Łazienka to szczególna przestrzeń, która przede wszystkim powinna być wygodna i funkcjonalna. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby równocześnie cieszyła oko awangardowym charakterem oraz ciekawymi rozwiązaniami. W naszej propozycji łazienki, stworzonej na bazie połączenia industrialnego betonu rodem z pofabrycznych loftów i ciemnego drewna, awangardowym akcentem jest zestawienie płytek patchwork z modnymi płytkami heksagonalnymi. Wybraliśmy elegancką armaturę oraz lustrzane dodatki, które harmonijnie wpisują się w wizję nowoczesnej całości. Marzycie o łazience innej niż wszystkie? Podpowiadamy, jak stworzyć pomysłową i awangardową aranżację łazienki, która będzie estetyczna i funkcjonalna.

 

 

Deut idealny, czyli beton i drewno

Podstawę naszej aranżacji awangardowej łazienki stanowi połączenie dwóch materiałów, które kojarzą się z miejskością oraz naturą. Na ścianach zastosowaliśmy duże, imitujące beton płytki gresowe Backstage Ash Rect. 60×60 Flaviker oraz Backstage Ash Rect. 60×120 Flaviker. To bardzo modne oraz nowoczesne rozwiązanie, które w ostatnim sezonie cieszy się szczególną popularnością w łazienkach. Płytki imitujące beton zachwycają swą surową formą, jednocześnie są niezwykle łatwe w utrzymaniu oraz pielęgnacji. Podobnie jak drewnopodobne płytki Dakota Avana Rect. 20×120 Flaviker, dzięki którym stworzyliśmy podłogę, która do złudzenia przypomina wykonaną z naturalnego surowca. Obecność drewna ociepla chłodne, kamienne ściany, tworząc pomost pomiędzy tym co naturalne, a przypisane rzeczywistości życia w mieście. Awangardowe płytki łazienkowe można również zastosować w wersji total look i postawić na aranżację łazienki w całości w betonie lub drewnie – oba rodzaje płytek mogą zostać zastosowane zarówno na ścianach, jak i podłodze.

 

 

Loftowa awangarda w łazience

Aranżacje na modłę modnych loftów przyzwyczaiły nas do oszczędności formy i chłodnego minimalizmu, który przez swoją prostotę nabiera charakteru luksusowego. W naszej propozycji ten minimalizm stanowi bazę, na której postanowiliśmy zbudować bardziej awangardową aranżację. Pomogły nam w tym dekoracyjne płytki patchwork Cementine Black&White Mix 20×20 Fioranese. Kontrastowa kompozycja wzorów w bieli, czerni i odcieniach szarości to geometryczny akcent, który przełamuje stonowany charakter duetu betonu i drewna. W tym wypadku stawiamy na jeden panel z płytek patchwrok, który harmonijnie współgra z płytkami w kształcie modnych heksagonów Backstage Ash Hexagon. Ciekawa kompozycja z płytek inspirowanych naturalnymi plastrami miodu obok panelu z płytek w geometryczne wzory to rozwiązanie, które sprawdzi się zarówno w łazienkach w stylu klasycznym, które chcemy ożywić i wprowadzić nutę nowoczesności, jak i awangardowych, które czerpią z najnowszych, wyrafinowanych trendów.

 

 

Ukryta siła detali

Istotnym elementem naszej aranżacji awangardowej łazienki jest surowy, drewniany blat, na którym umieściliśmy umywalkę nablatową Palomba 90×42 8168010001121 Laufen o intrygującym, lekko futurystycznym kształcie. Dobraliśmy do niej baterię umywalkową podtynkową Class marki Tres o prostej, eleganckiej linii oraz Zestaw Biały AquaClean Tuma Comfort Miska Wisząca + Deska Geberit.

 

 

Pamiętając o awangardowych inspiracjach w łazience, które czerpią z minimalizmu charakterystycznego dla pofabrycznych loftów, w naszej aranżacji zastosowaliśmy czarny grzejnik Radeco o oszczędnej, ale dekoracyjnej formie. Idealnie komponuje się z czarnymi ramami luster, które optycznie powiększają wnętrze i wprowadzają do przestrzeni więcej światła. Gra form, wzorów i luster jest w tym przypadku idealnie wyważona i prezentuje się niezwykle estetycznie na tle neutralnego duetu betonu oraz drewna.