Deski WC wolnoopadające

Deski WC z systemem wolnego opadania to wręcz idealne rozwiązanie! Kto choć raz miał z nimi do czynienia, na pewno nigdy więcej nie będzie chciał już korzystać z tradycyjnych desek. Brak trzasków, hałasów i obaw o przytrzaśnięcie ręki czy uszkodzenia związane ze zbyt mocnym uderzeniem o muszlę – to wszystko dzięki deskom dostępnym w Viverto.pl! Oferujemy jedynie produkty najwyższej jakości, więc nie martw się o ich wykonanie – dobierz model, który po prostu Ci się podoba!
Deska Wolnoopadająca S50  72003309 Vitra
Darmowa dostawa
Deska Wolnoopadająca Metropole SLIM SOFT 102003009 Vitra
Darmowa dostawa
Deska WC wolnoopadająca S20 44cm 77003009 Vitra
Darmowa dostawa

Deska wolnoopadająca – komfort i wygoda

Wybór desek klozetowych na rynku jest ogromny. Producenci oferują deski stworzone z różnych materiałów, o różnych kształtach i w wielu wersjach kolorystycznych. Wśród wielu dostępnych możliwości, na szczególną uwagę zasługują deski samoopadające. Mimo, że powoli stają się już standardem, to jednak nadal w wielu domach montowane są tradycyjne deski. A szkoda, bo wolnoopadająca deska sedesowa to duży komfort, w który warto zainwestować!

Dlaczego warto?

Największą zaletą wolnoopadających desek klozetowych – jak sama nazwa wskazuje – jest fakt, że wolno opadają. Proste i prawdziwe. Dzięki temu, w łatwy sposób można pozbyć się problemu z trzaskaniem. To ważnie nie tylko ze względu na to, że odgłos ten zwyczajnie denerwuje. Oprócz pozbycia się irytującego dźwięku, przy zastosowaniu wolnoopadającej deski sedesowej zyskujemy także oszczędność pieniędzy w dłuższej perspektywie czasu. Podczas używania tradycyjnych desek – zwłaszcza tych najtańszych – często zdarza się, że po jakimś czasie po prostu pękają. Dzieje się tak przez wielokrotne uderzanie nimi o powierzchnię muszli WC. W wersji samoopadającej ten problem nie pojawia się.
Ciszę, jaką daje użytkowanie wolnoopadającej deski WC docenią przede wszystkim rodzice małych dzieci, którzy doskonale wiedzą, jak łatwo jest obudzić śpiące niemowlę. Nocne trzaski na pewno nie wpływają dobrze na spokojny sen. Jeśli już jesteśmy przy najmłodszych – deska wolnoopadająca wpływa także pozytywnie na bezpieczeństwo. Korzystając z toalety nie ma możliwości przytrzaśnięcia palców przez spadającą deskę, co ma istotne znaczenie zwłaszcza w wypadku ciężkich, drewnianych modeli. Co prawda cena wolnoopadających desek jest większa niż tradycyjnych, jednak zdecydowanie warto zainwestować kilkadziesiąt złotych więcej.

Wymiary

Niezależnie od tego czy kupujemy deskę zwykłą czy wolnoopadającą – istotne są jej wymiary. Deska musi mieć odpowiedną długość, szerokość, a także rozstaw mocowań, który bez problemu dopasuje się do muszli. Jak więc mierzyć wolnoopadającą deskę, by po zakupie nie okazało się, że nie pasuje?
Długość deski wolnoopadającej mierzy się do końca zawiasu, a nie jak się wydaje – do końca samej deski. Spowodowane jest to tym, że w wielu modelach zawiasy są elementem dekoracyjnym – bywają na tyle duże, że deska nie będzie pasować do każdej miski WC.
Szerokość deski mierzy się biorąc pod uwagę zewnętrzne krawędzie miski WC. Ten wymiar ma bardzo duże znaczenie nie tylko ze względu na wygodę korzystania z toalety, ale także ze względu na jej trwałość oraz długość użytkowania. Źle dopasowana szerokość może sprawić, że deska stanie się niewłaściwie obciążana, przez co szybko się zniszczy.
Ostatnim ważnym elementem, na który należy zwrócić uwagę to rozstaw mocowań. Na rynku co prawda dostępne są deski uniwersalne, jednak nawet w ich wypadku powinniśmy upewnić się czy rozstaw będzie odpowiedni. By odpowiednio zmierzyć rozstaw, należy zmierzyć odległość pomiędzy otworami, biorąc jednak pod uwagę zbliżone do siebie krawędzie obu otworów (te bliżej wnętrza).

Producenci i ich oferta

Przyglądając się temu, co można znaleźć na rynku, bez wątpienia można stwierdzić, że wybór jest ogromny. Nie tylko jeśli chodzi o materiały, z jakich wykonywane są deski (tworzywo sztuczne, drewno, żywica syntetyczna itp.), ale także jeśli chodzi o kształty, wzory i kolory.
Podczas zakupu zawsze warto sprawdzić markę, ponieważ w parze z renomowanym producentem idzie zazwyczaj wysoka jakość. Koszty zakupu deski wolnoopadającej mogą być różne, jednak solidne i trwałe, w standardowych, owalnych kształtach znaleźć można w rozsądnych cenach. Dla przykładu, na Viverto.pl kupić można deskę wolnoopadającą Koło lub deskę wolnoopadającą Roca już za około 200zł. Więcej zapłacimy za bardziej designerskie rozwiązania – na przykład płaska, lekko zaokrąglona, prostokątna deska samoopadająca Koło kosztuje 400zł, a za najbardziej designerskie rozwiązania zapłacić trzeba nawet dwukrotnie więcej.
Oczywiście wszystko zależy od tego, jakim budżetem dysponujemy i jaki cel przede wszystkim spełniać ma deska. Jeśli ma być tylko solidna i estetyczna – spokojnie można kupić model, na który nie wydamy majątku. Dla bardziej wymagających, którzy szukają przede wszystkim piękna w każdym elemencie wystroju, zdecydowanie polecamy niezwykłe deski Villeroy&Boch czy Duravit. Niezależnie jednak od tego, jaka decyzja zostanie podjęta – w Viverto.pl każdy na pewno znajdzie coś dla siebie.
RozwińZwiń

Filtry

PLN -PLN
Statusy
Pomieszczenie
Rodzaj
Kraj pochodzenia

VIVERTO ©2017. Wszelkie prawa zastrzeżone