie wybór płytek podłogowych. Kierując się wcześniej wspomnianą zasadą umiaru w zakresie kolorystyki, możemy wybrać płytki podłogowe w kolorze białym, szarym lub płytki wyglądem przypominające drewno. Doskonałym produktem w przypadku koloru białego będzie Płytka Negros 01 Biały Mat 60×60 Ceramika Limone, która jest bardzo chętnie wybierana zarówno do klasycznych, jak i nowoczesnych wnętrz. Wśród płytek podłogowych imitujących drewno dużą popularnością cieszy się natomiast Płytka Podłogowa Amazonia Oak 21,8×90,4 Cifre Ceramica. Możemy także postawić na mocniejsze akcenty i ciemniejsze kolory np. grafit – w tym przypadku odpowiednim produktem stanowiącym bazę dla stylu pomieszczenia będzie Płytka Podłogowa Laris Grafito Lappato Rect. 80×80 Ceramika Limone. Pamiętajmy jednak, że ciemne płytki optycznie zmniejszają pomieszczenia. Nie będzie to zbyt trafiony wybór w przypadku małej łazienki.
 
 

 

Łazienka total look – inspiracje i wybór ceramiki

Nowoczesna łazienka total look to nie tylko zachowanie spójnej kolorystyki wnętrza. To przede wszystkim wszechobecna harmonia, którą można dostrzec między innymi w ceramice łazienkowej. Zarówno zestaw wc, wanna, jak i umywalka powinny być wybierane w podobnej stylistyce. Przykładem połączenia idealnego jest Umywalka Nablatowa Mia Square 380C 38×38 Marmite oraz Zestaw WC Miska T4 Vitra Przycisk Exclusive Biały/Czarny Stelaż Jomo 3w1. Obydwa produkty występują w podobnych kształtach, co wpływa na estetykę wnętrza.

 

Meble łazienkowe w stylu total look

Meble są jednym z najważniejszych elementów wykończeniowych każdego pomieszczenia. Decydując się na styl total look, podobnie jak w przypadku ceramiki łazienkowej powinniśmy odpowiednio zestawić ze sobą zbliżone kształty. Najczęściej wybierane są meble białe lub białe z elementami naturalnego drewna. Z meblami możemy zestawić inne dodatki w takim samym kolorze np. armaturę. Dzięki temu łazienka total look będzie prezentowała się jeszcze lepiej. W łazienkach, w których występuje kolor biały, doskonałym wyborem będzie np. Bateria Umywalkowa Loft Colors 20010301BMD Tres.
 
 

 

Łazienka total look – aranżacje idealne

Styl total look można porównać do kobiety, która od stóp do głów ubrana jest w idealnie dopasowany strój. Podobnie powinno być z naszą łazienką. Niezależnie od tego, czy zdecydujemy się na nowoczesne wyposażenie, czy na klasyczne elementy wystroju musimy pamiętać, że wszystko powinno do siebie idealnie pasować.